Myjava prišla o dva body v samotnom závere

14.08.2021

V sobotu 14. augusta 2021 vycestovali Myjavčania na južné Slovensko, aby sa v rámci 2. kola TIPOS III. ligy Západ stretli s tímom TJ Imeľ.

Ten pripravil na druhú augustovú sobotu pre svojich fanúšikov malú slávnosť, pretože otváral zrekonštruované ihrisko a práve kopaničiari boli prvým súperom, ktorý mal tú česť nový trávnik otestovať. Hodová nálada na tribúnach a mimoriadne horúce počasie dávali tušiť, že Spartak tu čaká náročný duel, z ktorého sa budú body získavať ťažko. A tento predpoklad sa aj potvrdil.

Úvodných 10. minút veľa vzruchu na trávnik neprinieslo. Hra sa prelievala zo strany na stranu a k ohrozeniu jednej, či druhej brány neprišlo. Potom sa hráči osmelili a začali častejšie prenikať k šestnástkam súpera. Ale až v 26. minúte preveril reflexy brankára Balogha Arthur. V 34. minúte po Lopušanovom centri mal gól na kopačke Tomáš Mareš, no priestor troch žrdí minul. O päť minút neskôr prihrával pred bránu Imeľa opäť aktívny Lopušan, Arthur sa dobre zorientoval a zblízka prekonal domáceho gólmana. Imeľ - Myjava 0 : 1. Bol to prvý a zároveň posledný presný zásah v prvom dejstve a mužstvá sa rozišli na prestávku.

Do druhého polčasu vstúpili spartakovci s jednou zmenou v zostave, keď Ulricha nahradil Martišiak. Domáci futbalisti začali druhú štyridsaťpäť minútovku aktívnejšie a pokúšali sa vyrovnať, no Koníčka neprekonali. Naopak, v 56. minúte v závare pred Baloghovou svätyňou mohol zvýšiť náskok Sivák, ktorý na dvakrát opečiatkoval žrď a brvno Imeľa. V 65. minúte si na loptu opäť siahol myjavský brankár a nebezpečná bola tiež Oršolíkova strela, ktorá skončila tesne nad hornou konštrukciou brány. V 87. minúte opakovane dorážal do siete Čurik a potvrdiť plný bodový zisk Spartaka chcel o niečo neskôr aj striedajúci Ratica v individuálnej akcii. No nestalo sa a pribúdajúcimi minútami i ubúdajúcimi silami stupňovaná nervozita na ihrisku vyústila do pokutového kopu v prospech Imeľa, ktorý v 90. minúte nariadil hlavný arbiter Sárai. Loptu si na biely bod postavil Gál a nemýlil sa. V samotnom závere tak uzavrel výsledok stretnutia na 1 : 1 a Myjavčania si podobne, ako pred týždňom, zo súperovho ihriska priviezli domov napokon len jeden bod.

• Zostava Spartaka Myjava: Koníček L. - Flamík, Sivák, Toman - Čurik, Kóňa (K) (81. Mareš L.), Mareš T., Lopušan (71. Pecha) - Arthur (89. Kosík), Ulrich (46. Martišiak), Pekár (81. Ratica)

• Zostava TJ Imeľ: Balogh, Hübsch (K), Simonics (76. Csontos), Sobolevskyi, Olen, Oršolík, Domasta, Varga, Straňák (22. Gamkrelidze - 76. Darázs), Gál, Boros

• ŽK: 90. Domasta - 77. Kóňa, 90. Čurik, 90. Mareš L.
  • góly: 90. Gál (PK) - 39. Arthur
  • rozhodovali: Sárai - Vörös, Csepregi

Daniel Kvasnica, tréner Spartaka Myjava: "Vedeli sme, že to bude ťažký zápas. Aj kvôli tomu, že pre domácich to bol vôbec prvý zápas na domácom štadióne, na čo sme aj hráčov upozorňovali. Veľmi dobre sme sa pripravili a odohrali kvalitný prvý polčas. Vytvorili sme si tri vyslovené príležitosti a z nich sme strelili jeden gól. Myslím, že sme boli dominantní vo všetkých herných činnostiach. V druhom polčase začali domáci hrať vabank, otvorili sa nám priestory za obranou a mali sme ďalšie tri príležitosti na to, aby sme dali na 2 : 0 a uzavreli tak zápas. Tú záverečnú situáciu ani komentovať nebudem... To musíme vedieť uhrať skúsenejšie."

Na margo zmeny herného systému, ktorú hlavný tréner avizoval ešte v rámci letnej prípravy a toho, či sa s ňou už stihli hráči myjavského "áčka" dostatočne zžiť a uviesť ju do praxe Daniel Kvasnica dodáva: "Myslím, že v prvom polčase to bolo veľmi dobré, asi najlepšie, čo sme doteraz odohrali. Keď potom súper viac vysunul obranu, už sme tam mali horšie pasáže a musíme vedieť skúsenejšie uhrávať tie situácie. Ale myslím si, že z celkového pohľadu sa to pomaly na chlapcov "lepí" a sú stále lepší."