L. Hudec: Sústredenie v Turecku musíme maximálne využiť

25.02.2020

Zimná príprava Spartaka Myjava sa začala 9. januára 2020. Po vyše šiestich týždňoch tréningov a rovnakom počte šiestich zápasoch sa prípravné obdobie blíži k svojmu záveru.

Vyladiť formu na začiatok odvetnej časti TIPOS III. ligy Západ a využiť vhodné klimatické podmienky na trénovania na prírodnej tráve majú možnosť hráči Spartaka Myjava v tureckom Beleku. Po včerajšej ceste dnes už čakali na nich dva tréningy. Prvý dopoludnia o 10.00 hod. a druhý poobede od 16-tej hodiny. Počasie bolo slnečné a teplota sa popoludní vyšplhala na príjemných 18° stupňov Celzia. Po absolvovaní úvodného tréningu sme sa porozprávali s trénerom Ladislavom Hudecom.

Ot.: Zimná príprava sa dostala do svojej záverečnej fázy. Momentálne sa nachádzate v Turecku. S akým zámerom ste sem išli, čo by malo toto sústredenie splniť?

L. Hudec: "V prvom rade treba poďakovať nášmu vedeniu, že nám umožnilo sem ísť. Pretože doma sme boli vo fáze, že ťažko by sme hľadali dobré trávnaté plochy. Tu je to zabezpečené, plus dobré počasie. Hlavná myšlienka vždy na sústredeniach je, že sa dá partia dokopy. Čo sa týka trénovania, chceme využiť hlavne trávu, pretože budúci týždeň už nás čaká prvý zápas. Po tejto stránke sa tu môžeme "pohrať". Máme dosť času venovať sa rôznym individuálnym činnostiam. Môžeme urobiť skupinový tréning. Venovať sa každej formácií zvlášť. Už nejaké vysoké tempo tu nechceme, lebo máme aj dva zápasy. Musíme to maximálne využiť."

Ot.: Máte za sebou prvý tréning. Čo hovoríš na podmienky, ktoré ste tu našli?

L. Hudec: "Spokojnosť, jednoznačne. Ihrisko je výborné, hotel takisto. Počasie nám praje a vyzerá to, že nám aj bude priať. Ako som povedal, treba to všetko využiť. To by sme doma nenašli určite."

Ot.: Na začiatku zimnej prípravy si spomínal, že jednou z vecí, ktoré by ste chceli dosiahnuť, je zdynamizovanie hry. Podarilo sa to?

L. Hudec: "V niektorých zápasoch si myslím, že už to vyšlo. Nechcem podceňovať súperov. Ale na Petržalke sme už videli, čo znamená, keď je silnejší súper. Ale tie prvky, ktoré tam boli v zápasoch, tak bolo vidieť, že aj hráči to pochopili. Sú aj trošku typologicky iní. Sú tam tie náznaky, že by to mohlo byť rýchlejšie. Ale je to podľa formy, podľa ochoty. Čo musí byť vždy maximálna. A podľa súpera, takže budeme sa všetko snažiť pre to urobiť, aby sme hrali behavý futbal, ktorý sa bude ľuďom páčiť."

Zajtra majú kopaničiari na programe opäť dva tréningy a vo štvrtok 27. februára ich čaká prvé z dvoch prípravných stretnutí. Súperom Spartaka Myjava bude ruský tím FK Olimp Chimki. Výkop duelu je naplánovaný na 15.00 hod. SEČ (aktualizované).

autor: T. Marek
foto: T. Marek