Myjava úspešná aj v druhom zápase

17.06.2020

Prípravný zápas, 17. 6. 2020
Spartak Myjava - Jaslovské Bohunice 4 : 0 (3 : 0)

Zostava Spartaka Myjava: Kubica (46.Solnička, 83.Samul) - Svatík (46.Lopušan), Sivák, Brezina, Mareš L. (46.Toman) - Kóňa (70.Copko), Mareš T. (46.Flamík), Pekár (71.Svatík) - Ulrich (46.Fila), Copko (46.Liška), Pecha (46.Vávra)

Zostava ŠK BLAVA Jaslovské Bohunice: Matejkovič, Daniel, Lančarič, Halmo, Machovič, Kolarovič, Janso, Zolvík, Lukács, Prvý, Kaniščák. Striedali: Hlavatovič, Zemko, Nemček, Barbuš

Po necelom týždni nastúpili hráči Spartaka Myjava na druhý prípravný zápas, keď na domácej pôde privítali Jaslovské Bohunice. Domáci tím bol opäť favoritom a v 13. min. sa ujal vedenia, keď sa v pokutovom území presadil Pekár- 1:0. V 17. min. sa skóre menilo po druhý raz, do listiny strelcov sa zapísal Pecha - 2:0. V teplom počasí pokračoval tlak kopaničiarov, v 25. min. pálil nad bránu Ulrich. Potlesk divákov zaznel aj v 33. min. po zakončení Lukáša Mareša, ktoré tesne minulo cieľ. Hostia pohrozili v 38. min. po rohovom kope, Kaniščák z dobrej pozície prestrelil. Myjavčania boli pri realizácií rovnakého typu štandardnej situácie úspešnejší. V 44. min. hlavičkoval do sita Kóňa. Na prestávku sa tak tímy rozišli za stavu 3:0 pre Myjavu.

Do druhého polčasu nastúpili Myjavčania s obmenenou zostavou. A v 54. min. sa gólovo presadili po druhý raz v zápase po rohovom kope. Úspešným strelcom bol Sivák - 4:0. O pár minút neskôr vystrelil nad bránu striedajúci Vávra. V 66. min. sa odrazená lopta dostala k Pekárovi, ktorý z hranice pokutového územia opečiatkoval konštrukciu brány. V 74. min. vyslal kolmú prihrávku Copko, striedajúci Liška netrafil loptu ideálne. Stále sa hralo iba na jednu bránu. V 77. min. preveril Matejkoviča najskôr Copko o chvíľu aj Toman. V 80. min. mohol zvýšiť vedenie Spartaka aktívny Copko, avšak medzi tri žrde sa jeho zakončenie nezmestilo. Bodku za stretnutím dala Filova strela v samom závere. Spartak Myjava po dominantnom výkone zdolal Jaslovské Bohunice 4:0. Hráčov teraz čaká krátke voľno a 6. júla 2020 by mala začať letná príprava pred novou sezónou 2020/2021.

Hlas trénera

Ladislav Hudec, tréner Spartaka Myjava: "Bol to dnes pre nás posledný zápas sezóny. Ako som hovoril pred minulotýždňovým zápasom s Trebaticami, my si chceme predovšetkým zahrať. Pretože len trénovať päť týždňov je také nijaké. Dali sme dnes priestor všetkým hráčov. Mali sme pekné akcie, dali sme pekné góly. Takže sme spokojní. Veríme, že teraz si chalani trocha oddýchnu a do novej sezóny nastúpime plný sily a zdraví. Čo sa týka najbližšieho obdobia, väčšina chlapcov pracuje, takže asi nebude čas na nejaké dovolenky. Želám im, nech si aspoň trocha oddýchnu, pretože majú toho naozaj dosť - po práci ešte aj trénovať."

  • góly: 13.Pekár, 17.Pecha, 44. Kóňa, 54.Sivák
  • ŽK: bez kariet
  • rozhodovali: Otrubčák - Obeda, Batka
  • návštevnosť: 264 divákov


autor: T. Marek
foto: V. Domen