Myjava potvrdila vo Vrbovom rolu favorita

11.07.2020

Prípravný zápas, 11. 7. 2020
MFK Vrbové - Spartak Myjava 2 : 5 (1 : 4)

Zostava Spartaka Myjava v I. polčase: Solnička - Lopušan, Svatík, Brezina, Mareš L. - Flamík, Pekár, Mareš T. - Ulrich, Copko, Vávra

Zostava Spartaka Myjava v II. polčase: Kubica - Lopušan (61.Svatík), Brezina, Sivák, Toman - Flamík (70.Jankových), Pekár (61.Copko), Mareš T. - Ulrich (55.Fila), Liška, Pecha

Zostava MFK Vrbové: Horváth - Dubovský, Troják, Gažík, Koníček - Virág, Železník, Kurinec, Šimor, Zmeko - Kaman. Striedali: Kubica, Michálek, Kunka, Nálepa, Košinár

Úvodný prípravný duel odohral Spartak Myjava na pôde neďalekého Vrbového, ktoré sa v uplynulej nedohranej sezóne nachádzalo vo IV. lige SZ na druhom mieste priebežnej tabuľky. Tréner Myjavčanov Ladislav Hudec nemohol do zápasu pre drobné zdravotné problémy rátať s Tomášom Kóňom.

Diváci sa ešte poriadne nestihli usadiť a skóre sa po prvý raz menilo. Po prihrávke Flamíka prekonal domáceho brankára Vávra - 0:1. V 12. min. zahrávali kopaničiari rohový kop. K zadnej žrdi si zbehol Svatík a hlavou rozvlnil sieť - 0:2. Spartakovci aj naďalej dominovali, v 18. min. našla kolmá prihrávka Copka. Ten hravo obišiel Horvátha a zvýšil vedenie Myjavy na 3:0. Potom sa viac do hry dostali aj domáci hráči. V 20. min. musel Solnička zasahovať hneď pri niekoľkých centroch a streleckých pokusoch. O dve minúty už Vrbové zásluhou presného zásahu Kamana znížilo - 1:3. V 29. min. mohol opäť zvýšiť vedenia Spartaka Copko, proti bol Horváth, ktorý včas vybehol. V 41. min. si Flamík všimol nabiehajúceho Mareša, poslal mu presnú prihrávku a tímy sa na polčasovú prestávku pobrali za stavu 1:4.

Do druhého dejstva vstúpila Myjava s piatimi zmenami v zostave. V 50. min. bol v sľubnej pozícií Brezina, hlavičkoval nad bránu. O štyri minúty vybojovali na súperovej polovici kopaničiari loptu, Flamík zakončil najskôr do žrde a následne aj do siete - 1:5. Odpoveď Vrbového prišla čoskoro, Kaman využil svoj dôraz a z uhla sa nemýlil - 2:5. Vo zvyšnom čase už toľko vzruchu pred bránami nebolo. V záverečnej štvrťhodine ešte pohrozili Liška a Svatík. Skóre sa už nemenilo, Myjava zdolala Vrbové 5:2. Najbližší zápas odohrá Spartak na domácom trávniku s Trenčianskymi Stankovcami v piatok 17. júla 2020 o 18.00 hod.

Ladislav Hudec, tréner Spartaka Myjava: "Bol to dobrý prípravný zápas v prvom polčase. Hra mala kvalitu. Chceli sme si vyskúšať nejaké veci, čo sa nám darilo. Boli sme efektívni. Súper sa takisto dostal do šancí, čomu chceme zamedziť. V druhom polčase už striedania trochu ovplyvnili zápas. Chceli sme dať príležitosť všetkým. Takže po tejto stránke spokojnosť."

• góly: 22., 58. Kaman - 2. Vávra, 12. Svatík, 18. Copko, 41. Mareš T., 54. Flamík
  • ŽK: bez kariet
  • rozhodovali: Hulínek - Obeda, Kahun
  • návštevnosť: 60 divákov

autor: T. Marek