TIPOS III. liga Západ, 7. kolo, 20. 9. 2020
OK Častkovce - Spartak Myjava 1 : 2 (0 : 0)

Zostava Spartaka Myjava: Kubica - Lopušan (76.Liška), Sivák, Farkaš, Toman (74.Mareš L.) - Karika, Svatík (65.Brezina), Kóňa (K), Vávra (56.Pecha) - Ulrich, Copko (90.Fila)

Zostava OK Častkovce: Kišac - Valo, Takáč, Sarr, Mišura (67.Kurín), Halás (K), Štefanka, Sládek, Klemens (78.Danko), Šiko, Kvasnička (63.Zelenay)

V 7. kole TIPOS 3. ligy Západ vycestovali Myjavčania do blízkych Častkoviec. V nahustenom programe to bol už tretí zápas, ktorý odohrali počas deviatych dní. Domáci boli motivovaní aj faktom, že ich dres obliekajú bývalí hráči Spartaka - Zelenay, Kvasnička, či Sládek. Bodovať chceli aj kopaničiari, ktorým sa na pôde Častkoviec v posledných rokoch nepodarilo zvíťaziť.

Prvý polčas veľa vzruchu pred bránami nepriniesol. Viac sa bojovalo v strede poľa a defenzívy oboch tímov pracovali pozorne. Pohroziť chcel v 28. min. po rohovom kope Kvasnička, jeho strela neprešla cez zahustený priestor pred bránou. Na opačnej strane ihriska hľadala kolmá prihrávka od Kóňu rozbehnutého Copka, ale včas vybehol Kišac. Kubica mal prácu pri zakončení Šika zvnútra pokutového územia.

Do druhého polčasu vstúpili hráči Častkoviec lepšie. V 48. min. zakončoval z uhla Šfefanka, lopta bola tečovaná a skončila mimo brány. Po rohovom kope predviedol Kubica úspešný zákrok a nasledoval ďalší roh. Tento raz zakončoval Sarr, ktorý rozvlnil bočnú sieť. Do vedenia šli v 60. min. Myjavčania. Pecha zahral priamy kop, do priestoru brány hlavičkoval Copko a aj keď Kišac loptu vyrazil, Ulrich ju upratal za jeho chrbát - 0:1. Onedlho bolo vyrovnané. Po rohovom kope najskôr myjavský brankár dokázal reagovať na prvé zakončenie Častkoviec, Štefanka sa však zblízka nemýlil - 1:1. S pribúdajúcim časom sa stupňovala aj nervozita a narastal počet žltých kariet, ktorých bolo dokopy udelených až trinásť. V 81. min. bol po rohovom kope pridržaný Ulrich a nariadený bol pokutový kop. Ten hráč s číslom 11 na drese bezpečne premenil a opäť poslal Spartak do vedenia - 1:2. O chvíľu šiel predčasne pod sprchy po druhej žltej karte vylúčený domáci Takáč. Myjavčania si už víťazstvo postrážili a Častkovce zdolali v bojovnom zápase 2:1.

Ladislav Hudec, tréner Spartaka Myjava: "V prvom rade ďakujem chalanom za obetavý výkon. Pretože v Častkovciach sa nám nikdy nedarilo. Aj prvý polčas bol taký, že sme sa nevedeli dostať do zápasu. Od 15-tej minúty sme zmenili rozostavenie, vyrovnalo sa to. Stále bolo veľa súbojov, v ktorých boli Častkovčania agresívnejší. Futbal dnes bolel. Nebolo to možno pekné naoko. Vážim si, že sme vyhrali v tomto prostredí. Nemyslím to v zlom zmysle slova. Ale v psychologickom, dvakrát sme tu prehrali. A potrebovali sme bodovať. Zápas to bol ťažký. Samozrejme, mohli by sme sa zlepšiť. Ale sú aj také etapy, kde musíte futbal "prekúsať". A to sa nám dnes podarilo. A to bolo dôležité z hľadiska morálky. Ďakujem ešte raz chalanom a veľmi si vážime, že máme 16 bodov."

• góly: 69. Štefanka - 60., 85. Ulrich (druhý z penalty)
  • ŽK: 81. Valo, 83. Kurín, 84. Takáč, 84. Sládek - 20. Ulrich, 30 Lopušan, 31. Karkaš, 53. Svatík, 80. Mareš L., 86. Copko, 90. Kubica, 90. Kóňa
  • ČK: 86. Takáč (po druhej ŽK)
  • rozhodovali: Bartko - Haring, Tokoš
  • návštevnosť: 300 divákov

autor: T. Marek