Myjava na Púchov nestačila a zaknihovala si prvú prehru

20.08.2022

V rámci 6. kola 2. futbalovej ligy 2022/2023 vycestovali hráči A-mužstva Spartaka Myjava do Púchova, kde si s v sobotu 20. augusta 2022 zmerali sily s domácim celkom. Za zmienku stojí skutočnosť, že išlo o súpera, ktorého v sezóne 2020/2021 viedol súčasný tréner Spartaka, Lukáš Kaplan.

Stretnutie sa začalo v dobrom tempe, ale s istou dávkou opatrnosti na oboch stranách. V úvodných minútach tak diváci ohrozenie jednej, či druhej brány nevideli. Prvý nebezpečný výpad podnikli Púchovčania v 8. minúte a situáciu hasil odkopom za čiaru Toman. Po rohovom kope vyslal Mráz nebezpečný center na Holiša a blízko letiacu loptu Koníček vyrážal do ihriska. Domáci futbalisti sa čoraz viac dostávali do hry a na kopaničiarov vytvárali tlak, z ktorého sa poriadne nevedeli vymaniť. V 13, minúte musel opäť zasahovať Toman, no loptu odkopol trochu nešťastne a takmer prihral nabiehajúcemu Holišovi na gól. V 16. minúte otvoril dlhou loptou ďalšiu domácu útočnú akciu Kopičár, ale skóre sa nemenilo. O päť minút neskôr zahrával ten istý hráč priamy kop z hranice šestnástky Myjavy, no jeho obaľovačka priestor troch žrdí minula. V 23. minúte preveril reflexy myjavského gólmana Mráz, ten strelu vyrazil a začal tak brejkovú situáciu, na konci ktorej skúšal šťastie Čurik. Jeho pokus skončil v Strelčíkových rukaviciach. V nasledujúcej minúte znova podnikol výpad Púchov, Mráz poslal loptu nabiehajúcemu Michlíkovi a ten obstrelením Benoviča otvoril skóre. Púchov - Myjava 1 : 0. V 28. minúte centroval pred púchovskú svätyňu Čurik a Strelčík musel zasahovať. V 31. minúte pekne vysunul dopredu Legnaniho kapitán Pekár, no Arthur v domácom pokutovom území spadol a zakončiť nestihol. Mimo brány skončila aj Pekárova strela po štandardnej situácii v 34. minúte. Potom na druhej strane ihriska sa do Biriczovej nebezpečnej strely obetavo hodil Silva. V 41. minúte nepochodil pred Strelčíkom aktívny Čurik a v 42. minúte zasa mieril len do Koníčkovej náruče Michlík. Veľkú šancu na vyrovnanie mali Myjavčania v 43. minúte. Čurik prihral rozbehnutému Olejníkovi, ten pri žrdi loptu odhlavičkoval smerom do sita, ale tá sa napokon odrazila od šmýkajúceho sa Kaufmana. V nadstavenom čase prvého dejstva ešte mohli vyrovnať Legnani a Čurik, no ani jednému to súdené nebolo.

Po prestávke vstúpili Myjavčania do duelu o čosi aktívnejšie a bolo zrejmé, že sa Púchovu neplánujú len tak poddať. Ich odhodlanie bolo korunované úspechom hneď v 48. minúte, keď od žrde odrazenú loptu poslal za brankárov chrbát Čurik. Púchov - Myjava 1 : 1.  V 56. minúte došlo v myjavskej defenzíve k nedorozumeniu, Koníček si síce na loptu siahol, ale na Mrázovu dorážku do otvoreného priestoru už nestačil. Púchov - Myjava 2 : 1.  To červeno-čiernych povzbudilo a hrozili ďalej. V 62. minúte napríklad bojovali o loptu pri žrdi Holiš s Koníčkom. Ale aj spartakovci mali možnosti so zápasom niečo urobiť. O opakované vyrovnanie sa mohol v 67. minúte po úniku postarať Čurik, loptu však pridvihol príliš a nastrelil brvno. V 75. minúte mal príležitosť Legnani. Jeho strele chýbal potrebný dôraz. O zápase v podstate rozhodla situácia v 87. minúte, kedy sa sólo Holiša pokúšal v šestnástke nedovoleným spôsobom zastaviť Willian Silva. Za svoje počínanie si vyslúžil od hlavného arbitra Gemzického červenú kartu a nasledoval pokutový kop, ktorý v 88. minúte bez problémov premenil Kopičár. Púchov - Myjava 3 : 1. Za zmienku ešte stojí strelecký pokus Tancíka v nadstavenom čase a po záverečnom hvizde si Myjava pripísala do ligových štatistík prvú prehru v sezóne.

Lukáš Kaplan, tréner Spartaka Myjava: "Myslím, že do zápasu sme vstúpili veľmi dobre a tie úvodné minúty boli naše. Potom od nejakej desiatej minúty do prvého streleného gólu bol jednoznačne lepší Púchov. V mnohých situáciách sme prepadávali a nedodržiavali to, čo sme si pred duelom povedali. Od gólu do konca druhého polčasu si myslím, že sme boli lepším mužstvom. Vytvorili sme si veľa šancí, viackrát trafili konštrukciu brány a mali príležitosti, ktoré ak v takomto zápase nepremeníte, tak nemôžete byť jednoducho úspešní. A to rozhodlo dnešné stretnutie."

• Zostava Spartaka Myjava: Koníček, Silva, Benovič, Pekár (K), Olejník, Cisár (64. Flamík), Toman, Pafka (77. Tancík), Legnani (86. Mareš T.), Čurik (86. Martišiak), Svatík
  • Zostava MŠK Púchov: Strelčík (K), Kaufman, Moško, Slovák, Lacko, Kopičár, Biricz, Michlík (82. Loduha), Mráz (70. Pucheľ), Holáň (82. Kapusniak), Holiš (90+ Pavlovič)
  • ŽK: 38. Kaufman, 45. Strelčík, 72. Moško, 90. Kopičár - 20. Legnani, 89. Vavák - asistent
  • ČK: 90. Silva
  • rozhodovali: Gemzický - Jekkel, Lalo
  • návštevnosť: 400 divákov