Myjavčanky na rumunské súperky v Lige majstrov nestačili

07.09.2023

V stredu 6. septembra 2023 popoludní nastúpili ženy Spartaka Myjava v Rumunsku na zápas prvého predkola ženskej Ligy majstrov 2023/2024 proti domácemu tímu F.C. Universitatea Olimpia Cluj.

Vedenia sa ujali hráčky Olimpie už v 2. minúte, keď po štandardnej situácií, ktorú zahrávala Giurgiuová, doklepla loptu za chrbát Čermákovej Johnsonová. Myjavčanky odpovedali pomerne rýchlo a už v 9. minúte vyrovnala na 1 : 1 Kucharčíková. Zápas sa hral vo vyrovnanom tempe. V 15. minúte sa hráčky Spartaka dostali pred bránu Blažekovej a vyskúšali niekoľko neúspešných centrov, až nakoniec skúsila zakončiť Honková. No lopta skončila v rukaviciach domácej brankárky. V 20. minúte sa opäť rozvlnila sieť Spartaka. Loptu do priestoru troch žrdí poslala po peknej akcií a prihrávke od Taburovej Bateaová. V 23. minúte sa na pravom krídle pokúšala vysunúť Bogorovú Retkesová, jej prihrávka do behu však bola priďaleká. V 33. minúte sa po prihrávke Bogorovej pokúšala z diaľky zakončiť Neveďalová, mierila ale privysoko. Kopaničiarky síce hrali aktívne, ale nájsť účinný recept na prekonanie obrany Cluja sa im nedarilo. Veľká zaváhanie na strane hostí potom prišlo v nadstavenom čase, keď hráčky Spartaka inkasovali hneď dvakrát. Najprv po chybe v obrane nešťastne tečovala Taburovej strelu do brány Honková a následne sa podarilo zakončiť aj Marcuovej. Polčas tak skončil 4 : 1 v prospech domácich futbalistiek.

V druhom dejstve sa tempo trocha zvoľnilo. Myjavčanky strácali loptu kvôli nepresným prihrávkam a prišlo aj viacero chýb. V 61. minúte zahrávala kapitánka Neveďalová priamy kop, no Bogorovej sa nepodarilo pretlačiť sa cez obranu Olimpie. Ďalší gól padol v 76. minúte, keď sa podarilo pekne spracovať prihrávku od Neveďalovej Bogorovej a jej strela skončila v sieti. Cluj – Myjava 4 : 2. O minútu na to zahrávala priamy kop opäť Neveďalová, lopta smerovala priamo do rukavíc domácej gólmanky. V 79. minúte vystrelila Taburová. Jej strela sa odrazila od žrde a nešťastne zasiahla brankárku Čermákovú, od ktorej smerovala za bránkovú čiaru. Následne bola za faul potrestaná červenou kartou hráčka Olimpie Iancuová. No aj napriek oslabeniu sa podarilo našim súperkám poslať loptu medzi tri žrde ešte raz, keď v 83. minúte opäť úspešne strieľala Taburová. Cluj tak zvíťazil nad Myjavou 6 : 2.

  • zostava Olimpia Kluž: Blažek, Giurgiu, Famuditi, Sigheartau (54. Pinzariu), Lindahl, Bumbar (65. Iancu), Johnson, Batea (84. Stamate) , Tabur, Marcu, Balanceanu (84. Borodi)
  • zostava Spartaka Myjava: Čermáková, Honková (46. Horváthová), Kršiaková, Pirťanová, Retkesová (90+ Matušicová) , Vredíková (86. Hucovičová), Neveďalová (86. Ordzovenská), Glatzová, Nárožná, Kucharčíková, Bogorová (90+ Letková)
  • góly: 2. Johnson, 20. Batea, 45+ Honková (vlastný gól), 45+ Marcu, 79. Čermáková (vlastný gól), 83. Tabur – 9. Kucharčíková, 76. Bogorová
  • ŽK: 49. Marcu, 68. Lindahl, 77. Balaceanu - 25. Neveďalová, 72. Kršiaková, 90+ Kucharčíková
  • ČK: 80. Iancu

T. Hrin
ilustračné foto: uefa.com