Ľ. Ulrich: Myjava mi je srdcu najbližšia

26.02.2020

Ľubomír Ulrich sa vrátil tam, kde futbalovo vyrastal a pred jarnou časťou TIPOS III. ligy Západ vystužil ofenzívu Spartaka Myjava.

Tridsaťjedenročný krídelník pochádzajúci z Brezovej pod Bradlom sa počas zimnej prípravy pripojil k tímu Myjavy a stihol za ňu odohrať aj dva prípravné zápasy. Po dnešnom dopoludňajšom tréningu v tureckom Beleku, kde naďalej panuje slnečné počasie, sme s ním urobili krátky rozhovor.

Ot.: Na úvod sa ešte vráťme k tvojmu pôsobeniu v Seredi, kde si mal zdravotné komplikácie a nemohol si hrať. O čo konkrétne išlo?

Ľ. Ulrich: "Dostal som nepríjemné baktérie do hrubého čreva. Také, čo tam nemali byť. Tým pádom sa mi nabúral celý imunitný systém. Cítil som sa permanentne zle. Dva-tri mesiace som bol na antibiotikách. Našťastie som sa z toho "vylízal". Zabrali posledné antibiotiká.

Ot.: V zime si bol vo Vietname v klube Nam Dinh, ale nedohodli ste sa na podmienkach. Nakoniec si prišiel na Myjavu. Padla voľba pre klub z kopaníc aj preto, že si tu pôsobil?

Ľ. Ulrich: "Určite. Aj som sa tak vyjadril, keď sme sedeli s pánom Halabrínom. Myjava je mi veľmi blízka, lebo som tam futbalovo vyrastal. Určite mi je srdcu najbližšia."

Ot.: V jednom rozhovore si spomínal aj svoj vek. Máš 31 rokov, ale dnes nie je výnimkou, že sú hráči futbalovo dlhoveký...

Ľ.Ulrich: Myslím si, že je to individuálne. Záleží aj od toho, kto má akú imunitu, aké ma zdravie. 31 rokov nie je veľa, ale vo futbalovom ponímaní to už nie je ani najmenej.

Ot.: Zažil si na Myjave postupové obdobia. Teraz si prišiel do nového kolektívu. Ten si už trochu za ten čas, čo si v tíme, spoznal. Ak sú tvoje doterajšie dojmy?

Ľ. Ulrich: "Iba pozitívne. Chlapci sú výborní. Partia je super a dúfam, že budeme úspešní."

Ot.: Zatiaľ si nastúpil v dvoch zápasoch, s Rohožníkom a Petržalkou. Boli to kvalitatívne odlišné tímy. Ako sa ti s nimi hralo?

Ľ. Ulrich: "Prvý zápas sa mi hralo výborne. Do čoho sme kopli, z toho sme dali gól. Boli tam pekné akcie, kreatívne veci. Druhý zápas bol ťažší. Samozrejme, hrali sme s druholigovým mužstvom. To nás určite viac preverilo. Ale myslím si, že aj tak sme sa dostali do sľubných šancí. Je na čom stavať a neberieme to negatívne, že sme prehrali. Je to príprava a aj prehra je súčasťou futbalu."

Ot.: Prišiel si na kopanice z najvyššej súťaže. Takže zrejme aj očakávania fanúšikov budú od teba väčšie. Si na to pripravený?

Ľ. Ulrich: "Ja som za tie roky pripravený. Mám za sebou viac postupov. Z tretej ligy do druhej, aj z druhej do prvej. V podstate si tlak nejako extra nepripúšťam. Samozrejme, prišiel som z ligy, ale futbal je všade rovnaký."


autor: T. Marek
foto: T. Marek