Myjava v prvom prípravnom zápase úspešná

18.01.2020

Prípravný zápas, 18. 1. 2020
Spartak Myjava - OŠK Trenčianske Stankovce 6 : 3 (4 : 2)

Zostava Spartaka Myjava v I. polčase: Solnička - Mareš L., Horeš (K), Svatík, Dubovský - Mareš T., Flamík (35. Sivák), Kóňa - Vávra, Miklovič, Karika

Zostava Spartaka Myjava v II. polčase: Kubica D. - Toman, Sivák, Brezina, Lopušan - Fila (85.Dubovský), Svatík (75 .Vávra), Kóňa - Pecha, Liška, Copko

Zostava OŠK Trenčianske Stankovce: Zemanovič - Škvarka, Hudec, Stano, Kvasnica, Opatovský, Ďuráči, Repa, Hazda, Svatík T., Vaško. Striedali Svatík M., Škultéty

Myjava vstúpila do prvého prípravného duelu razantne a už v úvodnej štvrťhodine sa dostala do trojgólového vedenia. Hneď v 2. min. vysunul Dubovský na pravom krídle Kariku. Ten našiel pred bránou Mikloviča, ktorý otvoril skóre zápasu - 1:0. V 10. min. smerovala lopta do pokutového územia opäť z pravej strany, Vávra nacentroval presne a Flamík sa hlavou nemýlil - 2:0. Úvodnú dominanciu domácich podčiarkol o dve minúty neskôr presným zakončením po spätnej prihrávke Kóňa - 3:0. Potom sa viac osmelili aj hostia a v 16. min. znížili. Loptu poslal presne k žrdi Tomáš Svatík - 3:1. O päť minút vystrelil aj Opatovský, Solnička bol pozorný. Na opačnej strane ihriska zamestnala Zemanoviča v bráne Karikova strela. V 32. min. šli Myjavčania opäť do trojgólového vedenia. V pokutovom území bol faulovaný Miklovič a kapitán Horeš z penalty rozvlnil sieť - 4:1. Strelecky aktívny Miklovič mohol zvýšiť náskok kopaničiarov v 37. min., lopta sa od brvna odrazila späť do ihriska. Tesne pred koncom prvého dejstva hry sa penalta kopala aj na druhej strane hracej plochy. Hazda bol nedovolene atakovaný a Vaško pokutový kop bezpečne premenil - 4:2.

Do druhého polčasu nastúpili Myjavčania takmer s kompletne obmenenou zostavou. V 48. min. prihral Pecha do priestoru pred bránou, kde číhal Liška, ale Zemanovič loptu za chrbát nepustil. Hra sa viac vyrovnala a v 63. min. hostia gólovo udreli. Prihrávku z ľavej strany pretavil na úspešný zásah druhý raz v zápase Svatík - 4:3. O dve minúty sa z gólu radoval po štandardnej situácií opäť Svatík. Tento raz ten v myjavskom drese - 5:3. V 73. min. sa blysol výborným zákrokom Kubica po priamom kope Vaška. Spartakovci mohli pridať ďalší gól v 79. min., ale Vávra bránu minul. Akcia z 86. min. už bola úspešná a Copkovu prihrávku využil na spečatenie víťazstva Myjavy striedajúci Pecha - 6:3. Spartak Myjava tak zdolal Trenčianske Stankovce v zápase bohatom na góly 6:3. Ďalší duel odohrá Myjava v sobotu 25. januára 2020 o 14.00 hod. opäť na domácej pôde, súperom bude tím MFK Vrbové.

Ladislav Hudec, tréner Spartaka Myjava: "Sme radi, že sme po tréningoch už nabehli do zápasového cyklu. Vždy je lepšie hrať ako len trénovať. V zápase sa ukážu veci dobré aj zlé. Takže po tejto stránke sme spokojní. Príležitosť dostali všetci hráči okrem zranených Patrika Kubicu a Štefana Pekára. Verím, že taká chuť nám zostane aj do ďalších týždňov."

• góly: 2. Miklovič, 10. Flamík, 12. Kóňa, 32. Horeš (z penalty), 63. Svatík, 86. Pecha - 16., 61. Svatík T. (prvý z penalty), 44. Vaško
  • ŽK: bez kariet
  • rozhodovali: Hulínek - Obeda, Kahun
  • návštevnosť: 63 divákov

autor: T. Marek