Kuciak vychytal Myjavu, na Považí získala bod

03.10.2020

V 9. kole TIPOS III. ligy Západ vycestovali hráči Spartaka Myjava do Považskej Bystrice, kde si na prázdnom štadióne zmerali sily s ambicióznym domácim tímom.

Ten aktuálne figuruje na 6. priečke a hovorí sa o ňom, že by sa rád pozrel do II. ligy. V jeho zostave futbalového fanúšika istotne zaujmú mená bývalého ligového brankára Martina Kuciaka či hráča so zahraničnými skúsenosťami, Róberta Demjana. A priaznivci Spartaka v súpiske spoznajú aj Romana Častulína, ktorý čierno-biely dres kedysi obliekal.

Myjavčania na duel s Považskou Bystricou nastúpili v pozmenenej zostave. Chýbal im vykartovaný Tomáš Kóňa, pre zranenia nemohol tréner Ladislav Hudec počítať so službami Dávida Copka, Mária Lopušana, Ľubomíra Ulricha či Štefána Pekára, hoci posledne menovaný hráč sa na ihrisku po taktickom striedaní predsa len objavil. Tento fakt však dianiu na trávniku neuškodil a kopaničiari podali na Považí sympatický výkon.

Hra od začiatku pôsobila vyrovnane, no o čosi viac z nej mali počas prvej pol hodiny práve spartakovci. Už v 4. minúte preveril Kuciakove reflexy aktívny Pecha. Po úvodnom ohrození považskobystrickej brány sa však museli hostia brániť a ustáť dvojminútový závar pred Koníčkovou svätyňou, v ktorom sa nikomu z domácich hráčov nepodarilo rozvlniť myjavskú sieť. V 10. minúte skúšal strelecké šťastie opäť Pecha. Po centri Lukáša Mareša vypálil, no Kuciak sa blysol pekným zákrokom a zmenu skóre nepripustil. Zasahovať musel aj po následnom rohovom kope Myjavy. V 17. minúte poslal Pecha loptu do šestnástky domácich pred nabiehajúceho Lišku, ten však nestihol zakončiť. O desať minút neskôr na druhej strane ihriska vyrážal loptu od žrde Koníček. V 31. minúte sa chcel zo strednej vzdialenosti presadiť Slávik, ale mieril nad brvno. V 40. minúte vyslal Borovička prudkú strelu na Koníčka, ten ju dokázal vyraziť a následná dorážka do siete už bola z ofsajdu. Domáci dostali v závere prvého dejstva spartakovcov pod tlak a napokon, v 45. minúte, z neho utešenou šibenicou vyťažil úvodný gól zápasu Zuziak. Súperi sa tak rozišli na prestávku za stavu 1 : 0 pre Považskú Bystricu.

Do druhého polčasu vstúpili Považania v rovnakom tempe, Myjavčania sa však nezľakli a postupne začali opäť preberať iniciatívu na svoje kopačky. V 57. minúte svoj tím opäť podržal Kuciak, keď zlikvidoval pokusy Vávru i Siváka. Zahviezdil najmä v 61. minúte, kedy sa zdalo, že ho po Vávrovej prihrávke Pecha predsa len prekonal, no gólman MŠK loptu skoro zázrakom vyškriabal z brány. Pretrvávajúca snaha zvrátiť stav zápasu sa kopaničiarom napokon predsa len vyplatila a v 65. minúte slávil úspech striedajúci Vávra. Považská Bystrica - Myjava 1 : 1. Ďalší gól mohol pridať v 75. minúte Svorada, ktorý - našťastie pre hostí - odkrytú Koníčkovu svätyňu netrafil a lopta smerovala vedľa žrde. Myjavčania kontrovali v 78. minúte, ale zisku všetkých bodov zabránil, no kto iný ako Kuciak. Spartak to do záverečného hvizdu skúšal ešte dvakrát, no skóre sa už nezmenilo a Považská Bystrica si s Myjavou napokon body podelila.

Zostava Spartaka Myjava: Koníček - Brezina (86. Pekár), Sivák, Farkaš, Mareš L. (79. Fila) - Charizopulos, Mareš T. (70. Toman), Svatík - Karika, Liška (54. Vávra), Pecha

Zostava MŠK Považská Bystrica: Kuciak, Častulín, Mravec, Kucharčík, Petruš, Zavadzan, Gamboš, Borovička (69. Čiernik), Slávik (62. Gajdošík), Demjan (74. Svorada), Zuziak

Ladislav Hudec, tréner Spartaka Myjava: "V prvom rade treba chalanov pochváliť, pretože napriek pozmenenej zostave a zraneniam v tíme podali dobré individuálne výkony. Škoda tej situácie pred polčasom, kedy to súper nádherne trafil a my sme prehrávali 0 : 1. Ale od vyrovnania v druhom polčase sme stále išli za víťazstvom a brankár domácich, Kuciak, ukázal, že je to stále ligový brankár. Vychytal čisté šance Pechu a ďalšie situácie vyriešil fantasticky. Škoda, že najmä v závere sa nám to nepodarilo zlomiť, lebo tam sme mali ešte tie ďalšie dva body na dosah. Treba však spomenúť aj tú jednu nepríjemnú situáciu súpera, kedy sa lopta kotúľala okolo odkrytej brány vedľa žrde. To by bola veľká smola, ak by sa vtedy domáci dostali na 2 : 1.  Dnes nám dobre zahrali stopéri. Mali tam ťažkú pozíciu s Demjanom, bývalým ligovým hráčom. Dobre pokrývali nebezpečného Zuziaka, až na tú jednu situáciu... Takže v tomto smere sme spokojní, máme bod zvonku, berieme to, ale vždy je tam to ale... Keby... Keby sme možno mali väčší dôraz v šestnástke alebo keby nebol ten Kuciak taký dobrý."

• rozhodovali: Fehér - Juhos, Šandrik
  • góly: 45. Zuziak - 65. Vávra
  • ŽK a ČK: bez kariet
  • návštevnosť: bez divákov