Myjavské béčko si v príprave poradilo s Brezovou 3 : 0

18.07.2022

B-tím Spartaka Myjava, ktorým je od nového súťažného ročníka 2022/2023 mužstvo FK Turani Turá Lúka, odohral v sobotu 16. júla 2022 prvý prípravný zápas v rámci letnej prestávky pred štartom 6. ligy ZsFZ.

Súperom Turanov bol tím FK Bradlan Brezová pod Bradlom a stretnutie futbalisti odohrali na štadióne v Turej Lúke. Vzhľadom na dovolenkové obdobie sa Turani ešte neprezentovali v plnej zostave. Do stretnutia však vstúpili dobrou kombinačnou hrou a aktívnou streľbou, výsledkom čoho bol krásny gól Jakuba Halabrína z 20 metrov. No ani súper sa nenechal zahanbiť a odvádzal na trávniku dobrú prácu. V ďalšom priebehu stretnutia sa tak šance objavovali na oboch stranách, ale ani jedna už nemala do konca prvého polčasu gólový efekt.

V druhom dejstve už bolo cítiť únavu hráčov, hra sa prelievala zo strany na stranu, ale efektívnejší boli predsa len domáci, ktorí gólmi Jakuba Halabrína a Dávida Copka doviedli zápas do víťazného konca a napokon zdolali Bradlan 3 : 0.

Spartak Myjava B/FK Turani - FK Bradlan Brezová pod Bradlom 3 : 0 (1 : 0)

• zostava Spartaka Myjava B: Havlík - Dubovský, Halabrín Jerguš, Brezina, Kodaj, Gálik, Tomka, Halabrín Jakub (K), Copko, Jankových, Liška
  • náhradníci: Odráška, Fridrišek, Bies, Havlík T.
  • rozhodovali: Kahun, Podmajerský

A ešte niekoľko základných informácii o fungovaní myjavského béčka v novej sezóne. To bude pôsobiť v 6. lige ZsFZ 2022/2023. Mužstvo prešlo zmenami, tvoria ho väčšinou mladí hráči a dopĺňajú skúsení futbalisti. Je vyskladané z mužov a dorastencov Turej Lúky, niekoľkých dorastencov Myjavy a do herného procesu sa zapájajú aj hráči A-mužstva Spartaka Myjava. Mančaft povedie hlavný tréner Dalibor Dubovský, ktorému bude asistovať Milan Štetina. Vedúcim mužstva bude Jaroslav Zmeko a masérom Peter Omasta. Letná príprava B-tímu oficiálne začala v utorok 12. júla 2022 a mužstvo trénuje trikrát do týždňa. Vedenie klubu sa snažilo vytvoriť podmienky na dobré fungovanie béčka tak, aby tím hral pekný a zaujímavý futbal, ktorý okrem dobrých výsledkov dokáže aj znova pritiahnuť divákov na tribúny.

zdroj a foto: J. Zmeko