L. Hudec: Mali sme to dobre rozohraté. Je nám to ľúto.

27.03.2020

K zrušeniu amatérskych futbalových súťaží v dôsledku šíriacej sa nákazy COVID-19 sa vyjadrili aj členovia A-mužstva Spartaka Myjava.

Vo štvrtok 26. 3. 2020 sme vás informovali o rozhodnutí Západoslovenského futbalového zväzu zrušiť jarnú časť súťažného ročníka 2019/2020 a anulovať všetky doterajšie výsledky. Nikto tak nevypadne, ani nepostúpi. Ide o logické vyústenie súčasnej pandémie COVID-19, ktorá paralyzuje celý svet, všetky oblasti nášho života a šport nevynímajúc. Spartakovcov môže táto situácia mrzieť o to viac, že zimnú prestávku strávili na prvom mieste tabuľky a body si priviezli aj z prvého jarného duelu v Zlatých Moravciach. "Samozrejme, že je nám to celé ľúto. Ale musíme to brať tak, ako to je. Spoliehať sa na to, že by sme to v máji, v júni dohrali, bez tréningov by bolo riskantné. Ja to rešpektujem, pretože sú to veci, ktoré aj tak nemôžeme ovplyvniť, Mrzí ma to, že sme mali tento ročník výborne rozbehnutý, mali sme dobrú zimnú prípravu, ale jednoducho príroda je v tomto silnejšia," hodnotí situáciu, ktorá nemá v našom futbale obdobu myjavský tréner Ladislav Hudec. Na margo kontaktu so zvyškom realizačného tímu a hráčmi dodáva: "S chalanmi si samozrejme píšeme. Buď sa ozvem ja, Ľubo Zverec alebo oni. Každý z nás sa snaží aj po tej športovej stránke niečo robiť. Samozrejme, že sa to nevyrovná spoločným tréningom a cvičeniam, ale aspoň je tu nejaká spätná väzba. Teraz len musíme čakať, ako sa to vyvinie, robiť si také predprípravy a čakať na začiatok novej súťaže."

Myjavský kapitán, obranca Róbert Horeš.
Myjavský kapitán, obranca Róbert Horeš.

Rovnaké pocity prežívajú aj hráči, ktorí si súťažne do lopty nekopnú poriadne dlho. "Človeka to mrzí, samozrejme. Mali sme 9-bodový náskok. Najskôr nám odložili zápasy, postupne sme prestali spolu tímovo trénovať a teraz sa sezóna predčasne skončila. Každý z nás dúfal, že to bude dočasný variant. Ale nebol. Vnímam to, ako keby sa vymazala sezóna 2019/2020 z histórie a stále som z toho v rozpakoch. Ale ide o rozumné riešenie, pretože zdravie je to najdôležitejšie pre všetkých. A z tej ľudskej stránky to musíme brať ako jasný a nemenný fakt," dopĺňa myšlienky svojho trénera kapitán myjavského "áčka", Róbert Horeš. Jeho kolega v čierno-bielom drese, záložník Samuel Flamík by s definitívou o zrušení súťaží ešte počkal. "Podľa mňa je ukončenie sezóny a následné anulovanie výsledkov unáhlené. Myslím, že sme mohli počkať aspoň do toho 30. apríla, ako bolo pôvodne zamýšľané a následne sa podľa aktuálnej situácie rozhodnúť, čo ďalej," hodnotí aktuálnu situáciu Flamík. Vzápätí dodáva, že zdravie je v každom prípade prvoradé a verdikt nemenný. V duchu príslovia "Čo ťa nezabije, to ťa posilní." sa na futbalový útlm pozerá aj útočník Dávid Copko. " Hoci si tiež myslím, že toto rozhodnutie prišlo príliš skoro, situácia je taká, že futbal musí ísť bokom. Pochopiteľne, keď vediete tabuľku, tak vás to zamrzí ešte o čosi viac. Ale beriem to tak, že všetko - aj toto diania okolo nás - nás niekam posúva," uzatvára tému Copko.

Myjavský útočník Dávid Copko v jednom z prípravných duelov.
Myjavský útočník Dávid Copko v jednom z prípravných duelov.

A čo odkazujú myjavskí hráči svojim priaznivcom, na ktorých sa tak v jarnej časti tešili? "Srdečne pozdravujeme všetkých fanúšikov! Odkazujeme vám, dávajte si na seba pozor a snažte sa dodržiavať všetky opatrenia, aby sme sa mohli čo najskôr vrátiť všetci naspäť na štadión a robiť to, čo máme najradšej. Hrať futbal a fandiť futbalu," zhrnul za celú kabínu Samuel Flamík.

Záložník Samuel Flamík v ligovom zápase.
Záložník Samuel Flamík v ligovom zápase.

autor: M. Hrin
foto: V. Domen