Kopaničiari na Orave neuspeli, o všetkom rozhodol prvý polčas

10.03.2024

Po úvodnom dueli jarnej časti MONACObet ligy 20234/2024 s Petržalkou vycestovali Myjavčania na Oravu, aby tu v nedeľu 10. marca 2024 uzavreli sériu zápasov 19. kola súťaže súbojom s domácim tímom MFK Dolný Kubín.

Vstup do stretnutia spartakovcom veľmi nevyšiel, pretože už v 4. minúte po kontakte v šestnástke Myjavy odpískal hlavný arbiter pokutový kop. Ten zahrával Kolorédy a nedal Žákechovi medzi troma žrďami šancu. Dolný Kubín - Myjava 1 : 0. Körösov pokus v 13. minúte bol skôr z kategórie propagačných a myjavskému gólmanovi starosti nenarobil. Domáci futbalisti mali v tejto fáze stretnutia územnú prevahu a hostí na dostrel k svojej bráne prakticky nepúšťali. Potom v 25. minúte rozohrali Dolnokubínčania nenápadnú akciu. Na jej konci Svetlík za obranou šikovne sklepol loptu nabiehajúcemu Goshtelianimu a ten zvýšil vedenie svojho tímu o dva góly. Skorigovať priebežný stav mohol o tri minúty neskôr Sow, ale v zakončení pri bližšej žrdi Hrubého svätyne nebol dôrazný. K zníženiu rozdielu tak prišlo až v 35. minúte, keď Sylla výborne nabehol na Čurikom zahrávaný rohový kop a rozvlnil sieť za Hrubého chrbtom. Pár minút pred koncom prvého dejstva tréner kopaničiarov spravil hneď trojnásobnú zmenu v základnej zostave v snahe zefektívniť ofenzívnu činnosť svojich zverencov a zmeniť obraz hry na oravskom trávniku. V nadstavenom čase pred prestávkou mohol po ďalšom rohovom kope vyrovnať skóre nikým nekrytý Jerguš Halabrín. Ale zrejme sám prekvapený touto šancou nezareagoval správne a súperi sa rozišli do šatní s tesným náskokom domácich.

V druhom polčase sa ako prví dostali na dostrel priestoru troch žrdí Myjavčania, no svoj druhý gól z toho nevyťažili. Najskôr v 55. minúte centroval do šestnástky Čurik a lopta sa dostala od Vlasova ku Kousalovi. Ten zakončil nepresne. Hrubý sa potom blysol dôležitým zákrokom v 60. minúte po Syllovom centri, ktorý mieril k dobre postavenému Kousalovi. Vyrovnávajúci gól spartakovci nevyťažili ani v 75. minúte po sľubne zahranej štandardnej situácií, keď kapitán Cisár zakončil len do náruče brankára domácich. Snaha o dobíjanie dolnokubínskej svätyne pokračovala až do záverečných minút poznačených klasickým kúskovaním hry no vytúžený gól, ktorý by kopaničiarom zabezpečil aspoň remízu, neprišiel. Po záverečnom hvizde sa tak zo zisku všetkých bodov tešili domáci a vrátili Myjave poslednú prehru z jej štadióna.

Volodymyr Vasylyev, asistent trénera Spartaka Myjava: "Dnes to bol z našej strany zlý výkon a dopadlo to zlým výsledkom. Neboli sme vo svojej koži, nevedeli sa prispôsobiť dianiu na trávniku. Áno, ten vstup do zápasu spravil svoje, bol to nešťastný budíček. Potom sme dostali druhý gól za obranu, na ktorý sa nám podarilo zareagovať znížením. Chceli sme vyrovnať už do polčasu, zmenili sme rozostavenie a obraz hry sa zlepšil. Ale nestačilo to, v šestnástke súpera sme sa stále nevedeli presadiť . Táto prehra nás veľmi mrzí a máme cez týždeň na čom pracovať."

• zostava MFK Dolný Kubín: Hrubý, Hanes (76. Diamé), Goshteliani (65. Machaj), Mensah, Kamladze, Kolorédy, Köröš (88. Bača), Lupták (K), Sarr, Slebodník, Svetlík
  • zostava Spartaka Myjava: Žákech, Sylla, Cisár (K), Čongrády (39. Šimeček), Sow (39. Copko), Halabrín J., Čurik, Vlasov (71. Boledovič), Bedecs, Moura (39. Flamík), Kousal
  • góly: 4. Kolorédy (PK), 25. Goshteliani – 35. Sylla
  • ŽK: 41. Mensah, 52. Svetlík, 63. Sarr, 66. Köröš, 83. Machaj, 90+. Hrubý – 83. Cisár
  • rozhodovali: Choreň – Roszbeck, Pacák
  • návštevnosť: 393 divákov