Myjava nezaváhala ani v Lednických Rovniach, sklárov zdolala 3 : 1

22.05.2022

V nedeľu 22. mája 2022 Myjavčania vycestovali do Lednických Rovní, aby si tu v podvečer zmerali sily s domácim tímom v rámci 28. kola TIPOS III. ligy Západ 2021/2022.

Cieľ Myjavčanov bol jasný. Pokúsiť sa štvrtý tím odspodu tabuľky zdolať, pripísať si na konto ďalšie - v poradí už jedenáste - víťazstvo a ak aj nie znížiť, tak aspoň udržať náskok prvej Považskej Bystrice na aktuálnych šiestich bodoch. Práve líder súťaže z Považia bude totiž najbližším súperom Spartaka vo vloženom 34. kole v stredu 25. mája 2022. "Šanca dohnať Považskú existuje, body sú stále v hre a je to reálne. Ale my sa pozeráme v prvom rade sami na seba. Ideme od zápasu k zápasu a to, že ťaháme peknú sériu, je skvelé. A ja dúfam, že ju udržíme čo najdlhšie," hodnotí aktuálny herný program hlavný tréner Spartaka, Daniel Kvasnica. Ale vráťme sa teraz k stretnutiu Lednické Rovne - Myjava.

Miestni futbalisti dávali od úvodného hvizdu hlavného arbitra Fehéra najavo, že to veru kopaničiari nebudú mať na ihrisku sklárov jednoduché. A aj to v 11. minúte stretnutia potvrdili, keď sa po štandardnej situácií presadil Jaroněk a poslal svoj tím do vedenia. Lednické Rovne - Myjava 1 : 0. Hostia sa ale nenechali zaskočiť a snahu o vyrovnanie korunoval úspechom v 23. minúte Martišiak. Lednické Rovne - Myjava 1 : 1. O desať minút neskôr sa o otočenie skóre zápasu v prospech Myjavy postaral Adam Cisár a na prestávku sa už tímy rozchádzali s gólovým náskokom Spartaka.

Do druhého dejstva nastúpili Lednické Rovne s dvoma zmenami v zostavách a hoci sa na trávniku stále hral zaujímavý a kombinačný futbal, bolo na domácich poznať, že ich kondička dostáva zabrať. Možno aj to zohralo svoju úlohu pri treťom myjavskom góle, o ktorý sa v 50. minúte postaral Willian Silva. A bol to zároveň posledný presný zásah v tomto dueli. Skóre sa už nezmenilo a Myjava si po víťazstve 3 : 1 nad Lednickými Rovňami zaknihovala ďalšie cenné body.

Daniel Kvasnica, tréner Spartaka Myjava: "Myslím, že diváci dnes videli veľmi kvalitný zápas. Svoju úlohu v tom zohráva fakt, že domáci hráči chceli, ako sa vraví, hrať futbal a bolo to zaujímavé, kombinačné na jednu i na druhú stranu. Škoda, že sme si skomplikovali situáciu v prvom polčase gólom zo štandardnej situácie, ale inak sme boli na ihrisku lepším tímom. Najmä v druhom polčase to už bolo v našej réžií. Domáci trochu odpadli aj kondične a ten výsledok mohol byť aj s väčším rozdielom, ale sme radi aj za tie tri naše góly. Chlapcom gratulujem, držím palce v ďalšom napredovaní a tiež chcem zagratulovať našim ženám ku krásnemu úspechu a zisku titulu."

• zostava ŠK LR Crystal Lednické Rovne: Bačík (K), Ondrášek (71. Lipták), Kollár, Svorada (65. Husár), Chmelík, Radić, Kopilec (46. Mušák), Červený,  Vajdík, Jaroněk, Strapko (46. Váňa)
  • zostava Spartaka Myjava: Koníček, Silva, Pekár (K), Cisár (77. Sivák), Toman, Lopušan, Martišiak (65. Mareš L.), Mareš T., Legnani (83. Copko), Čurik (73. Pecha), Svatík
  • ŽK: 14. Ondrášek, 44. Jaroněk, 50. Bačík, 68. Vajdík, 87. Husár