Myjava si body s Komárnom podelila

05.05.2023

V predposlednom domácom zápase aktuálneho súťažného ročníka 2022/2023 2. futbalovej ligy privítali hráči A-mužstva Spartaka Myjava na svojom štadióne súpera z priebežnej tretej priečky, tím KFC Komárno. Stretnutie s ním odohrali v piatok 5. mája 2023 večer a motivovaní víťazstvom 4 : 0 na Pohroní spred siedmich dní mali kopaničiari v úmysle opäť bodovať naplno.

Úvod zápasu zachytili lepšie domáci futbalisti, ktorí si v prvých desiatich minútach vytvorili aj niekoľko šancí na skórovanie. No skóre sa nemenilo. V 13. minúte zahrával priamy kop z boku šestnástky Pekár. Lopta síce smerovala na brankára Lakyho, no ten ju za svoj chrbát nepustil. V 19. minúte ten istý hráč opäť prevetral rukavice komárňanského gólmana. Potom v 21. minúte na opačnej strane ihriska kontroval Druga, nemieril však presne. V 24. minúte si po rohovom kope hostí siahol na loptu aj Koníček a vzápätí mieril hlavičkou nad brvno myjavskej svätyne Tóth. Šancu na úvodný gól mal v 37. minúte Pastorek, ktorý nikým nekrytý napokon Koníčkovu bránu prekopol. V 41. minúte sa do úniku dostal Tancík a prudkou strelou vyzval Lakyho k zákroku. Ten loptu vyrazil na roh. Napokon v samotnom závere prvého dejstva sa vyrútil sám na brankára Tóth, ktorý mohol Myjavčanom šupnúť gól do šatne. Našťastie Koníček bol pozorný. Súperi sa tak na prestávku rozišli za bezgólového stavu.

V druhom polčase ako prví pohrozili hostia, ktorí do 51. minúty dvakrát skúšali prekonať gólmana Spartaka. Neúspešne... V 55. minúte sa dral dopredu aktívny Tancík, zakončil, ale tečovaná lopta si cestu do priestoru troch žrdí nenašla. V 60. minúte zasa nemieril presne Lopušan. Potom prišla 70. minúta a v nej utešená strela Tótha zo strednej vzdialenosti, ktorou nedal Koníčkovi šancu a poslal svoj tím do vedenia. Myjava – Komárno 0 : 1. Spartakovci sa ale nevzdávali a rovnakým spôsobom odpovedali v 83. minúte, kedy sa parádnym gólom blysol Čurik. Myjava – Komárno 1 : 1. V závere duelu sa kopaničiari ešte snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu, ale už sa nič zásadné na trávniku neudialo a súperi si po bojovnom výkone a dvoch pekných góloch body podelili.

Dalibor Dubovský, asistent trénera Spartaka Myjava: "Myslím, že to dnes bol nadpriemerný zápas, ktorý skončil zaslúženou remízou. Obe mužstvá podali výborné výkony. V stretnutí boli pasáže, v ktorých sme boli lepší my, pasáže, v ktorých mali navrch hostia, takže deľba bodov je spravodlivá. Naši chalani dnes na ihrisku znova ukázali, že chcú hrať, jazdili, bojovali, takže im nemám čo vytknúť. Súper bol kvalitný a videli sme dnes dobrý futbal."

• Zostava Spartaka Myjava: Koníček, Štefánek, Tancík, Benovič, Pekár (K), Cisár (76. Copko), Lopušan (60. Boledovič), Legnani (85. Sivák), Čurik, Škrteľ (60. Flamík), Svatík
  • Zostava KFC Komárno: Laky, Šmehyl, Špiriak, Saláta (K) (18. Tóth G.), Adayilo (87. Szöcs), Šimko, Ožvolda, Pastorek (87. Štepanovský), Ganbold, Druga (69. Mészáros), Bayemi (69. Horodník)
  • ŽK: 68. Benovič – 17. Saláta, 40. Adayilo, 77. Horodník
  • góly: 83. Čurik – 70. Tóth G.
  • rozhodovali: Henček – Poracký, Hrebeňár
  • návštevnosť: 372 divákov