Myjavčania si vybrali svoj zlý deň, Pohroniu podľahli 0 : 2

06.10.2023

V piatok 6. októbra 2023 otvorili 11. kolo 2. futbalovej ligy 2023/2024 úvodným zápasom hráči Spartaka Myjava, ktorí si v Žiari nad Hronom o 17.00 h zmerali sily s domácim celkom FK Pohronie.

Tomu patrila pred duelom s deviatimi bodmi na konte 12. priečka tabuľky, kým kopaničiari sa po víťaznej sérií držali na peknom treťom mieste. Vzhľadom na predošlé stretnutia túžili získať do štatistík k nahraným 22 bodom ďalšie a dotiahnuť sa na druhý Púchov. Bohužiaľ, v tomto prípade si vybrali svoj zlý deň a po nevýraznom výkone odišli zo žiarskeho štadióna naprázdno...

Hneď na úvod treba skonštatovať, že duel Spartaka s Pohroním veľa futbalovej krásy divákom nepriniesol. Počas úvodnej polovice prvého polčasu súperi na trávniku predvádzali hru medzi šestnástkami, s množstvom súbojov a bez ohrozenia jednej či druhej brány. Za zmienku stojí snáď až 25. minúta, v ktorej Castellano zahrával priamy kop. Lopta sa po ňom dostala k Legnanimu, ktorý hľadal v pokutovom území Halabrína, ale k zakončeniu nedošlo. O to sa vzápätí pokúsil Castellano, ktorý vyslal prvý projektil medzi tri žrde a Rehák zaznamenal prvý úspešný zákrok. Ešte v tej istej minúte udreli domáci futbalisti a rozbehnutý Schlossár priam trestuhodne nevyužil šancu rozvlniť sieť za Kubicovým chrbtom. V 30. minúte mali gól na kopačke znova hráči Pohronia, keď po Horvátovom priťuknutí skúšal potešiť domácich fanúšikov Urgela. Našťastie, myjavský gólman bol pozorný a strelu vyrazil na roh. O dve minúty neskôr na opačnej strane ihriska vyslal presný center na Tancíka Legnani a len Jatta pohotovým defenzívnym zákrokom neumožnil myjavskému záložníkovi páliť z dobrej pozície. V 40. minúte sa znova blysol pekným zákrokom Kubica, keď reflexívne zabránil Masarykovi zblízka poslať hlavou loptu za čiaru. Napokon ešte v 45. minúte nechal vyniknúť výborného Kubicu Mazan, ktorého delovka po priamom kope z hranice šestnástky mierila pod brvno. Na prestávku sa tak tímy rozišli za bezgólového stavu.

Aj po zmene strán pôsobili futbalisti Pohronia na svojom štadióne nebezpečnejšie a hľadali účinný recept na prekonanie brankára Myjavy. Ten napokon aj našli, keď v 62. minúte po nedôraze v defenzíve nešťastne "zluftoval" loptu Čurik, tá prenikla k nabiehajúcemu Horvátovi a Kubica už nemal šancu. Pohronie - Myjava 1 : 0. V 73. minúte sa hostia pokúšali založiť ofenzívnu akciu, do pokutového územia sa dral striedajúci Copko, ale ani on sa nedokázal presadiť. Naopak, v 75. minúte prišlo opäť k zaváhaniu na strane kopaničiarov, Urgelom vybojovaná lopta skončila u Mazana a ten zvýšil na 2 : 0 pre Pohronie. Ten istý hráč mohol pridať aj ďalší gól v 86. minúte, ale zabránil mu v tom pohotovým sklzom Toman. Napokon v 90. minúte predsa len rozvlnil Rehákovu sieť Castellano, ale keďže bol v postavení mimo hry, stav sa už nezmenil a Pohronie preťalo peknú výsledkovú sériu Spartaka.

Volodymyr Vasylyev, asistent trénera Spartaka Myjava: "Dnes to bol z našej strany katastrofálny výkon, Nedostupovali sme k hráčom, neboli sme dôrazní na lopte a súpera nás za naše chyby potrestal. Snažili sme sa so zápasom ešte niečo urobiť, zmenili sme trochu rozostavenie, bohužiaľ, ani to nepomohlo. Dnes to bolo viac o chcení, o chuti hrať, odohrali sme - tak poviem - blbý zápas, ktorý nás uzemnil a musí byť pre nás poučením. Tie chyby, ktoré tam boli, musíme rýchlo odstrániť a najbližšie potešiť našich fanúšikov opäť perfektným výkonom."

• zostava FK Pohronie: Rehák, Prikryl (K), Ovšonka (65. Lupták), Jatta, Šikula, Bonsu, Schlossár (65. Barbora), Masaryk, Mazan (89. Kupčík), Urgela (79. Laktionov), Horvát
  • zostava Spartaka Myjava: Kubica, Tancík (73. Copko), Bilovský, Toman (K), Halabrín J., Halabrín G. (59. Benovič), Castellano, Čurik (73. Boledovič), Svatík, Legnani, Prachar (59. Cisár)
  • góly: 62. Horvát, 75. Mazan
  • ŽK: 21. Jatta, 78. Lupták - 17. Čurik, 44. Halabrín G., 45. Svatík, 54. Toman
  • rozhodovali: Dzivjak - Poracký, Cisko
  • návštevnosť: 395 divákov