Myjava víťazne aj v druhom prípravnom dueli

21.07.2019

Prípravný zápas (20. 7. 2019)

SPARTAK MYJAVA - ČSK UHERSKÝ BROD 2 : 0 (1 : 0)

Zostava Spartaka Myjava: Solnička, Brezina, Kóňa, Pekár, Pecha, Vlado, Toman, Sivák, Lopušan, Miklovič, Karika

Zostava Spartaka Myjava v II. polčase: Solnička, Kočica, Svatík, Horeš (K), Toman (71. Pecha), Flamík, Kóňa (76. Lopušan), Pekár (82. Karika), Copko, Miklovič (60. Zmeko), Vávra

Zostava ČSK Uherský Brod: Jelínek, Vrága, Flasar, Pochylý, Mareš L., Malenovský, Sklenár, Mančík, Pospíšil, Jozefík, Chwasczs

Zostava ČSK Uherský Brod v II. polčase: Horáček, Vrága, Flasar (82. Malenovský), David, Nevařil, Dolina, Jaroněk, Sklenár, Sedláček, Mareš T. (71. Pochylý), Chwasczs (71. Rozek)

Spartak Myjava odohral v sobotu 20. júla 2019 na domácom štadióne druhý prípravný zápas v letnej prestávke pred štartom nového ročníka TIPOS III. ligy západ, ktorá sa pre kopaničiarov začne už v piatok 2. augusta 2019. Súperom spartakovcov bol tím z tretej najvyššej českej futbalovej súťaže, ČSK Uherský Brod.

A stretnutie sa začalo zo strany domácich pekne zhurta. Už po pár sekundách hry sa presadil Štefan Pekár a otvoril skóre. Myjava - Uherský Brod 1 : 0. V 3. minúte sa zasa do zakončenia dostal Miklovič, no mieril tesne vedľa. V 11. minúte si prvý raz na loptu siahol aj Solnička, keď vytesňoval dorážku súpera po rohovom kope mimo bránu. V 19. minúte pokúšal streleckú šťastenu opäť Miklovič. Loptu obrana hostí spoza rieky Moravy vyrazila na rohový kop. V nasledujúcich chvíľach sa hra prelievala zo strany na stranu, súperi predvádzali pekný futbal a snažili sa vytvárať si strelecké príležitosti. Zároveň dobre fungovala defenzíva na oboch stranách a tak si na ďalší presný zásah museli diváci na tribúnach dosť dlho počkať. Nezadarilo sa domácemu Pechovi v 35. minúte, nepochodil ani Kóňa hlavičkujúci loptu po rohovom kope päť minút pred koncom prvého polčasu. V 43. minúte ešte pohrozil strelou zo strednej vzdialenosti Jozefík a tímy sa mohli rozísť na prestávku.

Do druhého dejstva nastúpili tak Myjava ako aj Uherský Brod s obmenenými zostavami. Ako prví sa v ňom mohli presadiť domáci futbalisti, keď v 53. minúte po Flamíkovej prihrávke vyzval brankára hostí k zákroku Pekár. Hostia kontrovali o tri minúty neskôr po priamom kope, ale lopta skončila nad Solničkovou svätyňou. Peknú kombináciu predviedli kopaničiari v 58. minúte. Copko spracoval pred šestnástkou vysokú loptu, poslal ju Miklovičovi a ten len tesne minul žrď súperovej brány. Ideálnu príležitosť zvýšiť skóre mali potom Myjavčania v 62. minúte. Do úniku sa dostali Flamík s Copkom, druhý menovaný pred bránou nabil nabiehajúcemu Vávrovi, no ten len opečiatkoval brvno. V 67. minúte na opačnej strane ihriska pálil na Solničku Dolina, nebezpečenstvo odvracal hlavičkou Horeš. V 77. minúte sa konečne fanúšikovia Spartaka dočkali. Najskôr po prudkej dorážke z kopačky Vávru zazvonila žrď súperovej brány a vzápätí sa za Horáčkovým chrbtom rozvlnila sieť, keď svoj druhý presný zásah v stretnutí pridal Štefan Pekár. Myjava - Uherský Brod 2 : 0. V 86. minúte centroval loptu do šestnástky hostí Copko, Kočica zakončoval hlavičkou do bočnej siete. Bola to zároveň posledná gólová príležitosť v tomto zápase a Myjava tak zdolala českého treťoligistu 2 : 0.

Posledný prípravný duel čaká Myjavčanov už v stredu 24. júla 2019 o 18.00 h, kedy privítajú opäť na domácom trávniku tím OFK Tovarníky. V sobotu 27. júla 2019 ich potom čaká výjazd na 1. kolo Slovnaft Cupu 2019/2020, v ktorom sa o 17.00 h stretnú so svojím minulosezónnym štvrtoligovým súputníkom, mužstvom OK Častkovce. No a v piatok 2. augusta 2019 nastúpia pred zrakmi svojich fanúšikov na prvý majstrovský zápas s tímom FC ViOn Zlaté Moravce - Vráble B. Úvodný výkop je naplánovaný na 19.00 h a už teraz na tieto stretnutia všetkých priaznivcov futbalu pozývame!

Ladislav Hudec, tréner Spartaka Myjava: "Stále hľadáme to optimálne zloženie, pretože máme v kádri naozaj kvalitu. Dnes to bol určite zaujímavý zápas. Behavý, s vyššou úrovňou na tretiu ligu z oboch strán, kondične náročný, pretože sa hralo hore-dole. Aj Uherský Brod má veľmi zaujímavých hráčov, takže to bola veľmi dobrá konfrontácia. Čo ma jediné mrzí, je nepremenenie veľkých šancí, ktoré sme mali. Tie brejkové situácie musíme využívať a musia z nich padať góly. Dôležité je, že si vieme takéto situácie vypracovať, že vieme podržať loptu, spraviť postupný útok... Ale keď sa dá v pravý čas udrieť, tak treba udrieť. Takže toto bude asi jedna taká vec, ktorú chalanom v dobrom vytkneme. Že ešte musíme urobiť progres v efektivite."

• Góly: 1. a 77. Pekár