Krajské derby v prospech Myjavy, doma zdolala Nové Mesto nad Váhom

05.09.2021

V nedeľu 5. septembra 2021 večer privítali Myjavčania na domácom štadióne súpera z neďalekého Nového Mesta nad Váhom, s ktorým odohrali zápas 5. kola TIPOS III. ligy Západ.

Spartak Myjava - AFC Nové Mesto nad Váhom 2 : 1 (2 : 0)

Išlo už o druhý majstrovský duel v rámci jedného týždňa, pretože v stredu 1. septembra čakalo na futbalistov vložené 16. kolo súťaže. V ňom Spartak vycestoval do Beluše, ktorej napokon podľahol tesne 0 : 1. V závere týždňa si tak chceli Myjavčania napraviť chuť a získať ďalšie body do tabuľky.

Prvú šancu v stretnutí si vypracovali v 10. minúte hostia, ale Koníček bol pozorný a strelu vyrazil. Na opačnej strane pohrozil v 18. minúte Čurik, obrana jeho pokus vytesnila na rohový kop. V 29. minúte zasa pálil na domácu svätyňu Živčic, ale bez úspechu. Potom predviedol svoje umenie Legnani. Od domáceho pokutového územia prešiel celé ihrisko, poradil si so všetkými hráčmi súpera, ktorí ho zastavili až vo svojej šestnástke, a to nedovoleným spôsobom. Hlavný arbiter Vaňo preto nariadil pokutový kop. Loptu si na biely bod postavil práve faulovaný Legnani a strelou k ľavej žrdi poslal svoj tím do vedenia. Myjava - Nové Mesto nad Váhom 1 : 0. O štyri minúty neskôr pridali spartakovci ďalší gól, ten však pre ofsajdovú pozíciu neplatil. V závere prvého polčasu dostali kopaničiari hostí opäť pod tlak, čo vyústilo do vlastného gólu Novomešťanov. Nešťastným strelcom bol Floriš a Myjava tak pred prestávkou viedla 2 : 0.

Do druhého dejstva nastúpili Novomešťania s dvoma zmenami v zostave. Šancu znížiť náskok domácich mal až v 63. minúte Rapavý, mieril však vedľa žrde. Rovnako pochodil na druhej strane o minútu neskôr Ulrich. Prudkou strelou do brvna sa v 66. minúte prezentoval Čurik a ktovie, či lopta aj neskončila za bránkovou čiarou... Následne sa v 67. minúte dostal do úniku Rapavý. Koníček vybehol a na hranici šestnástky zabránil zakončeniu jeho akcie. V 82. minúte zasa skúšal šťastie Solano, ale lopta skončila nad bránou. O dve minúty neskôr sa už ten istý hráč nemýlil a znížil stav stretnutia na 1 : 2. A tak to už zostalo. Myjava napokon zdolala Nové Mesto nad Váhom, získala tri body a v 6. kole sa stretne s tímom FK Slovan Levice. Tento zápas je naplánovaný na nedeľu 12. septembra 2021 o 16.00 h.

Daniel Kvasnica, hlavný tréner Spartak Myjava: "Videli sme dnes také priemerné stretnutie a som skôr spokojný s bodmi, ako s predvedeným výkonom. Boli tam také horšie fázy. Ľahko sme strácali lopty. Nové Mesto to tam síce dobre prehusťovalo, ale my musíme byť v domácom prostredí aktívnejší a dominantnejší."

• Zostava Spartaka Myjava: Koníček, Flamík, Kóňa (K) (33. Mareš T.), Kosík (60. Ratica), Pecha (74. Mareš L.), Toman, Sivák, Martišiak (60. Ulrich), Legnani, Čurik (82. Liška), Svatík
  • Zostava AFC Nové Mesto nad Váhom: Igaz, Jambor, Rapavý (80. Svorada), Šupka (K), Floriš, Múdry, Živčic, Valachovič (46. Marček), Drexler, Buček, Šebek (46. Solano)
  • ŽK: 86. Mareš T. - 30. Jambor, 88. Múdry
  •  góly: 31. Legnani (PK), 45. Floriš (vlastný) - 84. Solano
  • rozhodovali: Vaňo - Žákech, Čaja
  • návštevnosť: 338 divákov