Myjava bola na južnom Slovensku úspešná, presadili sa Mareš s Čurikom

24.10.2021

V rámci 12. kola TIPOS III. ligy Západ 2021/2022 vycestovali hráči Spartaka Myjava do Veľkých Ludiniec, kde si v nedeľu 24. októbra popoludní zmerali sily s domácim celkom. Išlo o predposledný zápas kopaničiarov na ihrisku súpera v jesennej časti súťaže.

Pred touto majstrovskou konfrontáciou patrila Myjave s 24 bodmi v tabuľke tretia priečka, Veľké Ludince zase okupovali jedenáste miesto so ziskom 16 bodov. Spartaku sa v predošlých dvoch vonkajších zápasoch veľmi nedarilo a bez akéhokoľvek zisku odišli tak z Kalnej nad Hronom, ako aj z Malženíc. Aj preto čierno-bieli zamierili v predposlednú októbrovú nedeľu na juh Slovenska s jasným cieľom - nenechať tento raz body na ihrisku súpera. Do karát im hral aj fakt, že domáci tím Družstevníka sa naposledy z bodového zisku tešil v ôsmom kole, keď uhral remízu 1 : 1 s Partizánskym.

Zámer napokon spartakovcom vyšiel, keď sa najskôr po rohovom kope hlavičkou presadil Tomáš Mareš, ktorý tak v 39. minúte stretnutia poslal svoj tím do vedenia. Veľké Ludince - Myjava 0 : 1. O druhý presný zásah sa zasa postaral v 58. minúte Maroš Čurik. Využil vrátenú loptu do pokutového územia Ludiniec a uzavrel tak skóre na 2 : 0 pre Myjavu.

O týždeň, v nedeľu 31. októbra 2021, privítajú kopaničiari na domácom trávniku tím FKM Nové Zámky, ktoré tento víkend remizovali so Šaľou 1 : 1. Úvodný výkop je naplánovaný na 16.00 h.

Daniel Kvasnica, hlavný tréner Spartaka Myjava: "Dnes sme odohrali dobrý zápas. Musím chlapcov pochváliť za celkovú prípravu na stretnutie, za koncentráciu počas hry, ktorú sme - podľa mňa - ovládali od prvej do poslednej minúty. Výsledkom toho je dvojgólové víťazstvo a ja k nemu hráčom gratulujem."

• Zostava TJ Družstevník Veľké Ludince: Benkó, Bilyk (18. Sádovský), Podlucký (K), Tóth, Orávik, Sperka, Silva (63. Černák), Hlaváčik, Lenard (83. Zelník), Horniak (63. Kováč), Lunin
  • Zostava Spartaka Myjava: Kubica, Willian, Flamík (64. Kóňa), Pekár, Mareš L. (60. Pecha), Toman, Sivák (K), Lopušan, Martišiak (83. Ulrich), Mareš T., Čurik (86. Kosík)
  • ŽK: 52. Lenard - 73. Mareš T.
  • góly: 39. Mareš T., 58. Čurik
  • rozhodovali: Kukan - Švolík, Šinka