Myjavčania sa s ligou rozlúčili víťazne, Humenné zdolali 1 : 0

19.05.2023

V poslednom ligovom zápase aktuálneho súťažného ročníka 2. futbalovej ligy 2022/2023 privítal Spartak Myjava na domácom trávniku súpera z východného Slovenska, Futbalový klub Humenné. Stretnutie tímy odohrali v piatok 19. mája o 17.00 h, teda v rovnakom čase, v akom sa konali aj ostatné duely 30. kola. Za zmienku stojí aj fakt, že tento duel bol posledným v drese Spartaka pre Štefana Pekára, Tomáša Mareša a Pavla Siváka, ktorí sa na vlastnú žiadosť rozhodli ukončiť svoje pôsobenie na kopaniciach.

V úvodnej fáze stretnutia mali viac z hry domáci futbalisti, ktorí sa tlačili dopredu a snažili sa nájsť účinný recept na gólmana Slávika. Zatiaľ však neúspešne. Napríklad v 12. minúte po Boledovičovom centri skúšal šťastie Tancík, ale brankára Humenného svojou strelou neprekonal. O dve minúty neskôr zasa nevyužil príležitosť kapitán Pekár a svätyňu hostí prekopol. Potom už nebezpečne pohrozili Humenčania. Najskôr preveril Kubicove reflexy Silva a vzápätí sa po rohovom kope v 18. minúte blysol tutovkou Komjatý. A len vďaka Kubicovmu pohotovému zákroku sa hostia nedostali do vedenia. Ďalší zaujímavý moment prišiel až v 32. minúte, v ktorej sa pohotovou strelou pokúšal prekvapiť Slávika Tancík. Stav sa však stále nemenil a v prvom dejstve diváci na tribúnach gólu nedočkali.

V druhom polčase sa tempo nijako zvlášť nezmenilo a hralo sa najmä medzi šestnástkami. Až prišla 51. minúta, v nej kombinácia kopaničiarov v rámci ktorej Copko vo vnútri pokutového územia poslal loptu Čurikovi a ten strelou pomedzi nohy humenského brankára otvoril skóre. Myjava – Humenné 1 : 0. Po tomto momente spartakovci ožili a častejšie sa ocitali v blízkosti hosťovskej brány. No paradoxne ďalšiu gólovú šancu mali hráči s levom v znaku, keď v 66. minúte nastrelil žrď Kubicovej brány Kranthove a Humenčanom takmer vyšla aj následná dorážka. Po tejto akcii už do konca stretnutia diváci na trávniku veľa vzruchu nevideli a Myjavčania sa napokon so sezónou rozlúčili jednogólovým víťazstvom a ziskom posledných troch bodov do tabuľky.

Volodymyr Vasylyev, tréner Spartaka Myjava: "Napriek nášmu nie ideálnemu výkonu hodnotím dnešný zápas pozitívne. Bol to náš posledný duel v sezóne a je dôležité, že sme ho výsledkovo zvládli. Od nášho posledného domáceho víťazstva totiž uplynuli tak dva mesiace a dnes sme to chceli zlomiť. Vstupovali sme do stretnutia s jasným úmyslom potešiť našich fanúšikov, ktorí nás všade podporujú a im sme chceli venovať výhru. To sa nám aj podarilo."

Štefan Pekár, odchádzajúci hráč a kapitán Spartaka Myjava: "Na Myjavu budem mať vždy tie najkrajšie spomienky. Chcel by som sa poďakovať Lacovi Hudecovi, ktorý ma tu chcel a dotiahol ma sem, bratom Halabrínovcom, ktorí to tu financujú, aj mestu za prejavenú podporu. Tiež veľmi pekne ďakujem fanúšikom a som rád, že som tu mohol byť. Robil som, čo sa dalo a čo bolo v mojich silách. Teší ma, že si to ľudia vážia. Bolo to krásnych osem rokov, ktoré som tu strávil. Sľúbil som, že sa sem raz vrátim, tak som sa vrátil a som rád, že sme tu zažili pekné úspechy, či už to bola Európska liga, tretie miesto v najvyššej súťaži, postupy, dobrá kabína a partia. A o tom to je. Ja Myjave za toto všetko ďakujem. Čo sa týka môjho rozhodnutia skončiť, tak mnohí vedia, odkiaľ pochádzam, kde bývam, odkiaľ pochádza moja rodina. Deti sú malé a potrebujú, aby bol otec doma. Tá druhá liga sa nedá dobre zvládať jedným, dvoma tréningami a človek tu musí tráviť polovicu týždňa a niekedy aj viac. Ja som doma deťom sľúbil, že budem aspoň každý večer doma. S futbalom nekončím a budem si hľadať niečo bližšie, pri čom by som mohol zaspávať vždy večer doma, s rodinou."

• zostava Spartaka Myjava: Kubica, Tancík (86. Lopušan), Benovič, Pekár (K) (80. Olejník), Cisár, Sivák (86. Brezina), Boledovič, Mareš (64. Flamík), Legnani, Čurik, Copko (64. Škrteľ)
  • zostava FK Humenné: Slávik, Balica (77. Olah), Avetisian, Silva, Hwanyoung (90+ Lojan), Vasiľ (84. Bednár), Dzurík (K), Komjatý, Dopater (77. Harvila), Maťaš, Kranthove
  • ŽK: 76. Tancík – 90. Kranthove
  • góly: 51. Čurik
  • rozhodovali: Gregorec – Čajka, Melicher
  • návštevnosť: 428 divákov