Myjava zdolala Nitru, na prvú Belušu stráca bod

13.06.2021

V rámci 13. kola TIPOS III. ligy Západ vycestovala Myjava do Nitry, aby si v sobotu 12. júna 2021 dopoludnia na trávniku pod Zoborom zmerala sily s domácim celkom.

Cieľ kopaničiarov bol po minulotýždňovej nešťastnej prehre so Šaľou na turolúckom trávniku 0 : 1 jasný. Nitranov poraziť a získať pred poslednými kolami reštartovanej ligy dôležité tri body do tabuľky. O to sa aj Myjavčania od úvodných minút stretnutia snažili. V prvom polčase si dokázali vypracovať niekoľko šancí, no všetky strely smerujúce do domácej siete dokázal gólman Krátky zlikvidovať. Na prestávku sa tak súperi rozišli za bezgólového stavu.

Skóre sa tak začalo meniť až v 50. minúte, kedy po presnej krížnej prihrávke Lukáša Mareša vsietil úvodný gól stretnutia Ľubomír Ulrich. Nitra - Myjava 0 : 1. O jedenásť minút sa do šestnástky domácich prebojoval Lopušan. Nitrianska obrana ho síce rýchlo zablokovala, no ešte predtým dokázal poslať loptu Ulrichovi a ten sa zblízka nemýlil. Nitra - Myjava 0 : 2. V 84. minúte bol nedovoleným spôsobom v pokutovom území zastavený Pecha. Hlavný arbiter ukázal na biely bod a k exekúcií pokutového kopu sa postavil striedajúci Pekár. Nedal brankárovi šancu a zvýšil gólový náskok Myjavy na 3 : 0. Napokon ešte v 90. minúte predviedli hostia peknú akciu, na konci ktorej centroval loptu pred bránu Ulrich. Liška ju síce hlavou nezachytil, ale za ním dobre postavený Pekár vedel presne, čo má robiť a strelou k žrdi uzavrel skóre na konečných 4 : 0 pre Myjavu.

• Zostava Spartaka Myjava: Libor Koníček, Samuel Flamík, Tomáš Kóňa (78. Jakub Kosík), Ľubomír Ulrich, Erik Pecha (86. Erik Vávra), Lukáš Mareš, Pavol Sivák, Mário Lopušan, Tomáš Mareš (52. Štefan Pekár), Dávid Copko (87. Lukáš Liška), Martin Svatík

• Zostava FC Nitra B: Ľubomír Krátky, Michal Cehula (59. Oliver Valo), Matúš Mori (45. Róbert Stareček), Mário Strakoš, Jakub Tancík, Branislav Spáčil (69. Adrián Mokoš), Denis Pánsky, Tomáš Hambálek, Ľubomír Šoky, Róbert Kóša, Šimon Kováč (65. Adam Šútor)

• ŽK: 9. Kóňa, 74. Svatík
  • ČK: -
  • góly: 50. Ulrich, 61. Ulrich, 84. Pekár (PK), 90. Pekár
  • rozhodovali: Tadeáš Vaňo  - Martin Čaja, Gabriel Cabaj

Ladislav Hudec, tréner Spartaka Myjava: "Zápas s Nitrou bol pre nás dôležitý aj z hľadiska minulej prehry so Šaľou. Povedali sme si, že toto je deň, kedy jednoducho musíme získať tri body, lebo iná šanca nie je. Trochu dlho nám trvalo, kým sme ten prvý gól strelili. Opäť sme zahodili veľa šancí, ale - chvalabohu - potom sa to už Ľubovi Ulrichovi podarilo a potom sme už dotiahli zápas do víťazného konca. Treba povedať, že mladí Nitrania bolí behaví a vôbec sme to nemali také ľahké, ako to môže podľa výsledku vyzerať. No máme tri body a to je dôležité."