Myjava zdolala Kúty hladko 5 : 0

03.10.2022

V rámci 9. kola 6. ligy ZsFZ 2022/2023 - skupina Západ vycestovali hráči B-mužstva Spartaka Myjava do Kútov, kde si v nedeľu 2. októbra 2022 zmerali sily s domácim celkom.

Cieľ Myjavčanov bol jasný a na Záhorie išli s úmyslom na pôde aktuálne posledného tímu súťaže bodovať naplno. A tento zámer sa Spartaku darilo napĺňať už od úvodu stretnutia. Hneď v 1. minúte duelu po presnom centri z ľavej strany poslal Tomka loptu k žrdi Krajčírovej brány a otvoril skóre. Kúty - Myjava 0 : 1. Ďalšiu šancu mali hostia v 5. minúte, keď na Gálikovu prihrávku nabehol opäť Tomka, ale v tomto prípade nemieril presne. V 22. minúte založili ukážkovú kombináciu Halabrín s Liškom a do prázdnej brány zakončil Martišiak. Kúty - Myjava 0 : 2. V 31. minúte zasa prebral prihrávku Gálik a s prehľadom zvýšil na 3 : 0 pre Spartak.

V druhom polčase pokračovali kopaničiari nátlakovou hrou a dobrých pätnásť minút domácich k lopte ani nepustili. V 54. minúte si brankár Kútov ešte s Flamíkovou strelou z priameho kopu poradil, ale o desať minút neskôr bol už na tohto hráča prikrátky a ten zvýšil priebežné skóre na rozdiel štyroch gólov. Ďalšiu peknú akciu Myjavčania predviedli v 67. minúte, na jej konci stál Martišiak a uzavrel stav zápasu na 5 : 0 pre Spartak. Skrášliť konečný výsledok mohol ešte v 78. minúte Mareček, no jeho strela mierila na domácu svätyňu.

Tréneri Myjavy dali v tomto stretnutí priestor všetkým hráčom z lavičky a keďže v podstate celý priebeh stretnutia kontrolovali futbalisti v čierno-bielych dresoch, zaslúžene získali na trávniku v Kútoch všetky body.

FK TJ Kúty - Spartak Myjava B 0 : 5 (0 : 3)
9. kolo 6. ligy ZsFZ 2022/2023 - skupina Západ, 2. 10. 2022, štadión v Kútoch

• Zostava TJ FK Kúty: Krajčír (72. Sedalík), Puškač (74. Polák), Studenič, Ralbovský (K), Šefčovič (60. Valachovič), Komorný (75. Antala), Kratochvíl, Smolinský, Kalčík, Zemánek, Kovarovič (38. Halabrín)
  • Zostava Spartaka Myjava B: Šraga (76. Michalec), Halabrín Jerguš, Tomka (69. Jankových), Koníček, Flamík, Halabrín Jakub (K), Martišiak, Gálik (69. Mareček), Sivák, Liška (80. Hornák), Kodaj
  • góly: 1. Tomka, 22. a 67. Martišiak (80. Havlík), 31. Gálik, 64. Flamík
  • ŽK: 36. Šefčovič, 56. Studenič
  • rozhodovali: Rajtar - Frajka, Szalai
  • návštevnosť: 200 divákov

zdroj: J. Zmeko