Letná príprava B-mužstva Spartaka Myjava v plnom prúde

12.07.2023

Vo štvrtok 6. júla 2023 oficiálne odštartovali letnú prípravu na súťažnú sezónu v 5. lige severozápad 2023/2024 aj hráči B-mužstva Spartaka Myjava. Tí majú za sebou aj prvý prípravný duel, v ktorom v sobotu 8. júla na myjavskom trávniku potrápili spartakovské A-mužstvo. Napokon s ním remizovali 1 : 1.

Inak sa béčko pripravuje najmä v neďalekom Priepasnom, kam dochádza na stredajšie a piatkové tréningy. Tie pondelkové stále absolvuje na svojom domácom štadióne v Turej Lúke, ktorý je ale v týchto dňoch v rekonštrukcií a aktuálne podmienky na prípravu sú na ňom obmedzené.

Čo sa týka kabíny, s myjavským dresom sa v uplynulej sezóne rozlúčil dlhoročný hráč B-mužstva, Stanislav Šarudi. Naopak, do tréningového procesu sa aktívne zapojil Stanislav Šarudi mladší, zo Šaštína-Stráží prišiel Dominik Fukna a útok vystužil Ján Vrablic z FK Hodonín. Priestor v príprave takisto dostávajú viacerí domáci mladí hráči, ktorí skončili v doraste. Vyzerá to tak, že členovia realizačného tímu sa budú môcť aj naďalej spoľahnúť na jadro kádra z minulého ročníka, ktorý si napokon vybojoval v 6. lige majstrovský titul. Na ďalšom možno doplnení mužstva sa ešte pracuje, pretože zdravá konkurencia v tíme je potrebná a nová sezóna vo vyššej súťaži bude určite náročnejšia.

Okrem pravidelnej tréningovej záťaže čaká B-mužstvo séria prípravných duelov, ktorá - ako sme už naznačili v úvode - začala v sobotu 8. júla modelovaným stretnutím s A-mužstvom Spartaka. Ďalšie zápasy sú naplánované nasledovne:

  • sobota 15. 7. 2023 - FC Rohožník - Spartak Myjava B
  • sobota 22. 7. 2023 - TJ Jednota Brestovec - Spartak Myjava B (Zápas sa uskutoční v rámci pripravovaného spoločensko-športového podujatia.)
  • nedeľa 30. 7. 2023 - FKM Karlova Ves - Spartak Myjava B (Hrať sa bude v Zohore.)

Realizačný tím béčka bude aj v ročníku 2023/2024 pracovať v zložení Dalibor Dubovský - tréner, Milan Štetina - asistent trénera, Jaroslav Zmeko - vedúci mužstva a Peter Omasta - masér. Cieľom myjavského béčka bude podľa vyjadrenia zástupcov tímu predvádzať atraktívny futbal, peknou hrou pritiahnuť do domáceho areálu čo najviac divákov a tým robiť radosť z futbalu.

V napĺňaní týchto cieľov budeme našim hráčom B-mužstva držať palce!

M. Hrin
zdroj: J. Zmeko
ilustračné foto: Vladimír Pyxel Domen