Myjavčania otočili zápas, na Považskú Bystricu strácajú už len 6 bodov

08.05.2022

V rámci 26. kola TIPOS III. ligy Západ 2021/2022 vycestovali hráči Spartaka Myjava do Vrábeľ, aby si tu popoludní o 16.30 h zmerali sily s domácim béčkom Vionu, ktoré sa pohybuje v dolnej časti tabuľky. A veru, bolo sa na čo pozerať.

Prvým gólom v zápase potešil priaznivcov Myjavy v 11. minúte kapitán Štefan Pekár. Ale radosť z otvorenia skóre veľmi dlho netrvala, pretože po Tomanovom nedovolenom zákroku domáci hráči vyrovnali z pokutového kopu. Úspešným exekútorom bol v 23. minúte Kolesár. O sedem minút na to rozjasal fanúšikov Vrábeľ Horák, ktorý Kubicu v bráne prekvapil a priebežný výsledok otočil. Zlaté Moravce/Vráble B - Myjava 2 : 1. Do konca prvého polčasu už kopaničiari nedokázali na vývoj stretnutia zareagovať a na prestávku sa súperi rozišli s gólovým náskokom Vionu.

V druhom dejstve to už bolo inak a odpoveď spartakovcov prišla v 58. minúte, keď na 2 : 2 vyrovnal Martin Svatík. A išlo sa odznova. Už-už to vyzeralo na deľbu bodov, ale v 85, minúte sa k priamemu kopu postavil Štefan Pekár, ktorému štandardky idú a rozvlnil sieť za Švecovým chrbtom. Zlaté Moravce/Vráble - Myjava 3 : 2. Napriek snahe sa už žlto-modrým v zvyšných minútach nepodarilo presadiť. Myjava, za ktorú dnes v závere nastúpil dokonca aj tréner Kvasnica, béčko Zlatých Moraviec s viacerými hráčmi z prvého tímu zdolala a pripísala si tak na konto deviate víťazstvo v rade. A keďže prvá Považská Bystrica v Lednických Rovniach len remizovala, kopaničiari stiahli jej náskok na aktuálnych 6 bodov.

Daniel Kvasnica, tréner Spartaka Myjava: "Diváci dnes videli veľmi zaujímavý zápas. Súvisí to aj s tým, že domáci nastúpili s piatimi hráčmi z áčka. Čo sa týka prvého polčasu, myslím, že sme boli herne lepší. Išli sme sami trikrát na bránu, škoda, že sme využili iba jednu z týchto možností. Potom sme si však nechali streliť dva dosť lacné góly. Preto do druhého polčasu išli chlapci s tým, aby zvrátili výsledok. Boli plní odhodlania, čo aj bolo na ihrisku vidieť. Vypracovali sme si príležitosti, z ktorých sme aj skórovali a musím za to chlapcov pochváliť. Dnes sme ukázali tú silu tímu, ktorá je veľmi dôležitá a ja im gratulujem k pekným trom bodom."

• Zostava FC ViOn Zlaté Moravce/Vráble B: Švec, Haspra, Pintér, Kolesár (64. Hamar), Duga, Balko (K), Zrubec, Petrík, Sperka, Kováč, Horák
  • Zostava Spartaka Myjava: Kubica, Willian, Flamík, Pekár (K), Toman, Lopušan, Martišiak (58. Mareš L.), Mareš T. (88. Sivák), Legnani (90. Kvasnica), Čurik (90. Pecha), Svatík
  • ŽK: 76. Hamar, 90. Petrík - 23. Toman
  • góly: 23. Kolesár (PK), 31. Horák - 11. a 85. Pekár, 58. Svatík
  • rozhodovali: Vaňo - Tarabus, Čaja