Myjava začala prípravu na novú sezónu

06.07.2020

V pondelok 6. júla 2020 popoludní sa na myjavskom futbalovom štadióne začala letná príprava Spartaka Myjava na novú sezónu 2020/2021.

Tréner Ladislav Hudec privítal v kabíne 17 hráčov. Pre pracovné povinnosti absentovali Jaroslav Toman a Pavol Sivák. Jediným novicom v príprave je zatiaľ Richard Jankových zo staršieho dorastu U19. Naopak, s tímom sa už pripravovať nebudú Róbert Horeš (prestup do Brestovca), Kristián Karika a Michal Samul.

"Na tomto prvom tréningu okrem Jara Tomana a Paľa Siváka, ktorí, bohužiaľ, museli zostať v práci, by sme mali byť všetci. Je nás 17 hráčov plus dvaja brankári. Do prípravy sme zobrali Richarda Jankovýcha z dorastu, inak nikto ďalší zatiaľ nepribudol a pokračujeme v zložení, v akom sme boli doteraz," objasnil situáciu so skladbou kádra lodivod Spartaka, Ladislav Hudec. Ten by aj vzhľadom na vyššie spomenuté odchody privítal doplnenie kádra: "Čo sa týka mužstva, ešte nejakých dvoch hráčov by sme prijali. Problém máme s dorastencami, že ak by sme aj niekoho chceli, vstupuje do toho škola, idú študovať preč a nemôžu sa s nami pripravovať. Čo sa týka cieľov, tie zostávajú rovnaké, aké sme mali aj v minulosti. Teda hrať dobrý futbal a prilákať viac divákov na tribúny."

Aj keď v tejto chvíli je celý plán prípravy postavený na pokračovaní Spartaka Myjava v 3.lige, teoreticky sa to ešte môže zmeniť. "Treba povedať, že v tejto chvíli je ešte stále otvorená otázka, akú súťaž budeme vlastne hrať. My teda rátame s tým, že zostávame v tretej lige, no stále je tam šanca, že by sme sa mohli posunúť do druhej ligy. To sa dozvieme v stredu a hovorím o tom preto, pretože by nám to zmenilo program. Začali by sme prvým majstrovským zápasom o týždeň skôr," ozrejmil Hudec a pokračoval: "Ak by sme náhodou naozaj mali ísť do vyššej súťaže, potrebovali by sme tím posilniť z hľadiska počtu. Samozrejme, nie tak, že zoberieme hocikoho. Ten hráč musí mať svoju kvalitu. Zatiaľ sa na to nekoncentrujeme, ale akonáhle sa dozvieme výsledok, tak budeme situáciu riešiť. Čo sa týka postov, vieme, kde máme silné stránky a kde nás je menej, takže aj podľa toho by sme stav tímu dopĺňali. V tejto chvíli pracujeme s tým, čo máme k dispozícii."

Prvý prípravný duel odohrajú kopaničiari vo Vrbovom v sobotu 11. júla 2020. Na domácom trávniku si následne zmerajú sily v piatok 17. júla s tímom Trenčianskych Stankoviec. Najatraktívnejším súperom letnej prípravy bude stretnutie s Popradom, ktoré je naplánované na stredu 22. júla. V sobotu 25. júla vycestujú Myjavčania do Rohožníka a poslednou previerkou pred štartom sezóny bude domáci zápas s Uherským Brodom. Uskutoční sa v piatok 31. júla. Známe ešte nie je vyžrebovanie 1. kola pohárovej súťaže Slovnaft Cup, ktoré môže zmienený program doplniť. O týždeň neskôr už by sa mal odohrať úvodný duel 3. ligy, ktorý by bol zároveň súčasťou programu osláv storočnice futbalu na Myjave.

Predbežný rámcový plán letnej prípravy

(o prípadných zmenách budeme informovať)
  • sobota 11. 7. 2020 o 11.00 h - MFK Vrbové - Spartak Myjava (štadión Vrbové)
  • piatok 17. 7. 2020 o 18.00 h - Spartak Myjava - OŠK Trenčianske Stankovce (štadión Myjava)
  • streda 22. 7. 2020 o 17.30 h - Spartak Myjava - FK Poprad (štadión Myjava)
  • sobota 25. 7. 2020 o 17.00 h - FC Rohožník - Spartak Myjava (štadión Rohožník)
  • piatok 31. 7. 2020 o 18.00 - Spartak Myjava - ČSK Uherský Brod (štadión Myjava)

Súpiska hráčov Spartaka Myjava na začiatku letnej prípravy

1. Solnička Peter
2. Kubica Denis
3. Flamík Samuel
4. Pecha Erik
5. Brezina Martin
6. Vávra Erik
7. Copko Dávid
8. Toman Jaroslav
9. Kóňa Tomáš
10. Pekár Štefan
11. Svatík Martin
12. Sivák Pavol
13. Lopušan Mário
14. Mareš Lukáš
15. Mareš Tomáš
16. Ulrich Ľubomír
17. Liška Lukáš
18. Fila Tomáš
19. Jankových Richard