Myjava zdolala Nové Zámky rozdielom triedy

04.06.2022

V rámci 30. kola TIPOS III. ligy Západ 2021/2022 vycestovali Myjavčania na južné Slovensko, kde si v prvú júnovú sobotu v horúcom slnečnom počasí zmerali sily s domácim tímom FKM Nové Zámky.

Mužstvu hrajúcemu v polovici ligovej tabuľky nebolo možné uprieť snahu popasovať sa o dobrý výsledok, no boli to spartakovci, ktorí od úvodného hvizdu preberali iniciatívu na trávniku. Hneď v prvej minúte zápasu podnikli útok na bránu Novozámčanov a preverili pevnosť ich defenzívy. V 5. minúte predviedol pekný prienik cez ihrisko Lopušan, pred šestnástkou posunul loptu Martišiakovi, no jeho presný center pred bránkovú čiaru skončil len rohovým kopom. V 9. minúte na opačnej strane ihriska natiahol Kubicu v bráne aktívny Sanusi, ktorý mieril tesne vedľa. V 12. minúte zasa predviedol kus futbalového umenia Legnani, ktorý postupne prešiel cez troch obrancov a strelou k pravej žrdi vyzval Nevolného k zákroku. V 29. minúte vyboxoval loptu von do priestoru ihriska Kubica po priamom kope Palacku. Len o minútu neskôr využil postavenie domáceho hráča pred brankárom Flamík a otvoril skóre stretnutia. Nové Zámky - Myjava 0 : 1. V 33. minúte musel po akcii Nových Zámkov ukryť loptu do náručia myjavský gólman a v 41. minúte mal druhý gól na kopačke Legnani. Ale poslal len "malú domov". Prvý polčas ukončila sľubná akcia kopaničiarov, ktorá bola napokon zastavená faulom na Petráša.

Rovnako aktívne vstúpili hostia aj do druhého dejstva. V 46. minúte skúšal šťastie strelou po zemi Willian a len tesne minul priestor troch žrdí a v 49. minúte mal v úmysle doraziť kotúľajúcu sa loptu do siete rozbehnutý Pecha, ktorý sa tak zranil o konštrukciu brány. V 52. minúte mali domáci k dispozícií priamy kop zahrávaný Palackom, po ktorom hlavičkoval nad brvno Sanusi. V 55. minúte sa po druhý raz v zápase pohral s defenzívou Novozámčanov Legnani, dokonca aj preloboval brankára, ale lopta cieľ minula. O zvýšenie gólového náskoku sa tak postaral až Martišiak, ktorý Nevolného prekonal v 58. minúte. Nové Zámky - Myjava 0 : 2. V 65. minúte futbalisti Nových Zámkov zahrávali priamy kop z hranice pokutového územia. Nedokázali ho však využiť na skorigovanie priebežného stavu. V 74. minúte Kubica vysunul nakopnutou loptou Legnaniho, ten presne zacentroval na Copka a tretiemu gólu zabránil pozorný domáci brankár. No v 82. minúte už bol na Pechovo zakončenie po Legnaniho prihrávke prikrátky a Myjava viedla rozdielom triedy. Domáci hráči predsa len mohli v nadstavenom čase výsledok skorigovať, ale Barta po Sanusiho strele hlavičkoval pri žrdi nepresne. A keď sa po záverečnom rohovom kope len tesne nepresadil Sivák, skončilo sa stretnutie výhrou Spartaka nad Novými Zámkami 3 : 0.

Daniel Kvasnica, tréner Spartaka Myjava: "Vedeli sme, že tento zápas nebude jednoduchý. Je tu špecifické prostredie, súpera hrá taký jednoduchý futbal s nakopávanými loptami, kde bolo pre nás dôležité, aby to chlapci uskákali, získavali odrazené lopty a vytvárali si dobré pozície smerom dopredu. Myslím, že to sa nám počas celého zápasu aj darilo a ten dnešný výsledok mohol byť s ešte vyšším rozdielom. Chlapcom gratulujem k dobrému výkonu v tomto horúcom počasí, ktoré bolo pre všetkých veľmi náročné a teším sa z víťazstva."

• Zostava FKM Nové Zámky: Nevolný, Petráš (45. Palacka A.), Obert (K), Palacka M. (78. Petík), Haulík (52. Barta), Gažo (56. Homola), Kucharovič, Sanusi, Šarfický (68. Turan D.), Németh, Švajda
  • Zostava Spartaka Myjava: Kubica, Lopušan, Svatík (90. Brezina), Willian, Toman, Legnani (85. Liška), Sivák (K), Flamík, Čurik (78. Kóňa), Mareš T. (40. Pecha), Martišiak
  • ŽK: 66. Kubica
  • góly: 30. Flamík, 58. Martišiak, 82. Pecha
  • rozhodovali: Trnka - Juhos, Grédi