Prípravný zápas (24. 7. 2019)

SPARTAK MYJAVA - OFK TOVARNÍKY 5 : 0 (2 : 0)

Zostava Spartaka Myjava: Solnička (46.Kubica D.) - Toman (46.Pecha), Sivák (46.Horeš), Brezina, Kočica (79.Pekár) - Pekár (61.Flamík), Flamík (46.Lopušan), Kóňa (61.Copko) - Zmeko (46.Vávra), Jorík (56.Miklovič), Copko (46.Karika)

Zostava OFK Tovarníky: Mikuláš (46.Kochan), Korman, Kapusta, Goga (39.Kráľovič), Pavlovič (74.Hudok), Helbich, Candrák, Rusňák M. (K), Rusňák R. (74.Stískal), Kyčerka (61.Škreko), Schwarc

Tretí v poradí a zároveň posledný prípravný duel odohrali hráči Spartaka Myjava s tímom OFK Tovarníky hrajúcim 4.ligu JV. Tréner Ladislav Hudec nemohol počítať s trojicou zranených hráčov Marček, Svatík a Kubica P. a ani s Jurajom Vladom, ktorý už nebude pokračovať na kopaniciach, keďže s futbalovou kariérou končí. Od úvodu mali prevahu domáci futbalisti a už v 4. min. smerovala medzi tri žrde hlavička, po ktorej zasahoval Mikuláš. Brankár hostí bol v permanencii aj v 12. min., kedy najskôr zakončoval v sľubnej pozícií po Pekárovej prihrávke Zmeko a po ňom aj Copko. Tovarníky pohrozili v 15. min., po dlhom pase vystrelil tesne vedľa Candár. Už o chvíľu bola lopta opäť na opačnej strane ihriska, Copko našiel v pokutovom území Pekára a ďalší úspešný zákrok si pripísal Mikuláš. O päť minút vznikla skrumáž pred Solničkovou bránou, pri ktorej myjavský gólman ukryl loptu do rukavíc. Prevahu kopaničiari pretavili do úvodného gólu v 21. min., po rohovom kope rozvlnil sieť hlavou Jorík - 1:0. Po polhodine hry prešla Copkova prihrávka z pravej strany k voľnému Pekárovi, ktorý zvýšil vedenie Myjavčanov na 2:0. Do polčasovej prestávky ešte spartakovci pohrozili strelami spoza pokutového územia, ktoré vyslali Flamík a Toman. V 43. min. sa zrodila najväčšia šanca hostí, so strelou striedajúceho Kráľoviča si Solnička poradil. Do kabín sa tak pobrali tímy za stavu 2:0 pre Myjavu.

Do druhého polčasu nastúpil domáci tím so šesticou nových hráčov a v 52. min. mal gól na kopačke striedajúci Karika. Proti bol však brankár Kochan. Ten zasahoval aj o dve minúty po hlavičke Joríka. Obraz hry zostal podobný ako v prvom polčase. Prevahu mali naďalej Myjavčania, ktorí sa v 67. min. dostali do trojgólového vedenia, keď za chrbtom prekvapeného Kochana skončila lopta z kopačky Vávru - 3:0. Potlesk divákov si vypýtala aj jeho strela zo 77. min. Hostia boli smerom dopredu čoraz viac bezzubí, spartakovci pokračovali v tlaku. A v 83. min. z neho vzišiel ďalší presný zásah, keď sa po viacerých zakončeniach dostala lopta k Flamíkovi, ktorý nezaváhal - 4:0. A o chvíľu bolo ešte veselšie, po Pekárovej prihrávke sa do listiny strelcov zapísal aj Miklovič - 5:0. Myjava tak zakončila prípravnú fázu pred novou sezónou jasnou výhrou.

Ladislav Hudec, tréner Spartaka Myjava: "Dnešný zápas splnil to, čo sme od neho očakávali. Chceli sme doň zapojiť čo najviac chalanov. Mali sme nejaké zranenia, takže sme museli zostavu trochu pomeniť. Verím, že sme dnes potešili divákov gólmi. Boli tam aj zo strany súpera nejaké príležitosti. A teraz už sa maximálne koncentrujeme na sobotňajší pohárový zápas a potom na súťaž."

• Góly: 21.Jorík, 32.Pekár, 67.Vávra, 83.Flamík, 86.Miklovič