Prípravný zápas, 11. 6. 2020
Spartak Myjava - OFK Trebatice 8 : 0 (5 : 0)

Zostava Spartaka Myjava: Solnička (46.Kubica D., 85.Samul) - Lopušan (79.Toman), Svatík, Brezina (Mareš T.), Toman (46.Mareš L.) - Pekár (60.Copko), Flamík, Kóňa (68.Vávra) - Ulrich (46.Liška), Copko (46.Fila), Vávra (46.Pecha)

Zostava OFK Trebatice: Veselý, Kiška, Matyáš, Kičin, Varga, Mihálik, Masár, Miklovič, Směřička, Valo Š., Macháč. Striedali: Valo S., Prosňanský, Púchy, Hečko

Zápas odohrali hráči Spartaka Myjava po vyše trojmesačnej prestávke. Na domácom trávniku boli proti Trebaticiam favoritom, čo potvrdzovali od začiatku duelu. Na prvý gól si diváci počkali desať minút, Copko posunul loptu Vávrovi, ktorý rozvlnil sieť - 1:0. Už o štyri minúty našla kolmá prihrávka rozbehnutého Copka, ktorý ešte prihral Ulrichovi, pre ktorého nebol problém trafiť odkrytú bránu - 2:0. Hostia mohli znížiť v 17. min., ale Masár volil namiesto zakončenia prihrávku. V 24. min. sa Copko zapísal do štatistík aj ako strelec - 3:0. Kopaničiari dominovali aj naďalej a tesne pred koncom úvodnej polhodiny strelili v rozmedzí dvoch minút ďalšie dva góly, o ktoré sa postarali Pekár z pokutového kopu a Copko. V záverečnej štvrťhodine už ďalší gól nepadol a tímy šli na prestávku za stavu 5:0 v prospech domácich.

Do druhého dejstva urobil tréner Hudec viacero zmien v zostave a v 50. min. sa do listiny strelcov zapísal práve striedajúci hráč Liška - 6:0. V 64. min. hlavičkoval nebezpečne Pecha, lopta skončila na vrchnej konštrukcii brány. O dve minúty sa už skóre duelu menilo, Liška sa presne trafil aj po druhýkrát - 7:0. Trebatice boli blízko ku gólu v 70. min., zakončenie Směřičku skončilo na konštrukcii Kubicovej brány. Presnejšie mieril v 76. min. opäť mladík Liška a zavŕšil tak svoj hetrik. Spartak Myjava potešil fanúšikov množstvom strelených gólov a Trebatice zdolal vysoko 8:0.

Ladislav Hudec, tréner Spartaka Myjava: "Konečne sme hrali zápas. Lebo hrať len na tréningu medzi sebou je síce pekné, ale veľa nám to nedá. Sme radi , že sme našli súpera, čo tiež v tejto situácií nebolo jednoduché. Vyskúšali sme si v zápase veci, ktoré by sme chceli hrať. Zahrali si všetci okrem tých, ktorí museli byť v práci alebo sú zranení. Dôležité bolo, že sme hrali a že prišli ľudia, ktorí videli naozaj pekné góly. Takže z našej strany spokojnosť po všetkých stránkach."

• góly: 50., 66., 76. Liška, 23., 28. Copko , 10. Vávra, 14. Ulrich, 27. Pekár ( z penalty)
  • ŽK: bez kariet
  • rozhodovali: Otrubčák - Obeda, Batka
  • návštevnosť: 206 divákov

autor: T. Marek