Myjava potvrdila úlohu favorita, exceloval Cisár

16.04.2022

Na Bielu sobotu odohral Spartak Myjava duel 23. kola TIPOS III. ligy Západ 2021/2022 s tímom FK Slovan Levice. Hostia pred zápasom okupovali poslednú priečku tabuľky a o favoritovi tak nebolo pochýb. Navyše keď vzájomný zápas z jesene skončil vysokou výhrou Spartaka 5 : 0.

Požadovaný scenár sa začal napĺňať hneď v úvode. Dlhú loptu si prebral Cisár a zblízka zamieril ku vzdialenejšej žrdi. Myjava - Levice 1 : 0. V 5. minúte mohlo byť ešte veselšie, keď tečovanú strelu Pekára Szebellia vyrazil a Čurik následne minul odkrytý priestor brány. V 23. minúte vyšiel domácim rohový kop a Cisár po druhýkrát rozvlnil sieť - 2 : 0. O päť minút neskôr sa na trávniku odohrala rovnaká štandardná situácia a Cisár skompletizoval hetrik. Tento raz sa presadil hlavou. Myjava - Levice 3 : 0. V 33. minúte sa v dobrej pozícii ocitol Svatík, mieril však iba nad bránu. Levice takmer výhradne bránili, Kubicu preverili až v závere prvého dejstva. Bodku za prvým polčasom dalo zakončenie Čurika.

Kopaničiari nepoľavili a aj po zmene strán na trávniku dominovali. V 53. minúte ideálne prebral loptu Lopušan, prihral Legnanimu, ktorý následne našiel v pokutovom území Cisára a ten potvrdil svoju gólovú potenciu. Myjava - Levice 4 : 0. O chvíľu na to ostreľovanie brány Levíc pokračovalo. Legnani s Pekárom ešte brankára neprekonali, ale Čurik zamieril presne. Myjava - Levice 5 : 0. Hosťom sa podarilo výsledok čoskoro skorigovať. V 58. minúte vystrelil spoza pokutového územia Krstin a aj keď si Kubica na loptu siahol, tá už bola za bránkovou čiarou. Myjava - Levice 5 : 1. Gólostroj Myjavy sa zastavil na čísle šesť, keď v 73. minúte spečatil jasnú výhru striedajúci Martišiak a uzavrel skóre na 6 : 1 pre Spartak.

Daniel Kvasnica, tréner Spartaka Myjava: "Ja som mal mierne obavy pred týmto stretnutím, aby neprišlo k podceneniu. Ešte do toho hlásili silný vietor, máme nekvalitný terén. Myslel som, že budeme mať trošičku problém s kombináciou. Chvalabohu to chlapci dobre zvládli. Konečne sme dali viac gólov. Samozrejme, ešte mám určité výhrady ku kombinačnej hre. Mali by sme mať viac loptu na nohách, hrať po zemi. Ale myslím si, že v konečnom dôsledku sme to zvládli dobre a musím chlapcom pogratulovať k peknému víťazstvu."

• Zostava Spartaka Myjava: Kubica - Lopušan, Svatík, Willian (46. Sivák), Toman - Flamík, Pekár, Mareš T. (60. Martišiak) - Čurik, Cisár (84. Fedoráš), Legnani (75. Kravárik)
  • Zostava FK Slovan Levice: Szebellai (63. Leckéši) - Lenard, Kosák, Solčiansky, Krstin, Perez (60. Jakubík), Pánik, Pacalaj, Jasenek (84. Stefanović), Marković, Švec (60. Herc)
  • góly: 1., 23., 28., 53. Cisár, 55. Čurik, 73. Martišiak - 58. Krstin
  • ŽK: 38. Flamík - 16.Perez
  • rozhodovali: Trnka - Krivošík M., Krivošík S.