Myjava si pred peknou kulisou body s Malženicami podelila

03.05.2024

V piatok 3. mája 2024 večer privítali hráči A-mužstva Spartaka Myjava na svojom trávniku súpera zo spodnej časti tabuľky, tím OFK Dynamo Malženice. Zápas 28. kola MONACObet ligy 2023/2024 bol pre kopaničiarov predposledným vystúpením pred domácim publikom v aktuálnej sezóne a preto mali celkom jasne v úmysle bodovať naplno a potešiť svojich fanúšikov.

Úvodné minúty stretnutia boli obojstranne opatrné, vyplnené súbojmi medzi šestnástkami a bez ohrozenia jednej či druhej brány. K tomu prišlo až v 21. minúte zo strany hostí, no dobre postavený Cisár nebezpečnú loptu zblokoval. O dve minúty neskôr mal dobrú príležitosť na otvorenie skóre Rapavý, hlavičkou však priestor troch žrdí minul. V 36. minúte sa pokúsil zapísať do streleckej listiny Sylla, ale tečovaná lopta rozvlnila len bočnú sieť. Napokon sa Myjavčania predsa len dočkali, keď po štandardnej situácií v 40. minúte dotlačil loptu za Vantrubov chrbát Šimeček. A to bolo, čo sa prvého dejstva týka, všetko.

V druhom polčase sa mohli ako prví pokúsiť o gól znova Myjavčania. Šimeček však po rohovom kope v 49. minúte loptu v dobrej pozícií netrafil. V 57. minúte sa blysol pohotovým zákrokom Vantruba keď zblízka vyrazil do spojnice brány smerujúcu loptu odhlavičkovanú domácim hráčom. V 62. minúte sa ocitol v dobrej pozícií na opačnej strane ihriska Masár. Tečovaná lopta si však cestu do myjavskej brány nenašla. Potom v 75. minúte, práve keď mali Myjavčania herne dobrú fázu, prišla chyba v pokutovom území Spartaka. Tú dokázal na vzdialenejšej žrdi využiť Kurej a bolo 1 : 1. V 82. minút mali kopaničiari k dispozícií priamy kop z hranice šestnástky. Zahrával ho Bedecs a ukážkovou strelou natiahol Vantrubu v bráne. Vzápätí sa ešte pokúsil opäť poslať svoj tím do vedenia peknými nožničkami. Stav sa ale nemenil. V závere duelu domáci vystupňovali tlak na Dynamo a vytvorili si ešte niekoľko sľubných akcií, no víťazný gól z toho nevyťažili. Po záverečnom hvizde si tak súperi body podelili.

Volodymyr Vasylyev, asistent trénera Spartaka Myjava: "Dnes tu spokojnosť veľmi nie je. Zápas nám nevyšiel podľa predstáv, neboli sme aktívni a dovolili sme súperovi hrať na našej polovici ihriska. A miesto toho, aby sme podržali loptu, hrali sme to, čo chceli oni. To sa nemôže stať. Napriek tomu sme otvorili skóre. Do druhého polčasu sme chceli vstúpiť aktívnejšie, spravili sme zmenu v zostave, čo pomohlo. Hrali sme lepšie, vytvárali si nebezpečné šance, ale súper potom potrestal našu chybu a centrovanou loptou vyrovnal. Síce sme zapli na vyššie obrátky, ale to už bolo neskoro. Dnes je tá remíza vzhľadom na náš výkon spravodlivá. Bohužiaľ... Vieme hrať lepšie a dnes sme to na trávniku neboli my, čo musíme v najbližšom zápase napraviť."

• zostava Spartaka Myjava: Žákech, Sylla (87. Belanský), Šimeček (68. Flamík), Cisár (K), Castellano, Čurik, Vlasov (46. Copko), Bedecs, Moura (68. Halabrín G.), Kousal (84. Boledovič), Prachar
  • zostava OFK Dynamo Malženice: Vantruba, Rehák (K), Rýzek, Karhan, Kurej, Šarmír, Benovič, Krizmanić, Masár (87. Slovák), Kotlár (90+ Rusnák), Rapavý (67. Chovan)
  • góly: 40. Šimeček – 75. Kurej
  • ŽK: 45. Benovič, 56. Halabrín G., 57. Kousal – 90. Vantruba
  • rozhodovali: Mano – Ferenc, Čajka
  • návštevnosť: 653 divákov