Myjava vyzve Šaľu, hrať sa bude bez divákov

04.06.2021

V prvom tohoročnom domácom majstrovskom zápase TIPOS III. ligy Západ privíta Spartak Myjava aktuálne ôsmy tím tabuľky, FK Slovan Duslo Šaľa.

Stretnutie súperi odohrajú v sobotu 5. júna 2021 o 17.30 h na štadióne v myjavskej mestskej časti Turá Lúka. Dôvodom, prečo sa kopaničiari nepredstavia vo svojom futbalovom stánku, je rekonštrukcia trávnika na hlavnej hracej ploche. Tú klub realizoval v apríli tohto roka a v súčasnosti ešte stále musí byť nový porast bez záťaže. Náhradným riešením je práve preto turolúcke ihrisko, ktoré už jeden postup spartakovcov zažilo. A to v máji roku 2012, kedy Myjava víťazstvom nad Dubnicou 3 : 1 definitívne spečatila svoju účasť v najvyššej slovenskej futbalovej súťaži vtedy nazývanej Corgoň liga. Teraz sa história opakuje a ak sa bude čierno-bielym dariť, môže sa stať, že to bude opäť turolúcky trávnik, ktorý bude dejiskom stretnutia potvrdzujúceho možnú účasť Myjavy v II. lige v súťažnom ročníku 2021/2022.

Ale nepredbiehajme. Spartak do konca reštartovanej sezóny čakajú ešte štyri zápasy, v ktorých musí získavať potrebné body do tabuľky a popasovať sa o prvenstvo s tímami ako FC ViOn Zlaté Moravce - Vráble B, FK Beluša či OFK Dynamo Malženice. V uplynulom týždni sa práve na ihrisku posledne menovaného klubu zrodila remíza 2 : 2, ktorú hlavný tréner Myjavy, Ladislav Hudec, hodnotí pozitívne: "Boli sme milo prekvapení, ako sme to zvládli. lebo sme pred tým nemohli odohrať žiadny prípravný zápas. Síce sme trénovali, ale tam to nikdy nie je také, že si môžeme vyskúšať všetko, čo potrebujeme. Takže sme boli radi, že sme duel odohrali v dobrom tempe, s kvalitným súperom. Priebeh zápasu bol taký, že sa výsledok mohol prikloniť na obe strany, takže to bolo vyrovnané."

Teraz Myjavčanov čaká Šaľa, s ktorou sa naposledy stretli v novembri 2019 a pred domácim publikom s ňou vybojovali tri body po víťazstve 3 : 2. Na rozdiel od tohto duelu bude kopaničiarom v sobotu chýbať podpora fanúšikov, ktorí pre zaradenie okresu Myjava do II. stupňa varovania a v súlade s pravidlami športového COVID semaforu nemôžu byť na turolúckom štadióne prítomní. "Sme radi, že budeme konečne hrať doma a štve nás, že to musí byť bez divákov. Myslím si, že aj keď hráme na Turej Lúke, dosť ľudí by si cestu na štadión našlo. Ale to, bohužiaľ, nezmeníme... My sa pripravujeme zodpovedne a verím, že chalani predvedú dobrý výkon a vyhráme," dodáva na margo blížiaceho sa stretnutia myjavský kormidelník. K dispozícií by mal mať všetkých hráčov okrem Lukáša Mareša, ktorý sa stále doliečuje zo zranenia. "Neviem, či bude už teraz cez víkend v poriadku, skôr to vidím reálne na budúci týždeň. Ostatní chalani budú na sobotu pripravení," uzatvára tému Hudec.

My budeme, samozrejme, nášmu tímu držať palce a o priebehu i výsledku zápasu vás budeme na našom webe a sociálnych sieťach informovať. SME JEDEN TÍM!