Myjava tesne podľahla Rohožníku

25.07.2020

Prípravný zápas, 25. 7. 2020
FC Rohožník - Spartak Myjava 2 : 1 (0 : 0)

Zostava Spartaka Myjava v I.polčase: Solnička - Lopušan, Brezina, Farkaš, Toman - Mareš T., Svatík, Pekár - Karika, Copko, Pecha

Zostava Spartaka Myjava v II.polčase: Kubica - Svatík, Sivák, Farkaš, Toman (75. Mareš L.) - Pekár, Mareš T. (85. Lopušan), Flamík - Ulrich, Copko (75. Liška), Vávra

Zostava FC Rohožník: Havlík - Škuta, Kiss, Milota, Morávek, Ščibrány, Palkovič, Fila, Neštrák, Ronec, Hermann. Striedali: Zajac, Ambra, Ščepka, Benca, Valla, Rišo

V poradí štvrtý prípravný zápas pred novou sezónou odohral Spartak Myjava na pôde účastníka III. ligy Bratislava v Rohožníku. Myjavčania mali síce územnú prevahu, do šancí sa ale dlho nedostávali. Domáci tím sa zameral na rýchle protiútoky, po jednom z nich zasahoval v 20. min. Solnička. Prvá veľká šanca sa zrodila v 28. min. stretnutia, po prihrávke z ľavej strany netrafil odkrytú časť brány Hermann. V 33. min. sa takmer dostal k zakončeniu Copko, ale vybehnutý Havlík na dvakrát loptu ukryl v rukaviciach. V 35. min. sa Hermann dostal do úniku, rozvlnil iba bočnú sieť. V 40. min. si Solnička poradil s nepríjemnou strelou Palkoviča zo strednej vzdialenosti. Do kabín sa tímy pobrali za bezgólového stavu 0 : 0.

Po zmene strán boli kopaničiari aktívnejší, strela Flamíka z 48. min. šla mimo brány. V 51. min. poslal do priestoru pred bránou prihrávku Pekár a Sivák len tesne na loptu nedosiahol. O päť minúť našiel Copko voľného Pekára, zakončeniu chýbala väčšia razancia. Na opačnej strane ihriska dobre vystrelil po rohovom kope Hermann. Situáciu Myjavčania vyriešili a navyše podnikli rýchlu kontru. Po vniknutí do pokutového územia bol Copko faulovaný a nasledoval pokutový kop. Ten bezpečne premenil Pekár - 0 : 1. V 69. min. vystrelil Ščibrány, lopta bola tečovaná do protipohybu Kubicu a skončila mimo brány. Potom však počas dvoch minút Rohožník otočil skóre vo svoj prospech, keď sa do streleckej listiny zapísali Ščepka a tiež Palkovič - 2 : 1. Spartakovci sa v závere snažili ešte niečo s výsledkom urobiť. Domáci ale viacero striel zblokovali a hlavička Farkaša nezamierila medzi tri žrde. Myjava tak svojmu súperovi podľahla tesne 1 : 2.

Ladislav Hudec, tréner Spartaka Myjava: "Dnešný zápas nás nezachytil v dobrej fazóne, to si treba priznať. Bola v tom určite aj únava zo stredy. Ale vtedy treba viac ukázať v zápase morálnovôlové vlastnosti. Súper bol dobre "nažhavený". Veľa zápasov sme s ním vyhrali, už to chceli asi prelomiť. Trošku sme mu výkonom pomohli. Ale je to futbal. Musíme sa dať rýchlo dokopy a do dvoch týždňov budeme pripravení."

• góly: 72. Ščepka, 73. Palkovič - 64. Pekár (z penalty)
  • ŽK: Copko
  • návštevnosť: 120 divákov