Myjava v prvom prípravnom zápase zvíťazila

14.07.2019

Prípravný zápas (13. 7. 2019)

SPARTAK MYJAVA - FK HODONÍN 3 : 1 (2 : 1)

Zostava Spartaka Myjava: Kubica D. - Pecha, Horeš (K), Svatík, Kočica - Flamík - Vávra, Pekár, Kóňa, Copko - Miklovič

Zostava Spartaka Myjava v II.polčase: Kubica D. - Toman, Sivák, Brezina, Lopušan - Marček - Karika, Vlado, Pekár (59.Kubica P., 72.Flamík), Copko (65.Vávra) - Miklovič (59.Zmeko)

Zostava Hodonína: Koníček, Helísek, Michna, Kyselka, Freddy, Pina Ricardo, Švantner, Varmuža, Bohun, Žák, Massamba. Striedali: Konečný, Sasín, Luis, Křižka, Hromek, Blažek

Prvý prípravný duel odohrali hráči Spartaka Myjava pred začiatkom 3.ligy na domácom trávniku s Hodonínom, ktorý hral v uplynulej sezóne Moravskoslezskú fotbalovú ligu (3.liga). Hostia sa expresne rýchlo dostali do vedenia, keď sa hneď v úvodnej minúte duelu gólovo presadil Freddy - 0:1. Kopaničiari po prvý raz pohrozili v 7. min., zo strednej vzdialenosti preveril brankára hostí Kóňa. Ten istý hráč zakončoval aj v 12. min., po tečovanej prihrávke Copka bránu tesne minul. V 19. min. zahrávali hostia rohový kop, z hranice pokutového pálil Varmuža. O chvíľu bolo vyrovnané, Pekárovu strelu spoza šestnástky usmernil do siete Miklovič - 1:1. Stretnutie sa odohrávalo v dobrom tempe a v 26. min. mohli ísť Myjavčania do vedenia, gól Pekára nebol uznaný pre ofsajd. Po polhodine hry zakončoval pohotovo Vávra, avšak privysoko. Na opačnej strane ihriska mieril Bohun k žrdi a kvalitný zákrok vytiahol Kubica. Následnú krížnu prihrávku pred bránou nik netečoval. V 37. min. mali spartakovci výhodu zahrávania priameho kopu a kapitán Horeš poslal loptu do siete - 2:1. O chvíľu mohlo byť ešte veselšie, ale svoju príležitosť nevyužil Copko. Krásnou strelou sa v 44. min. prezentoval Flamík, no bránu minul.

Do druhého dejstva hry vstúpili Myjavčania s viacerými zmenami v zostave. V 59. min. pohrozili hráči Hodonína, Luis zakončil mimo brány. Hra sa oproti prvému polčasu odvíjala viac medzi šestnástkami a tímy sa už toľko nedostávali do zakončenia. V 70. min. získali domáci hráči loptu na polovici súpera, Vávra následne nezamieril presne. O štyri minúty musel Kubica zasahovať pri strele Sasína. V 76. min. sa otvoril priestor na pravej strane pre Vlada, v pokutovom území našiel Flamíka, ktorý vystrelil pohotovo, ale do priestoru brány nezamieril. V 80. min. bol v pokutovom území nedovolene atakovaný Zmeko a nasledoval pokutový kop. Ten Vávra nepremenil a hrdinom okamihu sa stal Koníček. Tretieho gólu sa vyše 250 divákov dočkalo už o chvíľu, keď sa po viacerých odrazoch pred bránou dostala lopta až do siete. Úspešným strelcom bol Brezina - 3:1. V 88. min. mieril medzi tri žrde Vávra a bodku za duelom dalo Marčekove zakončenie z 89. min. Myjava tak v prvom prípravnom zápase pred novou sezónou zdolala na domácom trávniku Hodonín 3:1.

Ladislav Hudec, tréner Spartaka Myjava: "Dnes nám išlo o to, aby sme zapojili všetkých hráčov. Škoda včerajšieho zranenia Matúša Joríka. Chceli sme ho vidieť na hrote, pretože tam máme dvoch zaujímavých hráčov - Ľuboša Mikloviča a jeho. Ale to čo som chcel vidieť, som dnes videl. Noví hráči sa ešte musia zžiť so zvyškom tímu, získať potrebné návyky a každý jeden člen mužstva musí pridať. Pretože konkurencia je silná. Verím, že aj to bude chalanov hnať k lepším výsledkom, aby sme my, tréneri, mali v dobrom slova zmysle starosti, že koho vybrať. Ale sme v čase prípravy, máme tri týždne, tak verím, že sa dobrým tréningom dostaneme do toho, čo by sme chceli na ihrisku predvádzať. Mali sme dnes pekné akcie, treba povedať, že takisto aj súper, takže musíme byť dôslední v obrannej fáze. Je to o góloch. Keď jeden dostaneš, musíš sa o to viac snažiť, bojovať. Máme osem obrancov, z ktorých takisto musíme vybrať štyroch, ktorí budú tou najlepšou voľbou. Každý musí makať... Inak som spokojný. Myslím, že aj ľudia, tlieskali nám a o to vlastne ide. Aby sme hrali pre ľudí a nech sú fanúšikovia na tribúnach spokojní."

• ŽK: 64. Kyselka
  • Góly: 20. Miklovič, 37. Horeš, 84. Brezina - 1. Freddy
  • Rozhodovali: Fabián - Hulínek, Obeda
  • Návštevnosť: 253 divákov