Myjava postúpila po penaltovej dráme

02.08.2020

Slovnaft Cup, 2. 8. 2020 
TJ Malá Mača - Spartak Myjava 1 : 1 (1 : 1), 4 : 5 na penalty

Zostava Spartaka Myjava: Solnička - Lopušan, Brezina (69. Sivák), Svatík (56. Farkaš), Toman (56. Mareš L.) - Ulrich (69. Karika), Flamík, Pekár (K), Pecha (35. Mareš T.) - Copko, Vávra

Zostava TJ Malá Mača: Vahalík T. (46.V ahalík M.) - Belica, Chynoradský, Husár, Sečány (K) (78. Hrašna), Varga, Kukučka, Horváth (46. Sido), Molnár (90. Vašíček), Mészáros (46. Hindák), Gányovics

Ešte pred začiatkom 3.ligy Západ sa rozbehla pohárová súťaž Slovnaft Cup. Myjavčania cestovali do Malej Mače v pozícií favorita. Domáci klub pôsobí v 5. lige Juh a v nedohranej minulej sezóne sa nachádzal na priebežnom 13. mieste tabuľky.

Herná prevaha Myjavčanov vyústila do prvej veľkej príležitosti v 8. min., Copko sa zoči-voči brankárovi nepresadil. Dôležitý moment nastal v 12. min. Prihrávka domácich zasiahla nešťastne Lopušana do ruky a nasledoval pokutový kop. Ten Gányovics premenil a Malá Mača šla do vedenia - 1 : 0. V 16. min. dobre mieril z priameho kopu Pekár, zasahoval Vahalík. Ten bol v týchto momentoch hrdinom domácich, poradil si aj so strelami Copka a Pekára. V 36. min. sa už kopaničiari dočkali vyrovnania. Ulrich poslal prihrávku za obranu a Copko svoj nájazd premenil - 1 : 1. O tri minúty ten istý hráč poslal loptu na bránu z hranice šestnástky, skóre už nemenilo a tímy šli do kabín za nerozhodného stavu 1 : 1.

Ihneď po zmene strán prichádzali šance spartakovcov. Prekonať Vahalíka sa nepodarilo Vávrovi, ani Svatíkovi. V 50. min. sa Copko zbavil stopéra, ale svoj druhý gól nepridal. O päť minúť Copko sklepol loptu pre Flamíka a brankár si pripísal ďalší úspešný zákrok. S pribúdajúcim časom sa na kopačky Myjavčanov vkrádala čoraz väčšia nervozita. Domáci boli smerom dopredu prakticky neškodní, dobre zhusťovali priestor pred vlastnou šestnástkou. V 71. min. zahrával priamy kop Pekár. O chvíľu sa črtala príležitosť, kedy dvojica našich hráčov mohla ísť na brankára, ale vzniknutú situáciu vyriešili zle. O štyri minúty Copko našiel pred bránou Vávru, ktorý si ale vo vyloženej šanci s koncovkou nepotykal. Presnejšie hlavičkoval v 80. min., skóre sa však nemenilo. V samom závere sa snažili hráči Myjavy rozhodnúť , ale ďalšiu príležitosť nevyužil Tomáš Mareš.

Rozhodnúť tak musel rozstrel zo značky pokutového kopu. Hneď prvý aktér Gányovics v tejto situácií zlyhal. Nasledovali už len úspešne premenené penalty. V našom tíme sa presadili postupne Pekár, Farkaš, Flamík, Sivák a tú rozhodujúcu v piatej sérii premenil Tomáš Mareš. Spartak Myjava tak postúpil do 2. kola Slovnaft Cupu, v ktorom na domácom trávniku privíta AS Trenčín.

Hlas trénera

Ladislav Hudec, tréner Spartaka Myjava: "Bol to typický pohárový zápas. Nerád hovorím, že mužstvo nemalo dobrý prístup. Ale prišla prvá zahodená šanca Copka. Potom následne ďalšie situácie, ktoré musíme zvládnuť lepšie. Ak chceme bojovať o druhú ligu, tak takto nie. To som povedal aj cez polčas. Toto môžeme hrať akurát okolo Myjavy. Rozoberieme si to zajtra. Samozrejme, každý súper vie hrať futbal. Treba sa s tým vedieť vyrovnať - hlavne mentálne. Mentálne tomuto mužstvu stále niečo chýba, taká suverenita. Celé sa to odvíja od toho, že zahadzujeme šance. Či tam príde ten alebo onen, chýba nám pokoj. Hovorím hráčom, veď buďte suverénni, pred vami majú mužstvá rešpekt. Ale nie, že takto posadíme na koňa súpera, ktorý potom hryzie. Bežecky nás nemôže ustáť. Tým, že mu dávame nádej a nepremieňame šance, tak to príde až k jedenástkam. Chvalabohu, že sa to skončilo takto. Ale som veľmi nespokojný. Takýto výkon nás nemôže posúvať."

  • góly: 13. Gányovicas - 36. Copko
  • ŽK: 16. Chynoradský
  • návštevnosť: 300
  • rozhodovali: Marinčák - Bogár, Grédi

autor: T. Marek
foto: T. Marek