Myjava zvíťazila aj v druhom prípravnom zápase, zdolala Vrbové

25.01.2020

Prípravný zápas, 25. 1. 2020
Spartak Myjava - MFK Vrbové 4 : 0 (2 : 0)

Zostava Spartaka Myjava v I. polčase: Solnička - Toman, Sivák, Brezina, Dubovský - Kóňa, Flamík, Pekár - Pecha, Copko, Karika

Zostava Spartaka Myjava v II. polčase: Solnička - Mareš L., Horeš, Svatík, Dubovský - Kóňa (55. Kubica P.), Mareš T., Pekár (62. Fila) - Vávra, Copko, Karika

Zostava MFK Vrbové: Horváth - Michálek, Koníček, Šarudi, Zmeko, Kaman, Kusý, Strecký, Gažík, Troják, Kurinec. Striedali: Srnec, Kubica, Macho

Druhý prípravný duel odohrali Myjavčania s Vrbovým, ktoré sa vo 4. lige SZ nachádza na druhom mieste. V jeho drese sa predstavili aj traja hráči, ktorí pôsobili na Myjave - Zmeko, Šarudi a Kusý. A boli to hostia, ktorí ako prví pohrozili hneď v druhej minúte po rohových kopoch. Skóre duelu však otvoril na opačnej strane ihriska v 16. min. Sivák, keď usmernil do siete Copkovu strelu - 1:0. O štyri minúty padol ďalší gól. Toman poslal z ľavej strany center pred bránu, kde číhal Copko, ktorý hlavičkoval presne - 2:0. Hosťujúceho brankára preveril o chvíľu aj Kóňa. Po polhodine hry zahrával Pekár pokutový kop. Keďže však prevládala všeobecná zhoda hráčov oboch tímov, že sa predtým o faul na domáceho futbalistu nejednalo, poslal Pekár Horváthovi z bieleho bodu len "kamarátsky pozdrav" a skóre sa nemenilo. Do konca I. polčasu ešte zakončovali Copko s Karikom na domácej strane a v tíme hostí Kaman.

Do druhého dejstva nastúpila obmenená zostava spartakovcov, obraz hry zostal podobný. V 47. min. zakončoval striedajúci Svatík a o chvíľu hlavičkoval Copko do žrde. Rodák z Michaloviec sa svojho druhého presného zásahu dočkal v 52. min., keď si prebral dlhý pas a zamieril presne k žrdi - 3:0. Už o dve minúty prihral L. Mareš do pokutového územia Vávrovi, ktorý len tesne minul. V 66. min. sa k realizácií priameho kopu postavil Horeš a trafil presne do šibenice - 4:0. Kopaničiari mohli pridať aj ďalšie góly, ale príležitosti Filu, Copka a Vávru zostali nevyužité. V závere svoje dve šance nepremenili ani hostia a Myjava tak zdolala Vrbové 4:0. Najbližší zápas odohrá Spartak Myjava opäť na domácej pôde v sobotu 1. februára 2020 o 14.00 hod., súperom bude tím OFK Dunajská Lužná.

Ladislav Hudec, tréner Spartaka Myjava: "Máme za sebou ďalší prípravný zápas, chalani dostávajú šancu. Škoda, že sú tam nejaké zranenia. Čo bolo dnes pozitívne, že chutilo každému. Každý si chcel zahrať, bolo to futbalové. Hralo sa hore - dole. Mal som z toho dobrý pocit. To chcem zdôrazniť, že nikto sa neskrýval. Každý sna snažil hrať, ponuka bola vysoká. Aj hráči, čo naskočili. Takže dobrý dojem. Dúfajme, že nám to vydrží."

• góly: 20., 52. Copko, 16. Sivák, 66. Horeš
  • ŽK: bez kariet
  • rozhodovali: Hulínek - Kahún, Fabián
  • návštevnosť: 108 divákov

autor: T. Marek