Myjava bola na Komárno prikrátka

15.10.2022

V rámci 13. kola veľmi vyrovnanej 2. futbalovej ligy 2022/2023 si zmerali sily aj tabuľkoví susedia, KFC Komárno a Spartak Myjava. Zápas súperi odohrali v sobotu 15. októbra 2022 popoludní v Komárne.

Skóre stretnutia otvorili v 24. minúte domáci hráči, a to z pokutového kopu, ktorý premenil Štepanovský. Žiada sa však dodať, že verdikt hlavného arbitra nebol v tomto prípade celkom spravodlivý. Futbalistov Komárna ale tento gólový moment povzbudil a v 30. minúte rozvlnil sieť za Kubicovým chrbtom Bayemi. O osude celého zápasu tak rozhodla prvá polhodina hry, pretože do záverečného hvizdu sa už nikto na ihrisku nepresadil a Myjava podľahla Komárnu na jeho pôde 0 : 2.

Lukáš Kaplan, tréner Spartaka Myjava: "Určite sa mi to dnes hodnotí veľmi ťažko, pretože som presvedčený, že to bol zápas, z ktorého sa dali brať body. Všetko sa láme na detailoch a my sme dnes spravili viac chýb, ako súper. Zároveň sme si dokázali vypracovať dosť šancí, z ktorých niektoré jednoducho musíme vedieť premieňať. A nedá mi nepovedať, že v tretej - štvrtej minúte máte kopať penaltu  a za stavu 0 : 1 by to bol iný zápas. No a miesto toho, aby ste viedli, tak zrazu prehrávate 0 : 2... Ja chalanom okrem tých dvoch alebo troch chýb dnes nemôžem nič vyčítať."

  • Zostava KFC Komárno: Bréda, Daniel, Varga, Szöcs (K), Horodník, Šmehyl (78. Ganbold), Tóth T. (46. Pastorek), Németh, Štepanovský (78. Matić), Bayemi (89. Saláta), Tóth G. (69. Meszáros)
  • Zostava Spartaka Myjava: Kubica, Flamík (78. Tancík), Pekár (K), Olejník, Cisár, Toman, Sivák, Lopušan, Pafka (71. Martišiak), Legnani, Svatík (37. Mareš)
  • góly: 24. Štepanovský (PK), 30. Bayemi
  • ŽK: 52. Pastorek, 58. Štepanovský, 87. Matić - 34. Flamík,
  • ČK: -
  • rozhodovali: Micheľ - Halíček, Pacák
  • návštevnosť: 416 divákov

M. Hrin
foto: Vladimír Pyxel Domen