Mužov Spartaka Myjava preverí béčko Zlatých Moraviec, mení sa režim na štadióne

28.09.2021

Prvý októbrový piatok bude na Myjave patriť športu. Okrem toho, že na svoj prvý domáci zápas proti Bratislave nastúpia myjavskí volejbalisti, tak myjavské futbalové "áčko" si zmeria sily s aktuálne posledným tímom tabuľky, FC ViOn Zlaté Moravce/Vráble B.

S týmto súperom sa myjavskí futbalisti naposledy stretli relatívne nedávno. A to v júni tohto roka v rámci posledného domáceho zápasu reštartovaného súťažného ročníka 2020/2021. Zápas súperi odohrali v horúcom letnom počasí na turolúckom trávniku, keďže ten myjavský práve vtedy prechádzal rekonštrukciou. Bol to zároveň oficiálne posledný duel, v ktorom v drese Spartaka nastúpil na ihrisko brankár Peter Solnička. Ten vtedy oznámil koniec aktívnej kariéry. V stretnutí sa napokon zrodilo víťazstvo domácich, ktoré v 81. minúte zabezpečil gólom na 2 : 1 skúsený Štefan Pekár.

Ak sa vrátime k nedávno odohraným zápasom, tak zistíme, že sa nášmu najbližšiemu súperovi v posledných dvoch kolách príliš nedarilo. Najskôr 18. septembra prehral na štadióne Považskej Bystrice 0 : 5 a následne 26. septembra inkasoval rovnaký počet gólov aj v domácom prostredí od Šale. V tabuľke tak Zlaté Moravce pod vedením trénera Romana Zimu priebežne klesli na poslednú priečku, majú na konte jednu výhru, dve remízy, sedem prehier a skóre 9 : 29. Nuž a ako to tak býva, s takýmto súperom sa veru  ľahko hrať nebude...

Keď pre zmenu nazrieme do štatistík Spartaka, ani ten sa naposledy z bodového zisku neradoval. V 8. kole nestačil na domácu Kalnú nad Hronom, ktorej podľahol 1 : 2. O týždeň skôr však vybojoval na myjavskom štadióne tesné víťazstvo 1 : 0 nad Galantou, o ktoré sa postaral v 90. minúte útočník Arthur Legnani. Aktuálne patrí kopaničiarom v tabuľke 3. miesto za päť výhier, tri remízy a dve prehry. Majú 18 bodov, len o bod viac, ako štvrté Malženice a skóre 16 : 8. No a my dúfame a veríme, že sa našim chlapcom bude v piatok dariť a s rivalom z ViOnu si poradia.

Na záver ešte jedno upozornenie. Keďže od pondelka 27. septembra 2021 je okres Myjava zaradený v 1. stupni varovania, teda v červenej farbe, museli organizátori stretnutia pristúpiť aj k zmene režimu fungovania na štadióne. Zápas Myjava - Zlaté Moravce/Vráble sa už bude konať v režime OTP (očkovaní - testovaní - prekonaní), aby na štadión vôbec mohli nejakí fanúšikovia v prípade záujmu prísť. To znamená, že návštevníci na tribúnach by sa mali vedieť preukázať dokladom o očkovaní, alebo negatívnym výsledkom testu (PCR 72 hodín od odberu, Ag 48 hodín od odberu), prípadne potvrdením, že ochorenie COVID-19 za posledných 180 dní prekonali. Štadión môže byť obsadený na maximálne 25% kapacity a organizátor má zabezpečiť zoznam účastníkov podujatia. Mrzí nás, že sme museli k tejto zmene pristúpiť, no také sú aktuálne nariadenia, ktoré musíme rešpektovať. Dúfame a veríme, že nám napriek tomu zachováte svoju priazeň a že sa čím skôr budeme môcť vrátiť k normálnejšiemu spôsobu fungovania. Kto teda môžete a chcete, príďte chlapcov na štadión podporiť. Pretože SME JEDEN TÍM! Ďakujeme!

-mh-
foto: Vladimír Pyxel Domen