Myjavčania si s posledným tímom tabuľky poradili

10.10.2020

V podvečer druhej októbrovej soboty si Spartak Myjava v rámci 10. kola TIPOS III. ligy Západ zmeral na domácom trávniku a pred prázdnymi tribúnami sily s aktuálne posledným tímom tabuľky, FKM Nové Zámky.

Keďže pred týždňom získali spartakovci v Považskej Bystrici bod po remíze 1 : 1, mali dnes v úmysle uhrať presvedčivý výsledok, aby im súperi no horných priečkach bodovo neušli.

Ako prví pohrozili v 9. minúte stretnutia domáci hráči, keď Ulrich preveril Ayotundeho reflexy. Rovnaký hráč mal gól na kopačke aj o dve minúty neskôr, mieril však vedľa žrde. Do tretice to už Ulrichovi vyšlo a v 14. minúte otvoril skóre zápasu. Myjava - Nové Zámky 1 : 0. V 22. minúte sa Ulrich rozbehol k šestnástke hostí, zacentroval na Kariku, ten okamžite poslal loptu dobre postavenému Pechovi, ktorý sa ale pošmykol nestihol zakončiť. O minútu na to skúšal šťastie na druhej strane ihriska Tatranský. Jeho strela skončila vysoko nad Kubicovou bránou. V 28. minúte pálil medzi tri žrde rozbehnutý Vávra, Ayotunde sa nenechal zaskočiť a loptu vytlačil. Nebezpečná bola aj Charizopulosova strela v 33. minúte, ktorú novozámocký gólman vyrazil na rohový kop. Následne sa dostali do brejku hostia, na jeho konci stál Marík, ktorý však myjavskú svätyňu prestrelil. Do konca prvého dejstva sa už na trávniku nič mimoriadne neudialo a súperi sa rozišli na prestávku s jednogólovým náskokom Myjavy.

V druhom polčase najskôr v 47. minúte nastrelil brvno Sivák a vzápätí sa do šance dostal Adámik, ktorý - podobne ako jeho spoluhráči v prvej štyridsaťpäťminútovke - bránu Myjavy prestrelil. V nasledovných chvíľach sa hral futbal medzi šestnástkami, k významnejšiemu ohrozeniu jednej či druhej brány neprišlo. O niečo aktívnejší smerom dopredu však boli kopaničiari, ktorých snaha bola v 73. minúte odmenená druhým gólom. Ten opäť vsietil Ľubomír Ulrich. Myjava - Nové Zámky 2 : 0. V 78. minúte mohol pridať ďalší presný zásah čierno-bielych Vávra, no lopta napokon mierila vedľa žrde. Rovnaký hráč o minútu neskôr v situácii traja na jedného nastrelil žrď novozámockej brány. V záverečnej desaťminútovke spartakovci zvýšili tlak a v 85. minúte po rohovom kope upratal loptu do siete domáci kapitán Sivák. Myjava - Nové Zámky 3 : 0. Už v nadstavenom čase skúšal ešte zvýšiť skóre Karika, ale tento zámer sa nevydaril a Spartak Myjava zdolal súpera z južného Slovenska 3 : 0.

O týždeň, ak sa nesprísnia opatrenia, čaká Myjavčanov duel v Malženiciach a v sobotu 24. októbra 2020 privítajú na domácom štadióne Šaľu.

Zostava Spartaka Myjava: Kubica, Brezina, Charizopulos, Ulrich (85. Fila), Pecha, Toman (27. Kóňa - 43. Farkaš), Sivák (K), Mareš T. (81. Liška), Vávra, Karika, Svatík

Zostava FKM Nové Zámky: Ayotunde, Petráš (K), Adámik, Obert, Marík (69. Švajda), Mehić (88. Marík), Palacka (87. Brezík), Rudonja (83. Černák), Kucharovič, Tatranský, Mečiar

Ladislav Hudec, tréner Spartaka Myjava: "Hlavným cieľom dnešného zápasu bolo samozrejme vyhrať a dať podľa možnosti čo najviac gólov. Dali sme tri, v poriadku. Ale! Musíme sa vrátiť na začiatok stretnutia. Tam sme mali päť, šesť nepresných prihrávok a posadili sme súpera na koňa. Tomu to začalo chutiť. Mal v zostave pár zaujímavých hráčov, ktorých sme my nechali hrať. To je to dôležité. Do toho prišla nervozita, chalani museli naháňať loptu, ktorú ľahko stratili a celý ten zápas pokračoval v takom rozpačitom duchu. My jednoducho chceme doma hrať lepšie. Mali sme minulý týždeň výborný zápas v Považskej Bystrici, verím, že v Malženiciach budeme takisto dobre hrať, no doma to akosi nevieme rozbehnúť tak, ako by sme chceli. Ale teda ten začiatok sme si pokazili sami a potom sme ten výsledok museli naháňať."

• rozhodovali: Gádoši - Tarabus, Čaja
  • góly: 14. a 73. Ulrich, 85. Sivák
  • ŽK: 55. Sivák, 63. Karika
  • návštevnosť: bez divákov

ilustračné foto: Alessandro Závracký