Prípravný zápas, 1. 3. 2020
Spartak Myjava - FC Rukh Brest 1 : 4 (1 : 1)

Zostava Spartaka Myjava: Solnička (46. Kubica D.) - Lopušan (57. Toman), Sivák, Horeš, Mareš L. (66. Ulrich) - Flamík (33. Mareš T.), Svatík (77. Fila), Pekár - Karika, Copko, Vávra (46. Pecha)

Zostava FC Rukh Brest: Hechaev - Kovtun, Gayduchik, Kolpachuk, Tikhanovskij, Sibilov, Vasilev, Oreshkevich, Chizh, Morozov, Antilevskiy. Striedali: Sadovski, William, Chidi, Grechikho, Andronik, Cheliadko, Migunov, Petrenko, Koncevoy

Posledný prípravný duel pred začiatkom odvetnej časti TIPOS III. ligy Západ odohrali Myjavčania proti prvoligovému nováčikovi z Bieloruska. A do zápasu vstúpili aktívne. Po úvodných strelách Vávru a Pekára prišla 13. min., dobrá práca Svatíka, ktorý pripravil pozíciu pre Copka a nasledovalo presné zakončenie k žrdi - 1:0. V 19. min. po prihrávke Flamíka pálil z dobrej pozície Lukáš Mareš a zamestnal brankára súpera. Favorizovaný Bielorusi sa do výraznejších príležitostí nedostávali. Až prišla 27. min. a po zákroku Pekára usúdil hlavný arbiter, ktorý situácie viackrát neposudzoval rovnako na obe strany, že faul bol v pokutovom území. Následnú penaltu premenil Vasilev - 1:1. V prvom polčase sa zrodila ešte jedna šanca bieloruského tímu, Antilevskiy tesne minul bránu.

Úvod druhého dejstva priniesol hneď niekoľko zaujímavých situácií. Hneď v 46. min. prestrelil bránu vo vyloženej šanci Vasilev. O dve minúty aktívny Copko strelou zvnútra pokutového územia rozvlnil bočnú sieť. V 51. min. poslal center z pravej strany Karika a z voleja skúšal strelecké šťastie Pekár. O chvíľu hráči súpera po druhý raz udreli gólovo, úspešným strelcom bol Antilevskiy - 1:2. V 54. min. sa T. Mareš snažil umne tečovať loptu pred Hechaevom, ten bol pozorný. O desať minút sa vyznamenal Kubica, keď zneškodnil únik Morozova. Postupom času bieloruský tím vystriedal všetkých hráčov v poli a prichádzali ďalšie jeho príležitosti. A v 66. min. sa dostal do dvojgólového vedenia, keď presne hlavičkoval Kolpachuk - 1:3. V 82. min. prudko vystrelil striedajúci Sadovski, Kubica reflexívne zasiahol. O dve minúty zahrával na opačnej strane ihriska priamy kop Pekár, lopta z jeho kopačky skončila žrdi. Skóre stretnutia napokon uzavrel štyri minúty pred koncom Andronik - 1:4.

Ladislav Hudec, tréner Spartaka Myjava: "Myslím si, že sme odohrali dobrý zápas. Napriek tomu, v akom sme stave. Lebo sa nám zranili niektorí hráči. Súper bol prvoligové mužstvo, nováčik. Vystriedali viac hráčov ako my. My sme mali slabú lavičku, už málo početnú. Ale napriek tomu sa v zápase ukázali dobré veci. Samozrejme aj také, ktoré sme mali zvládnuť lepšie. Šance sme mali. Je to o tom, že súper vyťažil z našej únavy. Dva dni dozadu sme hrali takisto náročný zápas. A ku koncu sa to prejavilo. Takže prehrali sme 1:4, ale to, čo sme chceli počas sústredenia - trénovať na tráve, odohrať dva zápasy - to sme splnili a musíme sa dať v budúcom týždni dokopy a dobre sa pripraviť na súpera."

• góly: 13. Copko - 27. Vasilev (z penalty), 52. Antilevskiy, 66. Kolpachuk, 86. Andronik
  • žk: 54. Svatík - 17. Tikhanovskiy, 78. Petrenko

autor: T. Marek