Myjavské B-mužstvo je oživením súťaže, zimuje na druhom mieste

05.12.2022

B-mužstvo Spartaka Myjava našlo svoj domov po reorganizácií súťaží na štadióne v myjavskej mestskej časti Turá Lúka a po trinástich jesenných kolách zimuje na krásnom druhom mieste tabuľky 6. ligy Západ MEVA Západoslovenského futbalového zväzu 2022/2023. S prvou časťou súťaže sa rozlúčilo na konci októbra víťazstvom v Radimove, ktorý zdolalo 5 : 2.

Tím, ktorého vekový priemer je 22 rokov, má pred jarnou časťou ligy na konte osem výhier, tri remízy a dve prehry. Zdolať ho dokázali len futbalisti Holíča a Spartaka Šaštín-Stráže. Kopaničiari strelili súperom 32 gólov, čo svedčí o ich ofenzívnej kvalite. Len o jeden presný zásah viac majú na konte Kopčany. Naopak, inkasovali štrnásť gólov a aj s týmto štatistickým ukazovateľom patria k tomu najlepšiemu v lige. Na konte majú 27 bodov, rovnako ako prvý šaštínsky Spartak a tretie Hlboké.

Mužstvo sa realizačnému tímu v zložení Dalibor Dubovský - hlavný tréner, Milan Štetina - asistent trénera, Jaroslav Zmeko - vedúci mužstva a Peter Omasta - masér podarilo dať dokopy počas štyroch týždňov a kabínu dnes tvoria hráči z niekdajších myjavských mládežníckych kategórií, dorastu a dospelých hráčov Turej Lúky. V zostave sa zvyknú objavovať aj mená zo súpisky druholigového A-mužstva. "Do súťaže sme vstupovali s veľkou neznámou a hráčom chvíľu trvalo, kým si zvykli na štýl hry, zdravú agresivitu v majstrovských zápasoch a herný prejav niektorých súperov. Pretože pre viacerých to bol rýchly prechod z dorasteneckých kategórií do mužského futbalu. No postupne sme sa začali presadzovať nielen herne, ale aj výsledkovo. Táto súťaž má svoju kvalitu a hrá v nej veľa výborných futbalistov, ktorí prešli akadémiami alebo tímami Senice, Myjavy, Skalice...," hodnotí začiatok aktuálneho súťažného ročníka vedúci mužstva Jaroslav Zmeko a na margo priebežného umiestnenia dodáva: "S dosiahnutým výsledkom sme spokojní, aj keď niektoré zápasy v domácom prostredí sme mohli zvládnuť lepšie. No tie nedostatky, na ktorých sme hneď začali pracovať, sme pripisovali mladému mužstvu, ktorému chýbali isté skúsenosti z takýchto zápasov. Súťaž je kvalitná a vyrovnaná, o čom svedčia aj niektoré prekvapivé výsledky z jesennej časti sezóny. Teší nás, že sme sa s tou kvalitou dokázali postupne vyrovnať a vo viacerých zápasoch sme boli lepším tímom."

Po skončení prvej časti ligy pokračovali spartakovci ešte počas novembra v tréningovom procese na myjavskej umelej tráve. V decembri už čerpajú hráči zaslúžené voľno a v kondícií sa udržujú individuálne. Dlhá zimná príprava B-mužstva sa oficiálne začne v pondelok 16. januára 2023 a vedenie tímu má už naplánovanú sériu prípravných zápasov so zaujímavými súpermi, ktorá odštartuje v sobotu 4. februára 2023. Zatiaľ to vyzerá nasledovne:

  • 4. - 5. 2. 2023 - Spartak Myjava B - Karlova Ves
  • 11. - 12. 2. 2023 - Spartak Myjava B - Pezinok
  • 18. - 19. 2. 2023 - Spartak Myjava B - Rohožník
  • 25. - 26. 2. 2023 - Spartak Myjava B - Stará Turá
  • 4. - 5. 3. 2023 - Spartak Myjava B - Vrbové
  • 11. - 12. 3. 2023 - Spartak Myjava - Kalinkovo
  • 18. - 19. 3. 2023 - Spartak Myjava B - Brezová pod Bradlom

Jarná časť 6. ligy 2022/2023 sa pre Myjavčanov začne v nedeľu 26. marca 2023, kedy na svojom trávniku privítajú tím TJ Baník Brodské.

Čo sa týka skladby tímu, žiadne zásadné zmeny v zostave sa zatiaľ nečrtajú, no tréneri by kabínu radi doplnili o možno troch alebo štyroch hráčov, ktorí by prispeli k väčšej kvalite a konkurencieschopnosti mužstva. "Podarilo sa nám vytvoriť výbornú partiu chlapcov, ktorí poctivo trénujú a futbal ich baví. Už začíname vnímať aj záujem iných klubov o našich hráčov, ale po individuálnych rozhovoroch zatiaľ nevieme o nikom, kto by sa chystal zmeniť spartakovský dres. Naopak, my by sme radi posilnili niektoré posty a na jar chceme pokračovať v tom, čo sme začali. Teda hrať ofenzívny futbal, mať radosť z hry a baviť ňou fanúšikov, pre ktorých to vlastne celé robíme. Naším cieľom zostáva aj hrať o popredné miesta tabuľky. A na záver by som chcel vysloviť veľké ďakujem celému tímu, divákom, ako aj predstaviteľom klubov Turani Turá Lúka a Spartak Myjava za podporu, starostlivosť a vytváranie podmienok pre futbal," uzatvára rozprávanie Jaroslav Zmeko.

M. Hrin
foto: Beata Tokošová