Myjavské béčko zbiera body, doma zdolalo Domanižu

16.10.2023

Piata futbalová liga pokračovala počas uplynulého víkendu 11. kolom, v rámci ktorého Spartak Myjava B privítal na štadióne v Turej Lúke súpera z hornej polovice tabuľky, tím TJ Partizán Domaniža.  Súboj s ním odohral v sobotu 14. októbra 2023 popoludní.

Ako prví pohrozili domáci, keď v 6. minúte Zmekovu krížnu strelu vyrazil Kubiš sa námahou na roh. Hostia ohrozili svätyňu Myjavy po rýchlej rozohrávke v 12. minúte, ale šancu otvoriť skóre nevyužili. O tri minúty neskôr mal Spartak k dispozícií štandardnú situáciu v podobe priameho kopu, no Fuknovu strelu opäť gólman Domaniže vyrazil. Aj v ďalšom priebehu hry sa šance na oboch stranách striedali a diváci mohli sledovať množstvo súbojov v poli. Potom v 42. minúte po rýchlom útoku odcentroval loptu do päťky Liška, tá našla Zmeka, ktorý do žrde a odkrytej brány upravil priebežný stav na polčasových 1 : 0.

V druhom dejstve bojovný futbal oboch tímov pokračoval. V 57. minúte sa po brejku Partizána lopta dostala do pokutového územia Myjavy a Orávik hlavou vyrovnal na 1 : 1. No kopaničiari sa nevzdávali, ich túžba po víťazstve bola zjavná a v 68. minúte po peknej spolupráci Horniaka s Tomkom pridal strelou z desiatich metrov ďalší domáci gól Flamík. Myjava - Domaniža 2 : 1. V 80. minúte sa zasa blysol pekným pokusom Fukna, ale Kubiš bol pozorný a znova strelu vyrazil na rohový kop. V závere stretnutia ešte skúšal zvýšiť na 3 : 1 hlavičkou Jankových, no brankár hostí opäť parádne zasiahol a zmenu stavu nepripustil.

Spartak Myjava B - TJ Partizán Domaniža 2 : 1 (1 : 0)
5. liga severozápad HUMMEL ZsFZ 2023/2024, 11. kolo

  • zostava Spartaka Myjava B: Opálek, Brezina, Tomka (77. Jankových), Svatík, Kunka, Flamík, Zmeko (77. Vávra), Liška (71. Mareček), Fukna, Kodaj (K), Horniak (89. Oravec)
  • zostava TJ Partizán Domaniža: Kubiš, Haviar, Braciník (K), Krčmárik F., Seko (75. Krčmárik M.), Petrík (75. Lednický), Čelko, Čiernik, Orávik, Cúg, Sádecký
  • ŽK: 28. Fukna, 38. Zmeko, 62. Svatík - 40. Petrík, 44. Braciník, 89. Sádecký
  • ČK: -
  • góly: 42. Zmeko, 68. Flamík - 57. Orávik
  • rozhodovali: Trnka - Šmátrala, Lévai
  • návštevnosť: 100 divákov

M. Hrin
zdroj a foto: J. Zmeko