Myjavské "áčko" má za sebou prvý tréning, dvaja hráči už do prípravy nezasiahnu

10.01.2023

V pondelok 9. januára 2023 sa o 15.30 h po prvý raz po sviatkoch na myjavskom štadióne zišli hráči A-mužstva, aby spolu s realizačným tímom odštartovali proces zimnej prípravy pred jarnou časťou 2. futbalovej ligy 2022/2023.

O očakávanom zložení kádra, prípravných zápasoch, či sústredení v Turecku sme vás informovali ešte 5. januára. Počas nasledujúcich pár dní sa však stihli udiať dve neplánované zmeny, ktoré spôsobili, že dve mená už v tejto sezóne na súpiske Spartaka nenájdeme. Obranca Willian Correia Silva nás síce z letiska vo svojej brazílskej domovine pred návratom na Slovensko prostredníctvom sociálnych sietí a s myjavským dresom pozdravil, ale vzápätí vedenie klubu informoval o zaujímavej ponuke z Indonézie, na ktorú sa rozhodol reagovať. Takže "Wilo" pred jarou vymenil kopanice za Áziu a Oceániu a bude futbalovo pôsobiť na druhej strane sveta. No a druhým vypadávajúcim smoliarom je hráč myjavského B-mužstva Jakub Halabrín, ktorý si hneď na prvom zimnom tréningu nešťastne privodil zranenie. To je natoľko vážne, že Jakub sa v najbližších mesiacoch na trávniku určite neobjaví a my mu aj touto cestou želáme skoré uzdravenie, rýchlu a úspešnú rekonvalescenciu.

Vzhľadom na tieto skutočnosti sa vedenie Spartaka bude musieť naďalej zaoberať zložením kádra, do ktorého zimnej prípravy zatiaľ pribudli len dve nové tváre. Obranca Michal Boledovič a útočník Filip Škrteľ. (Áno, ten mäkčeň v priezvisku je správny, áno, Martin Škrtel bez mäkčeňa je jeho priamy príbuzný.) Michal je kmeňovým hráčom Spartaka Trnava, počas jesene nastupoval za Malženice a objavil sa aj v slovenskej reprezentácií U19. "Ozval sa mi tréner Myjavy s tým, že by mal záujem o spoluprácu so mnou. Následne sme sa stretli aj s vedením klubu a dohodli sa na podmienkach. Mojim cieľom je tu na Myjave pravidelne hrávať v základe, podávať stabilne dobré výkony a ukázať sa pred fanúšikmi v čo najlepšom svetle," hovorí o svojom príchode na kopanice Michal Boledovič. Podobne uvažuje aj Filip Škrteľ, ktorého materským klubom je Prievidza, ale na jeseň obliekal dres Kalnej nad Hronom. "Prvý kontakt bol s pánom Holeščákom, ktorý s Myjavou spolupracoval a potom sme si sa sadli s pánom Halabrínom a dohodli sa, že sem prídem. Chcel by som sa ukázať čo najlepšie, zabojovať o miesto v základnej zostave a presadiť sa  v druhej lige," načrtáva svoje ciele Filip. Za zmienku stojí, že podľa štatistík odohral v prvej časti aktuálneho súťažného ročníka 1209 minút a strelil 11 gólov, čím si vyslúžil miesto v jedenástke jesene tretej ligy. Dúfame a veríme, že sa mu bude strelecky dariť aj v Spartaku a počas jarnej časti poriadne popreháňa obrancov súperov Myjavy.

"Keď pozrieme do kalendára a na program prípravy, tak to prvé jarné kolo nie je veľmi ďaleko. Chalani sú plní odhodlania, zdraví, takže to ma teší a želám im, aby im to vydržalo čo najdlhšie a nech ich obchádzajú zranenia. Tešíme sa tak na prípravu, ako aj na odvetnú časť ligy. Myslím, že súperi nás budú vnímať trošku inak a možno viac sa na nás pripravovať, pretože to umiestnenie po jeseni je vynikajúce. A ja verím, že budeme na to dobre nachystaní. S kabínou som spokojný, jediný taký škrt cez rozpočet pre nás je Willian, ktorý na poslednú chvíľu odchádza a uvidíme, ako sa nám podarí túto pozíciu nahradiť. Čo sa týka príchodov Boledoviča a Škrteľa, máme týchto chlapcov napozeraných, chceli sme ich do mužstva a ja verím, že sa dobre zapracujú a budú plnohodnotnými posilami," uzatvára tému začiatku prípravy a zmien v zostave tréner Spartaka Myjava, Lukáš Kaplan.

Na záver len pripomíname, že prvý prípravný zápas odohrajú spartakovci v rámci trojdňového sústredenia na Morave v sobotu 14. januára 2023 o 10.30 h s Uherským Brodom na jeho ihrisku.

M. Hrin
foto: Vladimír Pyxel Domen