Myjavčania absolvovali po dvoch mesiacoch prvý tréning

05.05.2020

V pondelok 4. mája 2020 sa futbalisti Spartaka Myjava po dlhej dobe opäť zišli na spoločnom tréningu, aby začali prípravu na nový ligový ročník. Ten je samozrejme ešte ďaleko a termín jeho začiatku či konkrétna podoba súťaže sú zatiaľ nezodpovedanými otázkami.

Ale keďže kondícia nepustí a spartakovský tím nebol pokope už niekoľko týždňov, privítali možnosť spoločne si zašportovať všetci hráči z "áčka" i členovia realizačného tímu. Na trávniku počas májového popoludnia nechýbal nikto a napriek povinným rozostupom či ochranným rúškam bolo pozitívnu energiu medzi bránkovými čiarami naozaj cítiť. "Samozrejme, že počas tých dvoch mesiacov nám futbal a pohyb chýbali, ako skoro každému. Situácia na Slovensku sa pomaly zlepšuje a dúfajme, že ochorenia bude stále ubúdať, aby sme sa mohli čoraz lepšie a častejšie zapájať do tréningu. Všetkých nás mrzí, že je súťaž zrušená, ale s tým nič nenarobíme. Išli sme teda - ako povedal Tomáš Kóňa - z prípravy do prípravy. Ak neberiem do úvahy ten jeden jarný zápas v Zlatých Moravciach. Takže teraz máme dosť dlhý čas na to, aby sme sa pripravili na ďalší ročník súťaže," povedal na margo opatrného obnovovania tréningového procesu myjavský kormidelník Ladislav Hudec.

Rovnako túto skutočnosť vníma aj dlhoročná stálica klubu, brankár Peter Solnička. "Stretli sme sa takmer po dvoch mesiacoch. Vlastne po zápase v Moravciach sme ešte stihli jeden spoločný tréning a potom to už situácia nedovolila. Zostali sme doma a ten šport, futbal nám každému chýbal. A každý z nás sa tešil na tento deň, keď opäť spolu vyjdeme na ihrisko, pokecáme - i keď s odstupom, zabeháme si, kopneme do lopty a my brankári sa konečne pováľame po tráve. Kým začali problémy s koronou, žili sme futbalom prakticky denne a potom nastal taký útlm, ktorý som doteraz nezažil. Ale dúfam, že už sa to postupne upokojí a budeme môcť opäť zažívať radosť z tejto krásnej hry," hovorí Soldo.

P. Solnička: Síce s rúškom a rozostupmi, ale s radosťou z hry.
P. Solnička: Síce s rúškom a rozostupmi, ale s radosťou z hry.

A hoci sa v týchto dňoch intenzívne hovorí o ďalších fázach uvoľňovania obmedzení a o naštartovaní ekonomiky Slovenska, nad kultúrou a športom stále visí veľa otáznikov. Nikto v tejto chvíli nevie presne povedať, v akej podobe sa nižšie futbalové súťaže opäť rozbehnú, kedy a za akých podmienok. Neisté je aj to, ako súčasnú krízu zvládnu tie menšie futbalové kluby. Veľkým optimizmom v tomto prípade nesrší ani Solnička. "Mám z toho trochu zmiešané pocity. I keď je tá situácia teraz lepšia, neviem, ako to bude z dlhodobého hľadiska. Ťažko povedať či to v tom júli alebo auguste, kedy by mala začať nová sezóna, bude vôbec možné a pustia nás do súťažného zápasu. Či to bude bez divákov alebo nejakí budú môcť na tribúnach byť... U mňa je to v tejto chvíli tak päťdesiat na päťdesiat. Som skôr realista ako optimista," zamýšľa sa myjavský gólman. Konkrétne sa nevyjadruje ani hlavný tréner. "Neviem, no počítam, že začať by sa mohlo najskôr v auguste. Takže to je dlhá doba, počas ktorej chalani určite dostanú aj priestor na nejakú tú dovolenku s rodinami. Aj keď teda asi len v rámci Slovenska. Ale aby som sa vrátil k podstate dnešného dňa - je to skvelý pocit. Že sme opäť spolu na ihrisku, môžeme sa rozprávať, tešiť sa z práce s loptou a znova čosi zažívať. Lebo ten osobný kontakt chýba každému," uzatvára tému Hudec.

text a foto: M. Hrin