Myjavská rezerva bola v predohrávke úspešná

03.05.2024

V stredu 1. mája 2024 vycestovali hráči Spartaka Myjava B do Veľkých Uheriec, kde si popoludní v rámci predohrávky 30. kola 5. ligy severozápad HUMMEL ZsFZ 2023/2024 zmerali sily s domácim celkom TJ Nový Život.

Zápas spartakovcom vychádzal podľa predstáv a už v 4. minúte, po Horniakovom rohovom kope hlavičkoval do priestoru troch žrdí Koníček. Kováč jeho pokus síce vyrazil, ale na následnú Tomanovu dorážku už bol prikrátky a Myjava viedla 1 : 0. Hosťom sa aj naďalej hra darila, vychádzali im kombinácie a Opalek ojedinelé šance domácich futbalistov s prehľadom likvidoval. Kopaničiari predviedli v prvom polčase výborný výkon, ale ku šťastiu im chýbalo premieňanie vyložených šancí, ktoré si vypracovali.

Do druhého dejstva vstúpili hráči Veľkých Uheriec aktívnejšie so zjavným úmyslom skorigovať priebežný stav. Myjavčania ale odolávali a vytvárali si ďalšie príležitosti na zvýšenie náskoku. No pokusy Kosíka, Lišku či Sowa si cestu do domácej svätyne nenašli. Až v samom závere stretnutia, v 90. minúte, vysunul Sekela Dubovského a ten svoje sólo z polovice ihriska zavŕšil druhým gólom do siete Nového Života. Po záverečnom hvizde si tak Spartak zaknihoval zaslúžené víťazstvo a priviezol domov cenné tri body zo súperovho ihriska.

TJ Nový Život Veľké Uherce - Spartak Myjava B 0 : 2 (0 : 1)
5. liga severozápad HUMMEL ZsFZ 2023/2024, 30. kolo

• zostava TJ Nový Život Veľké Uherce: Kováč, Jankula, Cíger, Pavličko, Kmeť, Beliansky Ma., Kundala (K), Valter, Mikula, Škoda, Beliansky Mi.
  • zostava Spartaka Myjava B: Opalek, Sow, Koníček, Kunka, Gulán, Dubovský (K), Horniak, Zmeko, Liška, Kosík, Toman
  • góly: 4. Toman, 90. Dubovský
  • ŽK: 32. Cíger, 88. Kurbel, 90. Kováč - 63. Zmeko
  • rozhodovali: Dančo - Benko, Santa
  • návštevnosť: 150 divákov

zdroj a foto: J. Zmeko