Myjava si s českým treťoligistom poradila

14.01.2023

V sobotu 14. januára 2023 vycestovali hráči A-mužstva Spartaka Myjava na susednú južnú Moravu, aby si tu v rámci prípravy zmerali sily s tímom ČSK Uherský Brod.

Diváci, ktorí sa na duel na štadióne Na Lapači prišli pozrieť, videli v netypicky príjemnom januárovom počasí stretnutie dvoch rozdielnych polčasov. Samotný úvod zápasu bol obojstranne opatrný a na trávniku bolo vidno, že viacerí spoluhráči sa ešte len spoznávajú. Hostia z kopaníc neboli ofenzívne veľmi nebezpeční a do útočných akcií sa dostávali predovšetkým domáci futbalisti. Svoju snahu zužitkovali už v 9. minúte stretnutia, keď sa po rohovom kope a udržaní sa v šestnástke Spartaka presadil Flasar. Uherský Brod - Myjava 1 : 0. Myjavčania mohli vyrovnať v 14. minúte. Pekár vyslal prihrávku na Legnaniho a ten sa utešenou strelou pokúsil zakončiť. Nemrava však loptu vytesnil nad brvno. Len o minútu neskôr Flamík vysunul v pokutovom území Martišiaka, no domáci gólman bol pohotový a stav sa nemenil. Naopak, na opačnom konci ihriska si na loptu po šanci domácich siahol v 20. minúte Koníček, ktorý takisto zlikvidoval veľkú príležitosť Kadlčeka v 30. minúte. Do konca prvého dejstva sa Myjavčanom nijako nepodarilo ohroziť Nemravovu svätyňu a súperi sa na krátku prestávku rozišli s gólovým vedením Uherského Brodu.

Do druhého polčasu vyslal tréner Kaplan takmer kompletne obmenenú jedenástku s výnimkou Legnaniho a Štefáneka a dianiu na trávniku to rozhodne pomohlo. V 51. minúte skúšal šťastie strelou tesne nad brvno Sivák. O päť minút na to najskôr zazvonila žrď po Škrteľovom zakončení a z následnej dorážky rozvlnil sieť za Sombergovým chrbtom Copko. Uherský Brod - Myjava 1 : 1. V 58. minúte sa stav menil opäť. Zlú rozohrávku domácich využil aktívny Škrteľ a poslal Myjavu do vedenia. Uherský Brod - Myjava 1 : 2. V 60. minúte našla lopta dobre postaveného Copka a ten po individuálnej akcií zvýšil náskok Spartaka na 3 : 1. Obrovskú príležitosť na štvrtý gól mali spartakovci v 72. minúte, ale ani jeden hráč v čierno-bielom drese nedokázal loptu upratať do siete. Ďalšiu šancu mal v 76. minúte rozbehnutý Škrteľ. Minul. A keďže sa už nedokázali presadiť ani domáci futbalisti, prvý zápas zimnej prípravy skončil víťazstvom Spartaka Myjava, ktorý českého treťoligistu zdolal na jeho ihrisku 3 : 1.

Lukáš Kaplan, tréner Spartaka Myjava: "V pondelok sme prakticky začali prípravu a trénujeme naplno. Chlapci sú trošku unavení, lebo je toho naozaj dosť, ale to je normálna vec. Takže aj preto sme dnes tie sily do zápasu rozhodili tak, že takmer všetci chalani dostali príležitosť na 45 minút, A sme spokojní. Zápas sme dokázali otočiť, čo nebýva jednoduché a zvládli sme ho výsledkovo aj herne. Čo sa týka prvého polčasu, tam nám trošku môžem vyčítať, že sme síce boli dominantní na lopte, ale prakticky sme si žiadnu príležitosť okrem možno nejakých dvoch streleckých pokusov nevypracovali. V druhom dejstve sme okrem strelených gólov mali aj ďalšie šance, takže to víťazstvo je podľa môjho názoru úplne zaslúžené. Prípravný zápas splnil svoj účel."

• Zostava ČSK Uherský Brod: Nemrava, Flasar, Tkadlec, Lorenc, Michalec, Venený, Šmatelka, Strachoň, Švrček, Kadlček, Zámečník
    striedali: Somberg, Nevařil, Chodura, Kelíšek, Bartončík, Leskovjan
  • Zostava Spartaka Myjava: Koníček - Brezina, Cisár, Štefánek - Flamík, Mareš - Boledovič, Pekár, Lopušan - Martišiak, Legnani
  • striedali: Kubica - Halabrín, Štefánek (71. Koníček Kristián), Toman - Benovič, Sivák - Tancík, Buchel, Legnani (71. Zmeko) - Škrteľ, Copko
  • góly: 9. Flasar - 56. a 60. Copko, 58. Škrteľ