Myjava ide v pohári ďalej, Poprad porazila 2 : 1

25.10.2023

V 4. kole slovenskej pohárovej súťaže Slovnaft Cup 2023/2024 vycestovali hráči Spartaka Myjava pod Tatry, kde sa v stredu 25. októbra 2023 o 16.00 h stretli s domácim tímom FK Poprad. Ten aktuálne účinkuje v 4. lige – východ.

V úvodnej fáze stretnutia ani jeden z tímov výraznejšie súperovu bránu neohrozil. Otvoriť skóre mohol až v 28. minúte Tancík, no jeho zakončenie hlavou skončilo tesne vedľa žrde. Napokon v 42. minúte zvnútra pokutového územia vyslal svoj projektil medzi tri žrde Copko a rozvlnil sieť za domácim gólmanom Strakom. Prvý polčas tak skončil tesným náskokom kopaničiarov.

A boli to práve hostia, kto mohol v druhom dejstve pridať duelu ďalšie gólové korenie. Veľkú šancu mal totiž v 55. minúte Hapal. Tomu sa podarilo dostať za chrbát všetkých obrancov, no z jeho úniku napokon nič nebolo, pretože loptu cez Straku nepretlačil a následná strela skončila vedľa popradskej svätyne. Šťastie skúšali v 70. a 71. minúte aj Cisár s Copkom, ale rovnako neúspešne. Stav sa tak menil až v 75. minúte, keď si domáci stopér nerozumel s brankárom. Ich zaváhanie zužitkoval Cisár a loptu dopravil do prázdnej brány. Poprad - Myjava 0 : 2. Potom v 83. minúte mohli priebežný stav skorigovať hráči Popradu, Koníček však situáciu správne vyhodnotil a pokus domácich výborným zákrokom zlikvidoval. V 90. minúte si ešte jednu príležitosť vypracoval Cisár. Mieril vedľa. Nuž a tesne pred koncom nadstaveného času Popradčania predsa zabrali a Kendra ešte stihol upraviť výsledok na konečných 1 : 2. V každom prípade, dosiahnutý výsledok znamená, že do 5. kola súťaže postupuje myjavský Spartak a súpera mu určí žreb naplánovaný na piatok 27. októbra 2023 o 13.00 h.

Volodymyr Vasylyev, asistent trénera Spartaka Myjava: "V úvode zápasu nám chýbala iskra. Hrali sme dozadu, čo nebolo v našich plánoch, pretože sme chceli hrať útočný futbal. Súper bol na nás pripravený a mali sme trochu problémy v prechodovej fáze. Aj napriek tomu, že sme po prvom polčase išli do šatní za stavu 1 : 0 pre nás, nebol som s výkonom spokojný. V druhom polčase sme už zapli a začali hrať to,čo sme chceli. Začal nám ísť útok, rýchle prechody a nechali sme súpera behať bez lopty. Dali sme druhý gól a pokojne sme mohli streliť ešte ďalšie dva. No chýbala nám presnosť. Pracujeme aj na našom rozvoji. Zobrali sme z B-mužstva dvoch hráčov, Fuknu a Horniaka, ktorí predviedli dobrý výkon a podržali mužstvo. Teraz budeme čakať, koho nám prisúdi žreb a tešíme sa do ďalšieho kola. Sme jeden tím!"

• zostava FK Poprad: Straka, Šimonovič, Janigloš (79. Kuc), Ferenc, Jína (81. Kendra), Kočik (K), Bašista (70. Kapsdorfer), Slicho, Teikeu, Miketić (81. Dulák), Daneji
  • zostava Spartaka Myjava: Koníček, Toman (K) (46. Fukna), Svatík, Bedecs, Čurik (37. Halabrín G.), Bilovský, Hapal (66. Cisár), Flamík (82. Horniak), Tancík, Legnani (66. Castellano), Copko
  • góly: 90+ Kendra – 42. Copko, 75. Cisár
  • ŽK: 86. Kendra – 23. Bedecs