Kopaničiari doplatili na nepremenené šance

TIPOS III. LIGA ZÁPAD 2019/2020, 6. kolo, 8. 9. 2019
FC NITRA - SPARTAK MYJAVA 1 : 0 (1 : 0)

Zostava Spartaka Myjava: Solnička - Toman, Horeš (K), Svatík (80. Zmeko), Lopušan - Pecha (64. Vávra), Flamík, Kóňa (87. Kubica P.), Karika (55. Vlado) - Jorík, Copko (75. Miklovič)

Zostava FC Nitra B: Baláži, Kóša, Elexa, Zábojník, Šurnovský (K) (55. Vaško), Štefanec, Tancík, Remeň, Šimončič (46. Pánsky), Ševčík (75. Šoky), Fábry (66. Danek)

Počas jedného týždňa odohrali Myjavčania už druhý zápas s rezervou klubu hrajúceho Fortuna ligu. Tento raz to bola Nitra a keďže má najvyššia súťaž reprezentačnú prestávku, opäť sa dalo predpokladať nasadenie viacerých hráčov z kádra hlavného tímu, čo sa aj potvrdilo. V tíme kopaničiarov nedohrali posledné stretnutie s Trnavou pre zdravotné komplikácie Pekár so Sivákom a trénerovi Hudecovi neboli na tento duel k dispozícií.

Lepšie vstúpili do stretnutia Myjavčania a už v 8. min. mohli ísť do vedenia. Copko pri snahe prelobovať vybehnutého brankára Balážiho poslal loptu až za bránu. O chvíľu sa ocitol ten istý hráč v úlohe prihrávajúceho, pred Pechom hasila v poslednej chvíli domáca obrana. Na konci 10. min. našiel center Lopušana pred bránou nepokrytého Joríka, ktorý hlavičkoval pod brvno, reflexívne zasiahol Baláži. Napriek hernej prevahe kopaničiarov šli do vedenia domáci hráči. V 18. min. využili chybu v rozohrávke Myjavy, Tancík našiel v pokutovom území Štefanca a ten sa nemýlil - 1:0. Vzápätí mohlo byť vyrovnané, Lopušan spätnou prihrávkou našiel Flamíka, ale jeho zakončenie neprešlo cez jedného z brániacich hráčov. O päť minút pálil Copko, ale nemieril presne. V závere úvodnej polhodiny pohrozili aj Nitrania. Najskôr mieril k žrdi Remeň a o chvíľu neskôr tečoval priamy kop šikovne Šimončič. Aj s pribúdajúcim časom bolo stále na čo sa pozerať, v 31. min. zakončil akciu strelou Kóňa. Na opačnej strane sa do šance dostal Ševčík, Horeš výborne zasiahol sklzom. Myjavčania sa snažili ešte v prvom polčase vyrovnať. Nepresne mieril Pecha a po góle volala situácia v 41. min., ale ani Copko netrafil priestor, ktorý vymedzujú tri žrde.

Aj úvod druhého dejstva vyznel lepšie pre Myjavčanov. Do zakončenia sa tlačili Pecha, Karika, či Copko. Pecha sa po hodine hry dostával do šance, včas však vybehol Baláži. V 66. min. skúsil strelecké šťastie zo strednej vzdialenosti Copko, ale minul. Nitrania smerom do ofenzívy toho moc nepredviedli a zamerali sa hlavne na bránenie. Kopaničiari sa snažili, ale v zhustenom priestore sa ťažšie presadzovali. V 79. min. sa rútil od polovice ihriska na bránu domáci hráč, ale v poslednej chvíli ho dostihol Flamík a vypichol mu loptu. Na opačnej strane vznikla trma-vrma pred domácou svätyňou, ale ani Miklovič, ani Jorík nepretlačili loptu do siete. Kopaničiari v závere riskovali a vzadu boli zraniteľnejší. V 81. min. dvakrát zasahoval Solnička pri strele Štefanca. Blízko k vyrovnaniu boli Myjavčania v 86. min., ale od žrde sa lopta odrazila späť do ihriska. O dve minúty našiel prudký center hlavu striedajúceho Mikloviča, zakončenie šlo tesne vedľa. Napriek množstvu streleckých príležitostí Myjava gól nestrelila a podľahla Nitre tesne 0:1.

Ladislav Hudec, tréner Spartaka Myjava: "Trestuhodným zahadzovaním šancí sme sa pripravili o výsledok, pretože sme mali vyhrať."

• gól: 18.Štefanec