Myjavčania oslavujú, súťaž ukončili na prvom mieste tabuľky

26.06.2021

V poslednom kole aktuálneho ročníka TIPOS III. ligy Západ vycestovali Myjavčania na južné Slovensko, kde si zmerali sily s domácim TJ Imeľ. Ten je v reštartovanej súťaži nováčikom a pred zápasom mu patrila desiata priečka.

Myjavčanom zasa druhá. A keďže pred týždňom sa im podarilo na domácom trávniku zdolať béčko Vionu 2 : 1, v dnešnom stretnutí im išlo naozaj o veľa. Ak totiž chceli pomýšľať nad prvenstvom v lige, nezostávalo im iné, ako Imeľ jednoznačne zdolať. Zároveň sa však museli spoliehať na to, že Beluša v súboji s ďalším ašpirantom na postup - Vrábľami - zaváha.

A vyšlo to! O konečnom výsledku stretnutia 15. kola rozhodol jediný gól. Ten v 32. minúte vsietil Pavol Sivák a zabezpečil tak kopaničiarom tri body. Keď potom medzi čierno-bielych dorazila správa, že Beluša s Moravcami uhrala remízu 1 : 1, vypukla v myjavskej kabíne radosť zo zisku ligového titulu. Prvenstvo v súťaži teší o to viac, že išlo o náročný rok, počas ktorého nemohli Myjavčania dlhé mesiace trénovať a dokonca pred májovým reštartom neodohrali ani jediný prípravný zápas. Jar započali remízou s Malženicami. Potom prišlo domáce zaváhanie so Šaľou, no spartakovci to nevzdali a v nasledujúcich troch dueloch bodovali naplno. My našim hráčom i realizačnému tímu touto cestou k dosiahnutému úspechu gratulujeme! Pretože SME JEDEN TÍM!

  • Zostava TJ Imeľ: Balogh, Csontos D., Sobolevskyi, Csontos R., Oršolík, Varga, Domasta (90. Bagin), Gajdoš, Máté (79. Darázs), Dékány, Boros 

  • Zostava Spartaka Myjava: Kubica, Flamík, Pekár, Ulrich (86. Vávra), Pecha (90. Mareš L.), Toman, Sivák, Lopušan, Mareš T. (52. Kóňa), Copko, Svatík
  • ŽK: 25. Oršolík, 32. Sobolevskyi, 67. Csontos D., 70. Csontos R., - 40. Ulrich
  • ČK: -
  • góly: 32. Sivák
  • rozhodovali: Valentová - Vörös, Ďurčovič

Ladislav Hudec, tréner Spartaka Myjava: "Toto bol jeden z najťažších zápasov. Bolo to posledné kolo, čakali sme, ako dopadne Beluša... Ja som mužstvu veril, že dnes vyhrá, i keď to bol náročný duel. Domáci tím porazil Malženice, remizoval s Belušou a chcel urobiť nejaké výsledky s tými väčšími súpermi.  Ale chalani tu dnes nechali srdce, lebo o ňom to bolo. Nie o nejakých veľkých prípravách. A každý jeden náš hráč to dnes dokázal. Bojoval, aj keď to občas bolelo, lebo super mal niektoré zákroky dosť surové. Ale aj o tom je futbal. Chalanom treba udeliť pochvalu za tento špecifický ročník, z ktorého sa odohralo len pol sezóny. Tešíme sa z úspechu a uvidíme, čo bude ďalej."

Tomáš Kóňa, záložník Spartaka Myjava: "Dnes to bolo náročné najmä po psychickej stránke, pretože sme vedeli, že musíme vyhrať a zároveň sa spoliehať, že Beluša trocha zakopne. A vyšlo nám to. Po taktickej stránke to bolo veľmi dobré a som hrdý na chalanov, ako to zvládli. Dve sezóny, čo som tu teraz pôsobil, sme boli na špici, aj keď to nebolo vôbec ľahké, pretože sme pre COVID mali pauzu a potom sme do zápasov opäť naskočili bez veľkej prípravy. Klobúk dole pred spoluhráčmi, ako futbal zvládajú aj popri práci a je to dnes krásne víťazstvo."

-mh-
foto: Vladimír Pyxel Domen