Myjava v súboji o prvé miesto úspešná

07.10.2019

TIPOS III. liga Západ 2019/2010, 10. kolo, 6. 10. 2019
ŠK LR CRYSTAL LEDNICKÉ ROVNE - SPARTAK MYJAVA 1 : 4 (1 : 2)

Zostava Spartaka Myjava: Solnička - Toman, Horeš (K), Svatík, Lopušan, Pekár (88. Zmeko), Flamík (81.Marček), Kóňa - Pecha (83. Vávra), Jorík (76. Miklovič), Copko (56. Karika)

Zostava ŠK LR CRYSTAL Lednické Rovne: Cúcik, Piaček, Kollár (78. Dubnička), Chmelík (K), Lipták, Náther, Svorada (70. Remšík), Červený, Poláček, Hložný (59. Pišta), Buček

     V Lednických Rovniach sa v príjemnom jesennom počasí odohral priamy súboj o vedúcu pozíciu tabuľky. A hneď v úvode padali góly. V 3. min. poslal Hložný "malú domov" tak, že lopta skončila v sieti - 0 : 1. Domáci expresne rýchlo vyrovnali, v 4. min. našiel center v pokutovom území Liptáka, ktorý krížnou strelou prekonal Solničku - 1 : 1. Herne na trávniku dominovali kopaničiari, ktorí sa dostávali aj do príležitostí. V 14. min. minula tesne cieľ Pekárova strela. O minútu bol Copko presnejší a zamestnal Cúcika v domácej bráne. V 18. min. sa Myjavčania ujali vedenia, Tomanova prihrávka našla pred bránou Pechu, ktorý sa zblízka nemýlil - 1 : 2. V 24. min. podnikli spartakovci rýchly prechod do útoku, Pekár prihral Copkovi, ktorý tesne prestrelil. Na konci úvodnej polhodiny hlavičkoval po rohovom kope kapitán Horeš. Hostia boli aj naďalej aktívni. V 42. min. hlavičkoval po štandardnej situácií vedľa brány Toman a o chvíľu videli diváci Pekárove zakončenie.

     Krátko po zmene strán pohrozili domáci futbalisti, ale strela jedného z nich skončila nad bránou. V 51. min. vyslali Myjavčania hneď tri strely, ale skóre sa ešte nemenilo. V 63. min. však už áno, keď najskôr zakončoval Pecha a po ňom sa lopta dostala ku Kóňovi, ktorý ju poslal do siete - 1 : 3. Kopaničiari do konca zápasu kontrolovali priebeh hry a prichádzali aj ďalšie strelecké príležitosti. V 85. min. bol vo veľkej šanci Pekár, ale trafil iba brániaceho hráča. Víťazstvo Myjavy spečatil o minútu neskôr striedajúci Vávra - 1 : 4.

Hlas trénera

Ladislav Hudec, tréner Spartaka Myjava: "Konečne sme dali góly, po ktorých stále tak túžim ako tréner. Aby si hráči zahrali futbal. Zápas to nebol jednoduchý. Ale myslím si, že sme kontrolovali hru. Dali sme si pozor na nebezpečných hráčov súpera, ktorému chýbal dôležitý hráč Púček. Stále sme náročnejší, aby bola koncovka lepšia a efektívnejšia. To nám v niektorých momentoch chýbalo a zápas by bol rozhodnutý skôr. Sú to veľmi dôležité body a tešíme sa. Chalanov treba pochváliť a samozrejme fanúšikov, ktorí merali cestu až sem."

  • góly: 4. Lipták - 3. Hložný (vlastný), 18. Pecha, 63. Kóňa, 85. Vávra
  • ŽK: 65. Svatík
  • rozhodovali: Búri - Farkaš, Ábel
  • návštevnosť: 150 divákov

autor: T. Marek
foto: V. Domen