Kopaničiari brali v Kanianke tri body

07.11.2023

V poslednom vonkajšom zápase jesennej časti 5. ligy severozápad HUMMEL ZsFZ 2023/2024 nastúpili hráči B-mužstva Spartaka Myjava proti tímu FK Junior Kanianka. Duel sa uskutočnil v nedeľu 5. novembra 2023 popoludní na ihrisku s umelou trávou v Novákoch.

Úvod stretnutia sa odvíjal v réžií Myjavčanov, no postupne sa hra vyrovnala a šance si dokázali vytvárať oba tímy. Domáci hráči sa dostali do vedenia v 26. minúte, keď sa po nedorozumení v obrane Spartaka presadil Stehlík. Kanianka - Myjava 1 : 0. Potom v 29. minúte zahrával trestný kop Zmeko, ale Hutár jeho strelu vyrazil. Do konca prvého dejstva sa už stav nezmenil a súperi sa rozišli na prestávku s tesným náskokom Kanianky.

Úvod druhého dejstva bol hektický, ale stav sa ešte nemenil. Až v 55. minúte zahrával Fukna rohový kop, lopta smerovala na vzdialenejšiu žrď k Zmekovi a ten hlavičkou vyrovnal na 1 : 1. Ďalšiu štandardnú situáciu mali Myjavčania k dispozícií v 60. minúte. Roh zahrali nakrátko a Fuknovu tvrdú strelu pod brvno domáci gólman so šťastím vyrazil. V 65. minúte bol v pokutovom území faulovaný Dubovský a hlavný arbiter ukázal na biely bod. Penaltu následne premenil Brezina a Myjava viedla 2 : 1. Ďalšie príležitosti Fuknu a Brezinu si už cestu medzi tri žrde nenašli. V nadstavenom čase, v 94. minúte stretnutia, kopali domáci futbalisti priamy kop, ktorý Opálek na čiare zázračne chytil a zachránil tak Spartaku všetky tri body.

FK Junior Kanianka - Spartak Myjava B 1 : 2 (1 : 0)
5. liga severozápad HUMMEL ZsFZ 2023/2024, 14. kolo

  • zostava FK Junior Kanianka: Hutár, Peciar, Škultéty, Stehlík, Zelenický, Ilčík, Kôstka (K), Strečanský, Baláž, Hvolka (54. Marko), Jurík (88. Veselý)
  • zostava Spartaka Myjava B: Opálek, Brezina, Vávra, Tomka (73. Mareček), Šarudi (62. Jankových), Kunka, Dubovský (K), Zmeko (80. Durec), Fukna, Kosík, Kodaj
  • ŽK: 87. Zelenický - 71. Kosík, 90. Mareček
  • ČK: -
  • góly: 26. Stehlík - 55. Zmeko, 65. Brezina (PK)
  • rozhodovali: Brna - Černej, Proč
  • návštevnosť: 80 divákov

M. Hrin
zdroj a foto: J. Zmeko